DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
27. ledna 2023  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

ADPO ScreenWard Anti-Shock folie pro Apple iPhone 5


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 204 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Mobilní telefony: Sony Ericsson Aino - multimediální dotykový hybrid
12.11.2009 
Mobilni zařízení na cestách

Sony Ericsson Aino je zajímavý multimediální telefon, který přináší velký displej, klasickou klávesnici a vnitřní prostředí a ovládání, které si tu žádá použití jednoho a tu druhého. Nepopiratelnou výhodou je ale špickový fotoaparát a mnohé multimediální funkce. Najde si své zákazníky?Nejdůležitější vlastnosti:

 • Kombinace klasické klávesnice a dotykového rozhraní
 • Media Home a Media Go - svá multimédia budete mít vždy při sobě
 • Dálkové ovládání Play with Playstation 3 - ovládání a přístup k obsahu herní konzole Sony Playstation 3 z vašeho mobilního telefonu
 • Třípalcový displej schopný zobrazit 16 milionů barev
 • 8mi megapixelový fotoaparát s automatickým ostřením
 • Podpora Wi-Fi a DLNA
 • Skvělý poslech hudby díky stereo reproduktorům a 3,5 mm jacku
 • Standardně dodávaná designově sjednocená sluchátka HM100 a stojánek EC100
 • Podpora Microsoft Exchange ActiveSync

Obsah balení:

 • Sony Ericsson Aino
 • Baterie
 • Paměťová karta SanDisk microSD 8GB
 • USB kabel
 • Vzhledově sladěná bezdrátová stereo sluchátka MH100
 • Vzhledově sladěný nabíjecí stojánek EC100
 • Uživatelská příručka

Pokusil jsem se o hodně náročnou věc neposuzovat Sony Ericsson Aino podle kritérií, kterými hodnotím chytré telefony a hodnotit jej bez jakýchkoli předsudků takový, jaký je. Je těžké tento telefon porovnávat s přístroji jako je HTC Hero nebo iPhone 3GS (obzvláště pokud se prodává za podobnou cenu), ale také si uvědomuji, že ne každý telefon nutně musí být smartphonem. V potaz je totiž nutné brát i další věci, jako je kvalita konstrukce apod.

Telefony s fotoaparátem v současné době tvoří největší část prodejů a přijít na trh telefon, který kombinuje kvalitní výbavu s dobrým fotoaparátem je určitě důležité. Při pohledu na specifikace je zřejmé, že Aino je každým svým aspektem směřován mezi běžné uživatele. Ovládání Playstationu 3, přístup k filmům na PlayNow zadarmo i kvalitní fotoaparát totiž mají daleko k tomu, co po svém přístroji požadují uživatelé chytrých telefonů. Aby to ale nebylo tolik jednoduché, nabídne Sony Ericsson i podporu Microsoft Exchange ActiveSync a v některých aplikacích také dotykové ovládání. Proč je ale dotykové ovládání podporováno jen v několika málo aplikacích?

Výbava telefonu je velmi dobrá a v mnohém je s chytrými telefony plně srovnatelná. Největší rozdíl tak vyplývá z celkového uspořádání funkcí a z toho a z očekávání, jak je budou uživatelé používat. Funkce jako fotoaparát jsou tak logicky tlačeny dopředu, zatímco takový ActiveSync až tolik propagován není. Jednoduše proto, že většina uživatelů tohoto telefonu jej k ničemu nevyužijete.

Ovládací prostředí vychází z ostatních přístrojů Sony Ericsson a vyžaduje klasické ovládání prostřednictvím tlačítek. Zároveň se ale jedná o jednoduchý systém ovládání, na který si velmi rychle zvyknete. Pod celkovými dvanácti ikonkami hlavní nabídky se ukrývá velké množství nejrůznějších funkcí. O tom svědčí například nabídka organizéru, kde můžeme najít: Budíky, Aplikace, Media Home, Správce souborů, Kalendář, Úkoly, Poznámky, Videohovory, Synchronizaci, Stopky, Odpočívání času, Stopky nebo Světlo. Síla, že? V navigačních službách se nachází NearMe, Google Mapy, Navigace, Tracker a Mé oblíbené. Takto bychom mohli jmenovat další a další funkce. Obsaženo je mnoho funkcí z nejrůznějších oblastí, což jistě potěší mnoho uživatelů, kteří chtějí funkce, ale nechtějí kupovat chytrý telefon. Trochu zvláštní je ovládání multimediálních funkcí, které probíhá dotykově při zavřené klávesnici. Použití tohoto druhu ovládání trochu nechápu.

