PDASoft

Palm OS proniká na iPhone
Publikováno: Středa, 21.04. 2010 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


V poslední době se zrodily dvě zajímavé zprávy, které potěší zejména uživatele vysloužilých přístrojů Palm, na které jinak příliš dobrých zpráv už asi nečeká.První z nich se týká aplikace BugMe!, což je jednoduchý program pro rychlé zaznamenávání informací na “nalepovací lístečky” dobře známý právě uživatelům Palm OS přístrojů, kde byl také k dispozici. Nyní program zažívá znovuzrození, protože se objevil i v nabídce aplikací pro iPhone. Program nabízí dobrou výbavu a jeho cena činí 99 centů, nicméně je pravda, že v nabídce je již řada jiných podobných programů, takže bude mít velkou konkurenci.

Program je stále dostupný i pro přístroje s Palm OS a Windows Mobile.


Druhá zpráva se týká společnosti StyleTap, která pro iPhone připravila svůj emulátor Palm OS systému. Díky němu je nyní možné využívat nesmrtelné Palm aplikace i hry na moderních přístrojích Apple iPhone, což zajisté s radostí v srdci přivítá nemalá skupina uživatelů, kteří byli dříve zvyklí Palmy používat.

Má to však háček - aby jste mohli emulátor využívat, musí váš iPhone podstoupit odemčení, tedy tzv. jailbreak. Pak ale budete schopni spouštět aplikace pro Palm OS do verze 5.2 s podporovou ARM procesorů, záznamem zvuku, virtuálními paměťovými kartami, TCP/IP konektivitou a dalšími užitečnými vlastnostmi. Instalace i spouštění Palm OS programů probíhá velmi jednoduše, v podstatě stačí pouze spustit emulátor na iPhone a vše vypadá jako na Palm OS přístrojích.

Emulátor by měl podporovat naprostou většinu Palm programů a her, nicméně jejich přesný seznam se na webových stránkách autorů programu nenachází. Cena programu je 49,95 USD, vyzkoušet jej můžete ve 14ti denní zkušební verzi.


Zdroj: Annie Latham pro TreoCentral.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4644