DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
31. března 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 234 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPH



Sluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPH



R4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 Kč



Nabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 Kč



Sluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPH



Vyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPH



TTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPH



ScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 Kč



Matná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 Kč



Navštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Recenze hardware: Samsung Galaxy Nexus  první s Androidem Ice Cream Sandwich 1.
28.11.2011 
Recenze hardware

Galaxy Nexus je první přístroj, který nabídne novou generaci operačního systému Android. Konstrukčně vychází ze Samsungu Galaxy SII, tudíž se dá očekávat, že stejně jako on nabídne to nejlepší v podobě výkonného procesoru, skvělého displeje, rychlých datových přenosů i dalších špičkových funkcí. Pokud k tomu přičteme kouzla nové platformy, získáme bezkonkurenční přístroj určený do rukou těch nejnáročnějších uživatelů.



Android se v posledních letech daří. Každý den je aktivováno obrovské množství nových telefonů, zvětšuje se jeho celkový tržní podíl a navíc se začíná prosazovat i na poli tabletů. Bez nadsázky je možné prohlásit, že nové modely jsou představovány téměř každý týden. Pokud se o tuto problematiku zajímáte více, jistě jste zaznamenali neustále vzrůstající počet recenzí nejrůznějších telefonů s tímto systémem. Alespoň v oblasti chytrých telefonů Android v současnosti bezesporu zažívá boom.

Ke konci roku 2011 Google připravil pro fanoušky platformy Android další velké lákadlo – telefon Samsung Galaxy Nexus obsahující dlouho očekávaný Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Smartphony řady Nexus vždy patřily mezi fanoušky Googlu a jeho operačního systému mezi toužebně očekávané přístroje, protože slibovaly atraktivní design, výkonný hardware a otevřený systém umožňující zasahovat do samotného jádra systému. Oba předchozí modely – tedy Nexus One a Nexus S – ale nesklidily příliš přízně mezi běžnými uživateli, protože nebyly marketingově tolik propagované a ani u mobilních operátorů se nedočkaly větší pozornosti. A většinu uživatelů nenalákal ani čistý operační systém bez jakéhokoli grafického vylepšení.

Toto vše se snaží Google ve spolupráci se společností Samsung napravit. Cílem tentokrát bylo vytvořit high-end přístroj s novou verzí operačního systému, který by nedokázal nalákat jen fanoušky a vývojáře, ale i běžné, samozřejmě náročnější, uživatele.

Hardware

Industriální design novinky je možné zařadit někam mezi starší Nexus S a Galaxy SII. Z Nexusu S si telefon vzal zaoblené rohy s mírně prohnutým displejem, z modelu Galaxy SII pak neskutečně tenké provedení a nízkou hmotnost. Hlavní „atrakcí“ je bezpochyby obrovský displej s úhlopříčkou 4,65,“ který dělá z tohoto modelu jeden z největších chytrých telefonů. Díky absenci tlačítek pod displejem a skutečně tenkým okrajům displeje ale telefon svými rozměry příliš nepřesahuje průměrné 4,3“ zařízení. Pro porovnání můžeme uvést srovnání s LG Optimus 3D, který je na šířku zcela stejný, a jen o kousek menší na výšku. Telefon je velký, stále nám ale rozměry připadají přiměřené, a dá se říci, že pokud jste schopni používat telefon se 4,3 palcovým displejem, neměli byste mít v tomto případě problémy.

Kromě velikosti ale displej zaujme i dalším parametrem, kterým je jeho rozlišení a typ. Jedná se totiž o Super AMOLED displej s rozlišením 720p HD (1280 x 720 bodů). Displej je srovnatelný s displejem Samsungu Galaxy Note a dá se říci, že lepší budete na přenosném zařízení v současnosti hledat velmi složitě. Displej slibuje kontrastní poměr až 100 000:1 a jak se dá od jednotky tohoto typu očekávat, nabídne i jasné a bohaté barvy (včetně skutečně dokonalé černé). Přestože jsou jednotlivé body uspořádány v tzv. PenTile matici, díky vysokému rozlišení si nevšimnete žádných zubatých hran ani přechodů. Ono rozlišení stejné jako u HD televizoru na této ploše asi ani nepřipouští jinou možnost. Je skvělé žít v budoucnosti, že?

Podobně jako další současné smartphony společnosti Samsung je i tento model vyroben z plastu na úkor pevnějších a kvalitnějších kovových materiálů, které využívá např. konkurenční HTC. Výhodou tohoto provedení je nižší hmotnost takovýchto telefonů, za nevýhodu je naopak možné považovat větší náchylnost k poškrábání a poškození při náhodných pádech. Na druhou stranu je i tak telefon zpracován kvalitně a v ruce působí velmi dobře. Většina těla telefonu se nese v tmavých odstínech s tím, že Galaxy Nexus může trochu připomínat původní Nexus One. Zadní strana bude povědomá každému, kdo alespoň na chvíli držel v ruce Galaxy SII, je totiž tvořena texturovaným “hyperskin” povrchem, který přispívá dobrému držení přístroje v ruce.