Média jsou přitom velmi dobrá, vyzdvižení si podle mého zaslouží zejména kvalita reprodukovaného zvuku. Vestavěný reproduktor je zdaleka tím nejlepším, co jsem měl možnost u telefonu slyšet a skvělou práci odvádějí také dodávaná sluchátka (nejenom díky přítomnosti klasického 3,5 mm hudebního výstupu), jako hudební přehrávač Aino obstojí na jedničku s hvězdičkou. Prostředí hudebního přehrávače již dobře známe ze starších přístrojů.

Povedená je také práce s fotografiemi, kde telefon těží z přítomnosti polohového senzoru, který se stará o správnou orientaci zobrazení. Displej je dobře čitelný za jakýchkoli světelných podmínek. Dobře zvládá i přehrávání videa. Tedy v případě, že se nepokusíte spustit přednastavené odkazy na BBC iPlayer, jehož video je ve spojení s tímto přístrojem nepříliš koukatelné. Toto se ale dá přejít, protože jinak si telefon vede v oblasti videa velmi dobře, a to včetně sledování klipů z YouTube.

Pokud se pokoušíte provádět více věcí zároveň, začne mít telefon problémy s rychlostí. Všímal jsem si hlavně přerušení přehrávání při příjmu nové pošty, občas se ale setkáte s dalšími podobnými zaškobrtnutími.

Přerušení nikdy není natolik zásadní, aby přístroj spadl nebo po krátké chviličce nezačal ihned pracovat v místě, kde ke zpomalení došlo. Myslím ale, že takovýto občasný problém je vzhledem k bohaté výbavě akceptovatelný. Slabší výpočetní výkon bude zřejmě také příčinou občasného zpomalení při používání fotoaparátu. Telefon zkrátka chvíli trvá zpracování a uložení snímku, takže si na pořízení dalšího musíte nějaký ten moment počkat. Potěší naopak možnost zaostřování na bod, který označíte kliknutím na místo na displeji. Delší ukládání snímků je ale zvláštní vzhledem k nahrávání videa, které je rychlé a dosahuje velmi dobré kvality podobné HD definici. Možná se tedy jedná jen o softwarový problém, který by mohl být brzy vyladěn.

Telefon bohužel ale propadá z oblasti výdrže. Vestavěné funkce si zřejmě žádají velký odběr proudu a i při nepříliš náročném provozu se mi málokdy podařilo překonat jeden den. Vím, že baterii někdy určitou dobu trvá, než se zcela zformátuje a dosáhne plné kapacity, přesto se dá říci, že výdrž mezi klady Sony Ericssonu Aino patřit nebude.

O telefonu bych mohl mluvit ještě dlouho, protože do tohoto kousku hardware se toho podařilo zakomponovat skutečně mnoho. Ale zřejmě bych neřekl mnoho více, než kolik zjistíte při pohledu do podrobných specifikací. Na druhou stranu se ale jedná o drahý přístroj a nejsem si příliš jistý, pro koho je určený. Nejsem si jistý, kolik uživatelů bude ochotné platit výhodnější cenu při podpisu smlouvy ani plnou cenu bez smlouvy. Telefon jednoduše za svou současnou cenu příliš nepasuje ani do jedné z běžných tržních kategorií.

Dodávané bezdrátové Bluetooth handsfree nebo dobíjecí základnou jsou užitečné a bylo by pěkné vidět je i u dalších telefonů, ale na druhou stranu to není dostatečné, aby to vyvážilo pomalejší prostředí nebo slabou výdrž baterie. Aino neodsuzuji, protože ukazuje, že je možné přinést funkce, které ostatní zatím nemají, ale je potřeba provést určité úpravy softwaru, aby byly zážitky z používání telefonu tak dobré, jak by být mohly.


Zdroj: Shaun McGill pro PDA 24/7

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Mobilni zařízení na cestách
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Mobilni zařízení na cestách:
Jaký je rozdíl mezi kartami R4i Dualcore, Gold Pro a Snoopy?


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Sony Ericsson Aino - multimediální dotykový hybrid (Hodnocení: 1)
Od: liushengquan (liushengquan0100@yahoo.cn) - Pondělí, 14.01. 2013 - 09:17:46
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
If you love terking you then can go in for your models which possess a tachymeter for discovering factors as elevation, bearings and measuring distance You pick any of those replica watches for sale [www.patekreplica.com], and you also will uncover a single thing in frequent. And it truly is Hublot replica [www.patekreplica.com] the resemblance with its original.

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.68 sekund

RSS - články RSS - fórum