PDASoft

Nový iPhone 6 není bez vad
Publikováno: Čtvrtek, 25.09. 2014 - 09:43:38
Téma: Apple iPhone


iPhone 6

iPhone 6 a jeho větší kamarád iPhone 6 Plus jsou (podle očekávání) obrovským hitem, ale bohužel tato krása není bez vad. Nás může snad jen těšit prozatimní nedostupnost těchto modelů v ČR a můžeme doufat, že než budou tyto přístroje u nás v prodeji, budou tyto "vady" již minulostí. A s čím že to mají tito krasavci problémy?Začněme tím lehčím (na odstranění) a tou bude závada v operačním systému iOS. Z tohoto důvodu musel Apple stáhnout svůj update iOS 8.0.1, který podle reakcí řady uživatelů způsoboval problémy s voláním a s používáním identifikace otisku prstu. Možná toto bude poučením nedočkavcům, kteří příště raději po uvedení nového update iOS pár týdnů počkají, až se vychytají případné mouchy.

Poněkud hoší je druhá vada iPhone 6. Tou vadou je ohýbání těla přístroje i při mírné zátěži. Například pokud tento velmi tenký smartphone nosíte v přední kapse kalhot (tak nosím i já své 5S, nejedná se tedy o nijak mimořádný způsob nošení smartphonu). Bohužel díky použití hliníku místo oceli (aby se dosáhlo větší tenkosti přístroje) je telefon málo odolný proti namáhíní a rozhodně tomu také nepomáhá, že je delší (větší displej) a působící páka tak ještě zesiluje tlak.

Pokud by Apple použil levný plast, tak jak to např. udělal Samsung u Galaxy Note 3, pak by díky pružnosti plastu problém nebyl, ale použitý hliník nepruží a deformuje se. Možná bude řešením použít místo hliníku hořčík, který je mnohem pevnější, ale také dražší. I když přístroj sám o sobě není rozhodně levnou záležitostí a tak by se Apple mohl plácnout přes kapsu a potěšit své zákazníky. Na druhou stranu se dá říci, že toto bude těžkou ránou pro všechny čínské výrobce a prodejce krytů na smartphony, protože zde nebude prostor jak kryt ošidit bez ztráty vlastností, jak se paradoxně podařilo samotnému Apple. Sám jsem zvědavý, jaké řešení tohoto problému Apple nabídne. Doufám, že řešením nebude tento "opravný kit".Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5531