PDASoft

GSmart S1205 - Dual SIM s Windows Mobile za příjemnou cenu
Publikováno: Čtvrtek, 29.04. 2010 - 00:00:00
Téma: Hardware Windows Mobile


Thajwanský výrobce Gigabyte přichází na trh se svým novým chytrým telefonem Gsmart S1205, což je jeden z vůbec prvních telefonů nabízející kombinaci Dual SIM technologie a operačního systému Windows Mobile (konkrétně ve verzi 6.5). Uživatelé tak budou moci mít při své soukromé i pracovní číslo, ale stačit jim bude pouze jeden telefon. Ten nabídne elegantní zaoblený design, kterému dominuje luxusní displej s úhlopříčkou 3,2 palce. Na displeji si bude moci uživatel vychutnat speciálně navržené ovládací rozhraní SmartPack s několika motivy, které poskytnou kromě rychlejšího přístupu k řadě funkcí také flexibilitu a oživení standardního prostředí systému Windows Mobile.Design telefonu se může pochlubit neobvyklou symetrií, která je podtržena mimořádně dobře rozmístěnými prvky na těle přístroje. Zde se kromě dominujícího displeje nachází již jen několik málo tlačítek a nezbytné minimum dalších prvků - díky tomu telefon navozuje jednoduchý, ale elegantní pocit přístroje, který nejenže dobře vypadá, ale má i co nabídnout.

Pro uživatele je připraveno prostředí Smart Pack UI od společnosti GBC, které umožní uživateli vybrat si z několika ztvárnění hlavní obrazovky. Na výběr je jsou schémata nazvaná Čínské malování, Živá příroda a Chytrá zóna. Nechybí ani možnost využívat standardní systémovou obrazovku Dnes tak, jak jsou na ni uživatelé zvyklí. Díky těmto schématům je umožněn uživatelům rychlý přístup k jejich oblíbeným funkcím doplněný o atraktivní grafické zpracování s lákavými tapetami, předpovědí počasí či náhodně zobrazovanými animace, které dokáží příjemně překvapit.

Pojďme se podrobněji podívat na jednotlivá schémata:

  • Čínské malování: toto zajímavé schéma přináší do telefonu orientální atmosféru nesoucí se v černobílém barevném provedení. Hlavní obrazovka přináší předpověď počasí a automaticky se mění podle aktuálního času. Pohybem do čtyř základních směrů je možné rychle spustit telefonní aplikaci, oblíbené položky, G-Widget a Nastavení spolu s nabídkou Start. Uživateli přináší jednoduché a intuitivní ovládání umožňující snadno a rychle zvládat každodenní používání telefonu.

  • Živá příroda: tento panel navozuje pocit přírody díky svým živým barvám a realistickým obrázkům. Na pozadí se v závislosti na aktuálním čase střídá řada povedených tapet. Nabídka aplikací je zde rozdělena do logických celků jako jsou telefonní funkce, funkce pro organizaci času, multimédia apod. - díky tomu je možné najít vše potřebné během několika málo kliknutí.

  • Chytrá zóna: V tomto schématu se setkáte s nabídkou aplikací uspořádanou do matice 3 x 3 s logickým dělením programů do skupin. Uživatel se dostanete k potřebným funkcím několika málo pohyby prstů díky maximální flexibilitě a přizpůsobitelnosti. Navíc je zde přítomna chytrá volba, která umožní vidět vše v jednom náhledu - opět jediným tahem prstu.

Funkce Dual SIM výrazně usnadní život uživatelům, kteří byli doposud zvyklí používat dva mobilní telefony - nyní toto vše obstará elegantní model S1205. Díky tomu, že v telefonu mohou být v jednu chvíli dvě aktivní čísla již nikdy nezmeškáte žádný důležitý hovor či textovou zprávu - bez problémů tak můžete kombinovat své pracovní i soukromé záležitosti na jednom přístroji.

GSmart S1205 používá operační systém Windows Mobile 6.5, který nabídne dvě zásadní vylepšení - funkci My Phone pro zálohování a sdílení dat z telefonu na web a Market Place - internetový obchod s aplikacemi. Díky těmto funkcím tak není telefon pouhým komunikačním prostředkem, ale zdatným internetovým nástrojem, pracovní pomůckou a zábavným společníkem v práci i mimo ni.


Zdroj: GIGA-BYTE Communications Inc.Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4657