PDASoft

Zajímavé aplikace pro Google Android 14.
Publikováno: Úterý, 14.09. 2010 - 00:00:00
Téma: Software Android


Před několika dny oficiálně začal nový školní rok, takže není divu, že se v dnešním díle zaměříme hlavně na vzdělávací aplikace. Řeč bude o on-line překladače, posvítíme si také na správce textových poznámek, nebude však chybět ani užitečný widget pro domovskou obrazovku. A jak je u Androidu zvykem, všechny představené aplikace jsou freeware.Mobisle Notes Free 1.8.2

Jednou z mnoha poznámkových aplikací, které existují pro smartphony s operačním systémem Google Android, je Mobisle Notes. Jedná se o velmi užitečný program, který umožňuje vytvářet odškrtávací seznamy a jednotlivé položky v případě potřeby hierarchicky řadit. Když k tomu ještě připočteme zvukové upozornění, které lze přiřadit ke každé položce, stává se z Mobisle Notes kromě poznámkové aplikace také jednoduchý správce projektů.

Nastavení aplikace je široké. Uživatel si může vybrat, zda si přeje vytvářet pouze textové poznámky či hierarchické seznamy s možností odškrtávání splněných položek. Mobisle Notes rovněž zvládne označit hypertextový odkaz, takže stačí jedno tapnutí prstem a stránka se otevře ve výchozím webovém prohlížeči. Položky lze třídit dle data vytvoření, data poslední editaci, můžeme je však také seřadit manuálně. V nastavení si můžeme vybrat jeden z několika desítek jazyků, ve kterých bude program komunikovat. Čeština však chybí.

Min. požadavky: Google Android 1.5
Cena: Zdarma
Ke stažení: Androlib


Digital Clock Widget 1.0

Aktuální čas zobrazuje operační systém Google Android v horní systémové liště, takže nenajdeme moc důvodů, proč hodiny umístit také na domovskou obrazovku. Existují se však uživatelé, jimž nejde pouze o funkčnost smartphonu, ale také o vzhled. Ti by mohli ocenit jednoduchý Digital Clock Widget, který okopíroval zobrazení času a data od Apple iPhonu. Nic dalšího tento jednoduchý widget neumí.

Min. požadavky: Google Android 1.0
Cena: Zdarma
Ke stažení: Androlib


Dictionary.com 1.0

To, že smartphone lze využít i k výuce slovíček, je všeobecně známo. Díky Dictionary.com můžeme nejen zjišťovat význam i výslovnost několika stovek tisíc anglických slovíček, ale také se něco přiučit. Součástí aplikace je totiž widget pro domovskou obrazovku, který každý den zobrazuje odlišné slovíčko. Nejednoho uživatele rovněž potěší databáze synonym, jež najde uplatnění nejen při psaní školních slohových prací, ale také v obchodní korespondenci.

Min. požadavky: Google Android 1.5
Cena: Zdarma
Ke stažení: Androlib


Google Translate 1.1.1

Překladač společnosti Google je sice dostupný prostřednictvím webového rozhraní, ale samostatná aplikace Google Translate přináší řadu výhod. Kromě nižších nároků na internetové připojené zmiňme hlavně technologii text-to-speech, historii a také možnost přeložit libovolnou textovou zprávu, kterou jsme přijali. Chybí naopak automatické určení jazyka, takže pokud dostaneme e-mail a nejsme si jisti, ve kterém jazyce je psán, nezbývá nám než zkoušet.

Min. požadavky: Google Android 1.5
Cena: Zdarma
Ke stažení: AndrolibTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4896