Při prohlídce zadní strany samozřejmě zaznamenáte také fotoaparát doplněný o LED blesk. Ačkoli jeho rozlišení pět megapixelů bylo častým důvodem ke kritice, můžeme říci, že alespoň v kvalitě zaznamenal oproti předchozímu Nexus S významný pokrok (více však o fotoaparátu později). Stejně jako většina moderních chytrých telefonů nemůže ani u Samsung Galaxy Nexus postrádat čelní kamerku, kterou je možné využít pro video telefonování nebo pro odemčení telefonu prostřednictvím rozpoznání tváře.

Galaxy Nexus již neobsahuje tradiční hardwarová (ani kapacitní) tlačítka pod displejem, zachován zůstal pouze vypínač na pravém boku a ovladač hlasitosti na levém. Pod pravým tlačítkem se nacházejí tři kontakty pro připojení k synchronizační kolébce. Pod displejem se pak nachází vítaná LED dioda upozorňující na různé události.

Rychlý pohled do specifikací nám prozradí, že (podle očekávání) můžeme v telefonu narazit na velmi výkonný hardware v podobě dvoujádrového procesoru Texas Instrument OMAP 4460(frekvence 1,2 GHz) doplněného o celý 1 GB RAM. Androidové telefony běží na čipových sadách OMAP již nějakou dobu, proto je logické, že byl pro referenční kousek zvolen právě tento model.

Na test jsme obdrželi model s 16 GB vnitřní pamětí (dostupných je 13,6 GB), k dispozici by měl být ale i model s 32 GB (ta by měla nabídnout 29 GB dostupného prostoru). Stejně jako v případě Google Nexus S ani zde není bohužel možné vnitřní paměť nijak rozšiřovat. V posledních měsících můžeme vidět stále více a více telefonů bez slotu pro paměťové karty, které výrobci začínají nahrazovat větší interní pamětí. Zdali je to dobře nebo ne, ponecháme na koncových uživatelích.

Telefon nás potěšil také příkladným příjmem signálu včetně schopnosti pracovat s HSPA přenosy i v hůře pokrytých oblastech. Pokud se navíc pohybujete v oblastech s pokrytím HSPA+ sítěmi, budete si moci kompletně vychutnat i jejich rychlosti. Ačkoli možná postupně opadá zájem o klasické mobilní hovory, Galaxy Nexus určitě nezklame ani zde – zvuk ve sluchátku je čistý a svou práci navíc velmi dobře odvádí i technologie pro potlačení okolního šumu. Jako správný moderní telefon nabízí Galaxy Nexus i podporu technologie NFC, s jejím vyzkoušením v praxi však budete mít zřejmě kvůli nedostatku dalších takových přístrojů docela problém.

Telefon patří téměř ve všech ohledech k tomu nejlepšímu, schází mu skutečně málo. Jediné, co by snad bylo možné telefonu vytýkat, tak zůstává fotoaparát s nižším rozlišením – konkurence již dnes nabízí (často podstatně) více. Rozhodně se však díky rychlému dvoujádrovému procesoru a velkému kvalitnímu displeji podařilo pro Android 4.0 nastavit více než dobrý standard.

Technické specifikace:

  • Operační systém: Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich
  • Procesor: Dvoujádrový TI OMAP 4460 s frekvencí 1,2 GHz
  • Operační paměť: 1 GB
  • Displej: Super AMOLED displej s rozlišením 1280 x 720, úhlopříčka 4,65 palce
  • Datové přenosy: 3G (UMTS), 4G (HSPA+)
  • Konektivita: Wi-Fi, Bluetooth, USB, HDMI (MHL), GPS
  • Fotoaparát: 5 megapixelů, záznam videa
  • Doba hovoru: až 8, hodiny
  • Rozměry: 135,5 x 67,9 x 8,9 mm
  • Hmotnost: 133 g

Software

Hardware je sice skvělý, všichni ale víme, že v tomto případě jde zejména o software, kterým je doposud nejnovější verze operačního systému Android 4.0 nazývaná Ice Cream Sandwich. Samsung Galaxy Nexus bude prvním telefonem na trhu, který bude možné s tímto systémem zakoupit. Další výhodou pak bude to, že na systémové aktualizace nebude nutné čekat dlouhé měsíce, tak jak je tomu u většiny přístrojů, ale budou k dispozici téměř okamžitě po jejich dokončení. Zkrátka holý, nijak upravený Android. A pokud můžeme soudit dle historie, aktualizace budou pro tento telefon k dispozici nejméně další dva roky.

Ice Cream Sandwich je nejvýznamnější funkční i designovou aktualizací, jakou Android až doposud prošel. Mnoho změn je vidět na první pohled. Systém již nepotřebuje žádná hardwarová tlačítka, protože ta jsou nyní nahrazena svými softwarovými ekvivalenty v liště ve spodní části displeje. Standardně se zde nachází tlačítka pro návrat o krok zpět, návrat na hlavní obrazovku a přístup ke spuštěným aplikacím, v případě potřeby zde ale mohou být i další (např. tlačítko pro zobrazení nastavení, pokud je potřeba). Pokud si některá aplikace vyžádá zobrazení přes celý displej – typicky např. přehrávač videa – může ale tato lišta kompletně zmizet.

