PDASoft

TimeTracker Full pro webOS - Sledujte svůj čas
Publikováno: Čtvrtek, 22.04. 2010 - 00:00:00
Téma: Software pro WebOs


Pokud potřebujete mít detailní přehled o svém čase, který strávíte jednotlivými činnostmi, určitě stojí za vyzkoušení program TimeTracker Full pro webOS telefony. Jedná se o propracovaný program s takovými libůstkami, jako je například možnost automatické aktivace určitých činností na základě GPS polohy nebo připojené Wi-Fi sítě. Freelanceři budou nadšení.Funkce a zkušenosti s používáním

Celé prostředí programu je provedeno velmi dobře. Na hlavní obrazovce vidíte seznam svých projektů a souhrnný týdenní graf, ze kterého jednoduše odečtete, kolik času jste strávili nad jednotlivými projekty. Přímo z hlavní obrazovky máte díky třem tlačítkům také přístup k podrobnějším informacím, možnosti aktivace manuálního nebo automatického režimu a založení nového projektu.

Vytvoření nového projektu není ničím složitým. Stačí stisknout příslušné tlačítko, zadat název a případně i hodinovou taxu a měnu. Na rozdíl od mnoha jiných programů je možné automatické spuštění počítání času na projektu na základě přihlášení do určité Wi-Fi sítě (sledováno dle SSID) nebo polohy přijaté z GPS. Veškeré aspekty projektu včetně stráveného času je samozřejmě možné dále upravovat.

Program tedy dokáže pracovat v automatickém i manuálním režimu. V ručním režimu musíte každý úkol ručně odstartovat i ukončit (vypnutí programu na to nemá vliv). V automatickém režimu, kdy je možné nechat měření času nad určitými projekty spustit po přihlášení do určené Wi-Fi sítě nebo po vstupu do určité lokality a opět nechat měření vypnout po odhlášení ze sítě nebo opuštění určeného místa.

Naměřené údaje si můžete prohlédnout v několik grafech a tabulkách. Můžete si nechat zobrazit grafy pro určité projekty nebo jejich kombinace. Můžete si prohlédnout podrobné údaje nad časem stráveným v rámci dne, nad projekty, kdy jste přečerpali vyhrazený čas nebo najít projekty, u kterých jste vyčerpali přidělené finance. Tyto údaje můžete prohlížet pro jednotlivé dny, týdny, měsíce i pro celý rok.

Program zvládá také odeslání nashromážděných dat prostřednictvím e-mailu, takže není problém zobrazit si je např. v Excelu. Mail je také vhodný pro zálohování pro případ ztráty telefony, vymazání paměti apod. Ještě lepší by byla možnost exportu do formátu CSD, ale ani překopírování dat z e-mailu do tabulky nečinilo žádný problém. Bohužel s výjimkou Gmailu, kde byla data po zkopírování do schránky nepoužitelná.

Závěr

TimeTracker Pro je v současné době asi nejpokročilejší program svého druhu, který můžete pro webOS sehnat. Potěší chytrá funkce automatického sledování času založená na Wi-Fi a GPS a stejně tak užitečné je i detailní sledování svých časových i finančních zdrojů. Cena programu 10 USD sice není nejnižší, na druhou stranu se ale jedná o výborný program, který jistě využije celá řada uživatelů a ti nebudou tuto cenu váhat zaplatit.


Ke stažení: TimeTracker Full


Zdroj: Robert Werlinger pro PréCentral.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4645