PDASoft

Krátká recenze programu Noteshelf pro iOS
Publikováno: Pátek, 05.08. 2011 - 00:00:00
Téma: Apple iPhone


Pokud používáte iPAD a často si potřebujete rychle zaznamenat poznámky nebo postřehy pro jejich pozdější zpracování a vyhodnocení, mohla by vás zaujmout aplikace Noteshelf, která je pro tuto činnost zcela ideální.Pro iPAD existuje velké množství aplikací pro zaznamenávání ručně psaného textu a obrázků. Hodně jsem jich i vyzkoušel. Některé jsou lepší, některé horší, alespoň prozatím jsem však zakotvil u programu Noteshelf.

Program umožňuje vytvořit několik sešitů, do kterých můžete pořízené záznamy rozdělovat. Každý ze sešitů může mít vlastní nadefinovaná styl papírů, takže v jednom sešitu píšete na papír z roličky, v dalším máte připraven seznam pro zapisování úkolů, v jiném můžete mít čtverečkovaný podklad, denní plánovač nebo dokonce podklad vhodný pro hodnocení sportovních výsledků apod. Hodně se mi líbí také styl psaní, který je opravdu velmi blízký psaní běžným způsobem a osobně jej označuji jako digitální inkoust. Samozřejmostí je možnost nastavení barvy i tloušťky čáry.

K poznámkám si můžete rovněž přidávat samolepky a dokonce i fotografie. Samolepky jsou graficky povedené a opět jich je připravena celá řada. Pokud se rozhodnete pro vložení fotografie, budete mít možnost zvětšit její velikost podle potřeby a umístit ji kamkoli v textu. Užitečná je také možnost nechat si zobrazit všechny poznámky z daného sešitu ve sloupci na pravé straně displeje. Odsud pak můžete poznámky rychle procházet, přesouvat je, mazat je a přidávat nové.

Z mého pohledu klíčovou záležitostí je však integrace služeb Dropbox a Evernote. To je základ jakékoli pracovní aplikace. Díky tomu je možné odesílat celé sešity i jednotlivé stránky přesně podle potřeby např. na i-mail, na tiskárnu, do iTunes apod.

Noteshelf je možné pořídit za 4,99 USD. Za tu cenu se jedná o jedno z nejlepších řešení pro záznam ručně psaného textu pro iPAD.

Hodnocení: 9/10

PS: Noteshelf perfektně funguje i při použití stylusu. Osobně používám stylus Sock Pro, na trhu je ale i několik dalších dobrých alternativ (např. iPhone Touch stylus, nebo Pogo stylus).


Zdroj: Clark pro Lost in Mobile.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5286