PDASoft

Recenze duálního Bluetooth headsetu Samsung WEP870
Publikováno: Pondělí, 26.04. 2010 - 00:00:00
Téma: Recenze hardware


Samsung WEP870 není jen tak obyčejným sluchátkem, ačkoli tak na první pohled může vypadat. Jako jeden z velmi mála modelů na trhu totiž kombinuje funkčnost klasického Bluetooth sluchátka se stereo headsetem pro poslech hudby. Navíc velmi dobře hraje.Kvalita zvuku

Samsung WEP870 Convertible Bluetooth Headset se skládá ze dvou hlavních částí: klasického bezdrátového handsfree a připojitelných kabelových stereo sluchátek. Ano, zvuk je skutečně možné poslouchat dvěma rozdílnými způsoby. Nejdříve se pojďme podívat na handsfree. To nabídne kvalitní reproduktor s čistým zvukem, díky kterému nebudete při hovoru pociťovat jakékoli rušení. Ani telefonující na druhé straně linky nebudou mít díky citlivému mikrofonu, kvalitou srovnatelnému s tím na telefonu, žádné potíže. Zajímavé je, že i toto jednoduché sluchátko je schopné přehrávat hudbu, pokud by to bylo potřeba.

Vhodnější ale jistě bude sáhnout po připojitelných klasických sluchátkách, která k “základně” připojíte prostřednictvím microUSB konektoru. Jedná se o typ, který je určen pro natažení okolo krku. Je jasné, že se od sluchátek dá očekávat mnohem vyšší kvalita než u základního handsfree modulu. Relativně věrně jsou přehrávány nejen basy, ale i ostatní tóny, takže hudbu si s nimi určitě užijete více. Navíc je i s nimi možné bez problémů telefonovat, kvalita hovoru se ale už v tomto případě příliš nezlepší.

Ovládání

Kvůli flexibilnímu způsobu používání bylo nutné udělat určité ústupky. Největší jsou pravděpodobně spojeny právě s ovládáním. Na těle sluchátka najdete tři tlačítka (obsluha hovorů a regulace hlasitosti) a posuvník pro vypínání a zapínání. Tyto ovládací prvky se nijak nevymykají zažitým standardům, jen je škoda, že se mi s mým telefonovat nepodařilo žádným způsobem ovládat hudební přehrávač. Během hovoru je regulace hlasitosti sluchátka sjednocena s regulací hlasitosti telefonu, při poslechu hudby se ale chovají oba přístroje nezávisle na sobě. Nepříliš obvyklou záležitostí je také informační LCD displej se stavem baterie a připojení.

Komfort

Nepříjemným zjištěním bylo kompletní opomenutí jakýchkoli možností přizpůsobení. V balení se nenacházejí žádné gelové násady, kterými si je možné sluchátka přizpůsobit pro lepší sezení v uších. Obzvláště v mém případě to byl velký problém, protože mi sluchátka příliš neseděla. Na druhou stranu je ale pravda, že díky příjemnému pogumování v uších nebolela ani po několika hodinách poslechu muziky. Velmi nepříjemné ale bylo neustálé zamotávání kabelů.

Sluchátka sama o sobě jsou docela těžká, a proto musel výrobce přijít s nějakým systémem jejich opory. Inženýři nakonec vymysleli docela komplikovaný způsob uchycení sluchátkem s vedením kablíku okolo krku. Na můj vkus se nejedná o příliš povedené řešení, protože kabelů je příliš mnoho, jejich délku je naštěstí možné alespoň do určité míry nastavit. Nejedná se o špatný nápad, ale příště bych si dokázal představit jednodušší řešení, kdy uživatel nebude kabely tolik obtěžován.

Vzhled

O vzhledu toho není moc co napsat. Sluchátka i headset jsou vyvedeny v odstínech šedé a stříbrné barvy a několika málo ozdobnými prvky a texturami. Většina povrchu je tvořena matným stříbrným plastem. K Bluetooth části je možné připnout klips za ucho z průhledného plastu. Ani stereo sluchátka svým vzhledem pozornost neupoutají, opět se nesou v podobných barevných odstínech s výjimkou kabelu, který je černý. Celkově design ani nepotěší, ani nezklame.

Obsah balení

Kromě Bluetooth headsetu a kabelových sluchátek dostanete celou řadu tištěných příruček a síťovou microUSB nabíječku. Nic dalšího nehledejte - nejsou zde gelové násadky do uší, sáček na přenášení ani jiné další možné příslušenství.

Závěr

Samsung WEP870 Convertible Bluetooth Headset je velmi zajímavou kombinací klasického bezdrátového sluchátka s možností připojení kabelových stereo sluchátek pro poslech hudby, kterému se daří velmi dobře kombinovat žádoucí vlastnosti obou těchto kategorií. Pokud se smíříte s chybějícími tlačítky pro ovládání hudebního přehrávače a nutným zlem v podobě kabelů okolo krku, dostanete zajímavý a svým způsobem i unikátní přístroj, který dobře poslouží svému účelu. Cena sluchátek je v současné době 79,95 USD (asi 1600 Kč bez DPH).

Výhody:

  • Bluetooth sluchátko a klasický headset v jednom
  • Hudbu lze poslouchat v Bluetooth sluchátku i kabelových stereo sluchátkách
  • Kvalitní zvuk

Nevýhody:

  • Chybí tlačítka pro ovládání hudebního přehrávače
  • Nepříliš atraktivní vzhled
  • Žádné možnosti přizpůsobení rozměrů “pecek” do uší


Zdroj: Derek Kessler pro PréCentral.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4650