PDASoft

Alibaba Cloud Computing přichází s novým cloudovým mobilním OS Aliyun
Publikováno: Středa, 17.08. 2011 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Světu byl představen nový mobilní operační systém. Pod názvem Aliyun OS jej vyvíjí společnost Alibaba Cloud Computing, která je součástí skupiny Alibaba. Jak napovídá název společnosti Alibaba Cloud Computing, nejedná se o obyčejný systém, tak jej většinou známe, ale o systém založený na neustálé internetové konektivitě, odkud je stahováno vše potřebné. Prvním telefonem s novým operačním systémem je K-Touch Cloud-Smart Phone W700, který se k prvním zákazníkům na čínském trhu dostává právě v těchto dnech. V příštích měsících se počítá také s nasazením v telefonech s většími displeji a dokonce i tablety.



„Uživatelé požadují více otevřené mobilní operační systémy umožňující jim využívat všech kouzel současného internetu kdykoli a kdekoli, a to jim cloudové operační systémy se svými aplikacemi založenými na internetových technologiích mohou poskytnout,“ říká Wang Jian, prezident Alibaba Cloud Computing. „Aplikace pro takovéto systémy nepřinesou jen zcela nové uživatelské možnosti, ale nabídnou zcela nové možnosti i vývojářům softwaru. Ti budou moci využívat takové nástroje, jako je HTML5 nebo Java Script a výrazně tak zjednodušit vývoj svých aplikací.“

Nový operační systém Aliyun nabídne funkce jako je přístup k e-mailu, internetové vyhledávání, předpověď počasí nebo mapové a navigační nástroje, což je základ pro jakýkoli kvalitní software. Výhodou je však dostupnost všeho potřebného bez nutnosti stahovat a instalovat do svého přístroje nejrůznější programy a aplikace. Uživatelé tak mohou nepřetržitě synchronizovat, ukládat nebo zálohovat data jako jsou informace o hovorech, kontakty, textové zprávy, poznámky nebo fotografie do připraveného dálkově přístupného internetového centra dostupného i z počítače nebo dalšího telefonu. Zpočátku bude mít každý uživatel systému Aliyun k dispozici prostor o velikosti 100 GB, později se počítá i s možností jeho navyšování.

Vývojáři softwaru budou moci své programy provozovat buď na serverech společnosti nebo na svých vlastních serverech podle toho, co jim bude více vyhovovat. Bez problémů bude možné využívat také otevřené platformy. Cloud OS je výsledkem tříletého vývoje a používá vlastních vyvinutých nástrojů, navíc by však měl být plně kompatibilní s aplikacemi založenými na androidovém jádře.

Podle nejnovějších údajů se jen v Číně nyní nachází 80 milionů uživatelů přístrojů s podporou rychlého mobilního připojení k internetu, což v celosvětovém měřítku činí 9,5%. Za rok 2010 se prodalo 62 milionů kusů chytrých telefonů, v prvním čtvrtletí roku 2011 pak už 19 milionů. Zatímco v prvním čtvrtletí byl podíl chytrých telefonů na celkových prodejích mobilních telefonů necelých 20%, za první čtvrtletí letošního roku je to již 30%.


Zdroj: Business Wire







Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5295