PDASoft

Pocket-DVD Studio konečně i pro Palm
Publikováno: Čtvrtek, 15.04. 2004 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Palm


Tento nesporně užitečný software umožňuje to, na co uživatelé PDA s Palm OS čekali jako na smilování: konečně je i na Palmech možné důstojné prohlížení filmů, a to s malou kartou a ve vysoké kvalitě!


S Pocket-DVD Studio for Palm zabalíte celé DVD na paměťovou kartu, a to překvapivě snadno a rychle. Stoosmdesátiminutový film se v relativně použitelné kvalitě vejde na 128MB kartu, přičemž na 256MB kartě už je jeho kvalita opravdu luxusní.

Vysoce kvalitní 464x272, 700kbps film (viz. obrázek) může být hladce přehrán na Palm Tungsten T3.
Tungsten T3 nyní převyšuje snad všechny Pocket PC zařízení v možnostech přehrávání filmů. Některá PPC mají vyšší rozlišení 640x480, ale 400MHz cpu nedokáže úspěšně plynule přehrávat v tomto režimu.

Základní rysy:

  • Převod z PC formátu je velice snadný a nejsou k němu potřeba žádné dílčí kroky - vše se vyřeší jednou jedinou operací.
  • Kvalita je díky maximálnímu přizpůsobení pro Palm OS v pravdě vysoká - Palmům na míru je šitý nejen obraz, který podporuje 480x320, 320x320 a 160x160, ale i audio je přizpůsobené méně výkonným reproduktorům.
  • Ovládání je mimořádně uživatelsky přátelské, takže stačí klepnout na "Open DVD" a po stisknutí tlačítka "Start" už si jen pohodlně vychutnávat oblíbený film.
  • Pocket-DVD Studio for Palm je plně nastavitelné a uživatelsky přátelské rozhraní, takže jeho ovládání bez zvláštního učení bravůrně zvládne i technický antitalent.
  • Netřeba zdůrazňovat, že titulky jsou také podporovány - ke cti vývojářů nutno dodat, že jsou čitelné a nikterak neruší.

Tím však výčet kvalit Pocket-DVD Studio for Palm nekončí, neboť s tímto sympatikým softwarem klidně můžete pouštět filmy třeba od poloviny, rozkrájet je na menší kousky a nahrát na více paměťových karet a mnozí jistě ocení i to, že Pocket-DVD Studio dobře odhaduje velikosti zkonvertovaných souborů, což bez debat šetří čas. Pro pořádek ještě nutno dodat, že Pocket-DVD Studio funguje pod Microsoft Windows 9x/ME/NT/2000/XP a produkuje soubory AVI (xVid codec), pro jejichž přehrávání v PDA se doporučuje MMPlayer, který vyžaduje Palm minimálně s PalmOS 5. Klikni pro detail


 Kategorie  Multimedia
 Výrobce  PQDVD.com
 Licence  omezená zkušební verze (5-10 min.) 
 Verze  1.0.8
 Nároky  PalmOS 5.0
 Cena USA  32 U$
 Download  pdvdsetup_palm_h.exe
 Velikost  2,85M
 Hodnocení * * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=90