PDASoft

Velo´s skins pro Tungsten T3, aneb dejte T3 novou tvář
Publikováno: Pondělí, 19.04. 2004 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Palm


Originalni DIA skin s barevnymi ikonami Palm Tungsten T3 mnoho svých majitelů uchvátil především svým velkým displayem a novou koncepcí virtuální graffiti plochy. Tato plocha však z neznámých důvodů je stejně strohá jako kdyby byla pouze nakreslená. Ale i to lze změnit.Barevna graffiti plocha - Klikni pro detail Základem všeho je DIA (PalmSource Dynamic Input Area libraries), která má na starosti vstup informací z virtuální graffiti plošky. U některých modelů není tato knihovna zcela v pořádku, což se projevuje např. tím, že ač je nějaká aplikace určena pro Tungsten T3, přesto funguje pouze ve standardním rozlišení HiRes (tj. 320x320) a graffiti plocha je nevyužitá. To se dá napravit instalací opravné knihovny DIA, která je ke stažení například zde.

Stejně tak, jako se dá opravit chyba v DIA, je možné ji upravit tak, aby umožňovala změnit zobrazování ikon předdefinovaných aplikací na graffiti ploše. Ikony standardních aplikací jsou totiž k dispozici pouze v jednobarevném provedení, což je trochu škoda. Naštěstí je tu pan Velo, který nabízí zdarma několik svých skinů pro vylepšení vzhledu svého miláčka (teď nemyslím manželky, nebo přítelkyně, které by akutně potřebovaly spíše pokázku do nějakého Salónu krásy, nebo objednat na Plastickou chirurgii, ale naši drahou hračku Palm Tungsten T3).

Jak instalovat DIA skin

Především bych rád upozornil, že níže popisované Overlay DIA jsou určeny pro anglickou verzi PalmOS (pokud máte např. lokalizaci Piloc, není problém, pokud máte základní jazyk systému nastavený na angličtinu). V každém instalačním balíku jsou dvě verze pro aplikaci Kinoma, jedna pokud používáte tuto aplikaci v paměti RAM, nebo tu v ROM. Instalace - Vyberte overlay soubor aplikace, u které chcete mít na graffiti ploše barevnou ikonu z daného Overlay DIA balíku. Název je odvozen od anglického názvu aplikace.

Deinstalace - Pokud chcete smazat barevné provedení aplikace v graffiti ploše, pak použijte program Filez, nebo jiný obdobný program a smažte *_enUS.prc pro příslušnou aplikaci. V některých případech, např. při mazání Calendar-PDat_enUS.prc je to možné až po soft-resetu. Pak postupujte následovně:

  1. Stiskněte vzadu reset a držte tlačítko nahoru.
  2. Smažte *_enUS.prc pro příslušnou aplikaci výše popsaným způsobem.
Samozřejmě, že veškeré operace s DIA provádíte na vlastní riziko, takže doporučuji před hraním si provést zálohu a zesynchronizovat data. Jen tak, co kdyby náhodou...


 DIA Essential Pack 1  DIA Essential Pack 2  DIA Essential Pack 3
 ROM aplikace  T3 Install CD + extra  Různé aplikace
DIA Pack 1 - Klikni pro detail DIA Pack 3 - Klikni pro detail DIA Pack 3 - Klikni pro detail
  Download 143k   Download 37k   Download 25kTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=98