PDASoft

Ypmobile - mějte dokonalý přehled o okolních podnicích s webOS
Publikováno: Čtvrtek, 29.04. 2010 - 00:00:00
Téma: Software pro WebOs


YPMobile je chytrá aplikace, která Vám pomůže s vyhledáním veškerých možnostech podniků a společností ve vašem okolí. Přestože se standardně nachází v paměti přístrojů Palm Pixi Plus a Palm Pre Plus a lze ji stáhnout i pro starší modely se systémem webOS, Palm se jí nijak nechlubí, což je v tomto případě docela škoda.První verze program byla vydána v prosinci roku 2009 a od té doby již zaznamenala několik aktualizací (současná verze má číslo 0.6.4). Účelem aplikace je pomoci vám najít firmy v okolí, což zvládá s elegancí a grácií. Program nabízí několik způsobů, jak společnosti ve svém okolí nalézt: hledat můžete v seznamu, na mapě nebo na internetu. Každá z těchto možností umožňuje najít konkrétní podnik (Pizzerie La Rosa) i podniky dané skupiny souhrnně (pizzerie).

Jako výchozí možnost se nabízí vyhledávání na mapě, která se samozřejmě aktualizuje prostřednictvím GPS a pamatuje si, co jste hledali naposledy. Mapové podklady poskytuje Microsoft Bing a pro mobilní použití jsou mnohem lepší než mapy od Googlu (alespoň v případě webOS), protože podporují velmi jednoduché ovládání pomocí gest včetně multi-touch a plynulé posunování. Po nalezení cíle vás už ale YPMobile na místo bohužel nenajde, navigovat totiž neumí.

Ale zpět k vyhledávání na mapě. Svou pozici vidíte jako klasickou modrou tečku a pozici vyhledaných služeb a firem vidíte zastoupené zelenými tečkami. Poslední vybraná položka je označena červeně, což může pomoci při hledání cesty zpět. Po výběru některé z nalezených položek dojde k vycentrování mapy a zobrazení dostupných informací (jméno, adresa, hodnocení a vzdálenost od vás). Při prohlížení těchto informací se můžete pomocí šipek posunovat i mezi dalšími podniky a dostanete se odsud i k ještě podrobnějším údajům.

Seznam cílů je docela podobný klasickým Zlatým stránkám (Yellow Pages) se sponzorovanými odkazy na prvních místech a nelze u nich zaručit, že budou odpovídat tomu, co jste hledali. Vyhledané záznamy na dalších místech jsou seřazeny od nejbližšího po nejvzdálenější. I odsud se můžete stejně jako z mapy dostat k podrobnějším údajům.

Poslední možností, jak vyhledávat, je použití prohlížeče, ke kterému se dostanete přes nabídku. Po jeho otevření se zobrazí otočný seznam “populárních” společností (sponzorované odkazy) a populárních kategorií. Kliknutí na některý z populárních vás vezme zpět na mapu nebo seznam, kde se zobrazí také podrobnosti. Kategorie jsou rozděleny do dvou skupin - ty konkrétnější (banky nebo obchody s potravinami) vás okamžitě přenesou na mapu nebo do seznamu, ty méně konkrétnější (Auta, Restaurace) se ještě dělí na několik podrobnějších.

Až doposud jsme hledali “svou” společnost. Pokud ji máte, jednoduše se dostanete k podrobným údajům včetně webové adresy, telefonních čísel, zobrazení v mapě, referencím (z YellowPages.com) a textovému popisu cesty. Užitečná je možnost ukládání nalezených společností. Ty lze několika způsoby: můžete je jednoduše uložit mezi své kontakty nebo vytvořit událost s popisem místa do kalendáře bez nutnosti jeho otevírání. Je možné také vytvářet oblíbené položky s pozdějším snadným přístupem.

V menu je připravena také historie, která si pamatuje vše, co jste kdy hledali (výjimkou je poslední hledání, které se sem neřadí). Snadno se tak můžete podívat na podrobnosti o dříve vyhledávaných firmách. Pokud zde některé záznam mít nechcete, není problém je jednoduše vymazat.

Při kvalitách programu nám není vůbec jasné, proč se s ním Palm nikde nechlubí. Navíc když je dostupný zcela zdarma i v katalogu. Proto jsme rádi, že jsem mu věnovali pozornost - program sám o sobě totiž pozornost příliš vzbudit neumí, protože podobného softwaru je všude více než dost. V tomto případě by to ovšem byla škoda, protože YPMobile je skutečně skvělý pomocník pro vyhledávání společností a firem ve vašem okolí se skvělými možnostmi, jednoduchým ovládáním a pěknými mapami. Možností práce s vyhledanými údaji (export do kontaktů, kalendáře, oblíbené položky) je mnohem dále než Google maps. Škoda chybějící plnohodnotné navigace, kde sice nemůže konkurovat pokročilejšímu softwaru, ale dobré využití vidíme právě i v kombinaci YPMobile a robustnější mapové navigace, kterou by dobře doplňoval.

Výhody:

  • Excelentní Bing mapy
  • Několik způsobů vyhledávání
  • Ukládání do oblíbených, kontaktů nebo kalendáře
  • Historie
  • Jednoduché a intuitivní prostředí
Nevýhody:

  • Chybí plnohodnotná navigace k cíli
  • Někdy se zobrazují mezi záznamy sponzorované záznamy


Zdroj: Derek Kessler pro Pré Central.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4656