PDASoft

Pocket Tunes 2.3.2 - To nejlepší pro vaše MP3
Publikováno: Středa, 07.04. 2004 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Palm


Máte rádi své PDA a používáte ho téměř ke všemu? Chtěli by jste na svém PDA poslouchat hudbu, ale nevíte čím? Tak právě pro Vás je tu program Pocket Tunes ...


PocketTunes - BlueMetal S příchodem Palm OS 5 přišly nové rychlejší procesory, a tím pádem i více možností a rozšíření. Jedna z novinek byla poslouchat hudbu. Jako první přišla firma Aerodrome Software se svým přehrávačem Aero Player. Po ní přišel Pocket Tunes od společnosti NormSoft, Inc. a přibližně ve stejnou dobu MMPlayer od Davida Janssense a Magnuse Berga. Samotný Palm zaspal tak trochu na vavřínech a hodně opozdile vydal free přehrávač Real Player od firmy RealMedia (viz. naše recenze RealPlayer 1.51 - MP3, Palm a netopýři), která zdaleka nedosahuje takových kvalit jako již zmíněné přehrávače od konkurence.

Teď ale k již zmíněnému Pocket Tunes. Pocket Tunes podporuje formáty MP3, Ogg vorbis a WAV. Používání programu je velice jednoduché a uživatelsky přívětivé a je možné ho popsat v několika krátkých krocích.

Klasické prvky jako přehrávání, stop a pauza není třeba vysvětlovat. V záložce nastavení je ovšem několik věcí, které by nemusel každý správně pochopit. Ve volbě Obecné Nastavení je možno vypnout displej po určité době, pokud není PDA v kolébce, stisknutí vypínacího tlačítka vypne displej, ovládání pomoci 5-cestného joypadu atd.

Nastavení Pozadí - v této části se nastavuje přehrávání hudby na pozadí.

Nastavení Ztlumení - nastavení ohledně ztlumení zvuku.

Jelikož je program lokalizován společností PDAsoft, jsou ostatní položky snadno k pochopení a jejich nastavení a používání zvládne i uživatel neznalý věci.

Klikni pro detail Klikni pro detail Klikni pro detail

Funkce programu:

 • Hi-Fi ekvalizér
 • Zesílení basů
 • Poslech internetového rádia (MP3 stream) - pouze v DeLuxe verzi
 • Podpora všech rozlišení (tj. 160x160,160x240,320x320,320x480 (i landscape mód)
 • Podpora ostatních aplikací pracujících se zvukem (různé MP3 alarmy, vyzváněcí tóny, atd.)
 • Crossfade (plynulý přechod z konce písničky do začátku další) - pouze v DeLuxe verzi
 • Automatické vkládání mezery (užitečné pokud byla hudba nahrána ze živých vystoupení a nebo z gramofonové desky) - pouze v DeLuxe verzi
 • Záložky (pokud musíte přerušit poslech hudby, použijete záložku pro pozdější pokračování v poslechu) - pouze v DeLuxe verzi
 • Automatické vkládání záložky - pouze v DeLuxe verzi
 • Bezchybné přehrávání hudby bez přeskakování, lupání a jiných nevyžádaných jevů
 • Přehrávání hudby na pozadí (umožňuje poslouchat hudbu i mimo aplikaci)
 • Grafický ekvalizér
 • Podpora 5 polohového tlačítka
 • Vypnutí displeje při poslouchání hudby (výrazně prodlouží životnost baterie)
 • Skinovatelnost (velký výběr skinů zdarma například na této adrese: www.pocket-tunes.com/skins, nebo na našem serveru ve fóru Zkrášlujeme PDA, podfórum Skiny - Pocket Tunes).
 • Playlisty
 • Náhodné a opakované přehrávání skladeb

Pro co nejlepší přehrávání doporučuji mít nainstalovaný nejnovější update pro Vaše PDA (týká se to hlavně prvních Palmů Tungsten T, kde update řeší špatné přehrávání zvuku.)

Program je často aktualizován a do budoucna se počítá s podporou dalších formátů. Asi nejočekávanější bude podpora WMA (Windows Media Audio), která je ohlášena již v příští verzi. Pocket Tunes tak bude první program, který bude mít podporu tohoto formátu, který je hojně využíván např. programem Napster.

V poměru cena a výkon mi nezbývá nic jiného, než vám tento program vřele doporučit!


 Kategorie  hudební přehrávače
 Výrobce  NormSoft, Inc.
 Licence  15-denní zkušební verze
 Verze  2.3.2
 Nároky  Palm Tungsten, PalmOS 5
 Cena ČR  500 Kč (De Luxe 800 Kč)
 Download  ptunes2.3.4cz.zip
 Velikost  630k
 Hodnocení * * * * *

Oficiálně jsou podporovány tyto PDA: Palm Zire 71, série Tungsten (tj. T, T2, T3, C, E, výjimka je TW), Handspring Treo 600, Sony CLIÉ UX40, UX50, TJ35, TJ37, TH55, Tapwave Zodiac, Garmin iQue 3600, ale program může fungovat i na jiných Palm OS 5.2 kompatibilních PDA.
Výjimku tvoří PDA od firmy Sony a to konkrétně NR, NX, NZ, a TG série. Na nich používání programu není možné, protože využívají nestandardní zvukové API.

Koupíte u nás v obchoděTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=69