PDASoft

RifleSLUGs - Zuřivá Webová Válka
Publikováno: Středa, 14.04. 2004 - 00:00:00
Téma: Recenze počítačových her pro Palm


RifleSLUGs mini Snad málokdo z těch, co hrají po síti strategicko-válečné hry nepropadl na PC hře Worms. Tento boj mezi červíky, okořeněný značnou dávkou jedovaté pomstychtivosti si našel cestu i do našich Palmů a to v úžasném grafickém provedení.RifleSLUGs main Díky hernímu týmu Paragon Software máme k dispozici další díl války mezi červenými red_slug a žlutými yellow_slug červíky a to s názvem RifleSLUGs 3.0 - Wild Web War. Rudé nebezpečí v podobě červených červíků si opět našlo cestu do země žlutých červíků, kteří jsou odhodláni bránit svoji zem do posledního červa (že by ruská invaze do Číny?). Nyní jsou obě strany vyzbrojeny novými smrtícími zbraněmi a k dispozici jsou nová bojiště, kde vyhrát může jen jeden ! Bitva to bude jako vždy krutá a plná zákeřných úskoků, neboť není důležité zúčastnit se, ale vyhrát a to pokud možno při tom nepřítele pěkně osmažit.

Tato červí bitva má podtitul Zuřivá Webová Válka a to ne bezdůvodně. Hru je totiž možné hrát čtyřmi různými způsoby a to: proti počítači, proti protihráči přes IR (infračervený port), proti protihráči přes BT (BlueTooth) a nebo proti protihráči přes Internet. K dispozici je speciální herní server, který umožňuje bojovat proti hráči kdekoliv na světě.

RifleSLUGs weapons Jak již bylo řečeno, cílem hry je totálně vyhladit protivníka a to jakýmikoliv dostupnými prostředky. Hra má pět stupňů obtížnosti a v základní sadě je celkem devět bojových map (mapy jsou děleny do tzv. packů a je možné je za 5U$/pack dokupovat). V Demo verzi je k dispozici pouze jedna mapa, dalších osm získáte po registraci. Bohužel není možné v jednotlivých kolech vybírat, s kterým s červíků budete právě bojovat, cyklicky se střídají. Hra plně využívá možností HiRes rozlišení, pro přehlednější náhled bojiště můžete použít vlevo dole ikonu lupy, zbraň vyberete z knihy (zřejmě jakýsi katalog zbraní), která je naopak vpravo dole. Vybraný typ zbraně se vám zobrazí dole uprostřed. S červíkem bojovníkem můžete pohybovat doprava, nebo doleva, případně pokud se potřebujete dostat někam nahoru, tak vrtulovitě skákat (klávesa nahoru). Naštěstí se nemusíte bát pádů, ať spadnete z jakékoliv výšky, nic se vám nestane.
RifleSLUGs battlefield Boj pak probíhá tak, že vybranou zbraní namíříte dle potřeby (pomocí malého zaměřovacího kříže, který ovládáte stylusem přímo na obrazovce) a po zamíření stisknete ikonku zbraně (dole uprostřed obrazovky). Délku stisku definujete sílu výstřelu a pak jen sledujete krásnou balistickou křivku střely. Jako dobrý tip je možnost pohybu po dobu letu střely či hození granátu apod., ale toho času není mnoho, snad jen na odpíďalení se o kousek dál. To se hodí např. při použití granátů (grenade), které se při výbuchu tříští na další tři malé střepiny. Další zajímavou defensivní zbraní je blátivá bomba (Earth Bomb), která vytvoří ochrannou stěnu z hlíny. V případě přímého ohrožení doporučuji použít další z obranných zbraní a tou je ochranný štít (Shield), který vás dokáže ochránit i před přímým zásahem, bohužel jen jednou, pak o něj přijdete. Velmi účinnou zbraní, ale dost krátkého dosahu je bojový laser (Laser), který doslova vymaže vše co je na 2-3 červí délky před vámi.
Každý z hráčů má na tah s červíkem bojovníkem přesně 60 vteřin, pak tah propadá. Pokud se vám nepovede pobít nepřátelské červíky do 5 minut, pak nastává čas smrti (Death mode),tj. všem žijícím červíkům se zmenší život na 1, kdy je jakýkoliv zásah smrtelným.

Tak prima boj...


Koupíte u nás v obchoděTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=85