Prostředí systému prošlo výraznou proměnou. Čisté linie, hladké přechody i azurové barvy, to je to, co novému Androidu dominuje. Design je logickým pokračováním Androidu HoneyComb s tím, že dávno pryč jsou nevzhledné ikonky a ošklivá tlačítka imitující stolní počítače dobře známá z předchozích verzí systém Android 1.0 až 2.2. Skvěle se povedlo zvolit také nový typ písma, který na přístrojích s vyšším rozlišením displeje vypadá skutečně dobře. Jednoduše řečeno – nový Android je konečně nejen výkonný, ale také pěkný.

Důležitými změnami prošla také většina základních systémových aplikací, které dávají zapomenout starším, často zrovna nepříliš elegantním verzím. Většinou se navíc na displej vejdou i nejrůznější volby a možnosti, které bylo dříve nutné zpřístupňovat prostřednictvím speciálního tlačítka. Systém tak nyní působí mnohem jednotnějším a provázanějším prvkem, než dříve, kdy mohl působit spíše jako sbírka jednotlivých aplikací.

Ani čtvrtá verze Androidu se nedokázala vyhnout několika chybičkám, které by šlo určitě vyřešit lépe. Např. záložky v internetovém prohlížeči se nyní ovládají prostřednictvím nabídky pro ovládání otevřených oken, přičemž by určitě bylo lepší, kdyby byly přístupné prostřednictvím své ikonky přímo. Nejsme si také zcela jisti, zdali bylo umístění ikonky pro přístup k nastavení do systémové lišty tím nejlepším rozhodnutím, alespoň je však nastavení přístupné odkudkoli. A příliš nesouhlasíme ani s přemístěním nabídky pro přidáváním widgetů do záložky hlavní nabídky mezi plnohodnotné aplikace.

Android Ice Cream Sandwich nelze rozhodně považovat pouze za jakési osvěžení, přináší totiž i řadu zcela nových funkcí, příkladem může být obrazovka pro odemčení přístroje – pro běžné odemčení použijete tah prstu doprava a pro spuštění fotoaparát použijete tah prstu doleva. Pokud však mátě spuštěný hudební přehrávač, zobrazí se zde i náhled alba a tlačítka pro jeho ovládání. Přímo z této obrazovky si lze také vytáhnout seznam aktuálních notifikací. A konečně je zde možné použít také často propagovanou funkci pro odemčení telefonu prostřednictvím webové kamery, do které se stačí podívat. Funguje to docela dobře, ale kameru lze velmi snadno vyvést z míry změnou osvětlení nebo úhlu náhledu, a pak vás již nerozpozná. Zajímal by nás také vliv na výdrž baterie, protože takto musí telefon při každém spuštění zároveň aktivovat i kameru, což určitě nebude zcela zanedbatelné.

Kromě významnějších změn ale prodělal samozřejmě Android i stovky dalších, na pohled méně viditelných úprav. Úpravy postihly i notifikační oblast, která nyní dokáže zobrazovat náhledy a umožňuje listování mezi jednotlivými položkami. Domovská obrazovka umožňuje měnit velikost widgetů. Přibyla podpora Bluetooth tetheringu. Do nejvyšší úrovně nastavení byla přidána možnost rychlého zapnutí / vypnutí Wi-Fi a Bluetooth, a takto bychom mohli pokračovat. I zkušenější uživatelé Androidu se musí připravit na to, že si nějakou dobu budou muset na všechny ty změny zvykat. A pro některé uživatele to samozřejmě bude důvod ke kritice, protože některé funkce přesto to všechno nejsou tak snadno přístupné jako u Windows Phone nebo iOS. Výměnou za to jsou však většinou flexibilnější a nabízejí více možností.

V souvislosti s novým Androidem bychom se měli určitě pobavit také o jeho rychlosti, která je však v případě Galaxy Nexusu skutečně značná. Kombinace dvoujádrového procesoru a nového Androidu znamená, že si telefon hbitě poradí i s úlohami, které dělaly dlouhodobě přístrojům se starší verzí OS problémy. Za zmínku stojí zejména vykreslování internetových stránek, instalace aplikací a někdy i odezva uživatelského rozhraní – to vše je nyní mnohem, mnohem lepší (rozumějte rychlejší). S tím určitě souvisí také optimalizace pro využití vícejádrových procesorů nebo využití hardwarové akcelerace, se kterými jsme se mohli setkat již u Androidu HoneyComb.

Bohužel se zde i nadále nachází jedna funkce, která dokáže výrazně zpomalit i takto výkonný telefon. Totiž živé tapety. V nabídce přístroje se jich nachází celá řada a je zajímavé pozorovat, že některé z nich telefon dokáží zadýchat výrazně více, než některé jiné.


Dokončení zítra...


Zdroj: Alex Dobie pro AndroidCentral.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze hardware
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Recenze hardware:
Recenze odolného smartphonu Motorola Defy  druhá část


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek







Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.46 sekund

RSS - články RSS - fórum