PDASoft

Jak bude vypadat iPhone 4G
Publikováno: Úterý, 20.04. 2010 - 02:12:20
Téma: Apple iPhone


Server Gizmodo přišel s vyčerpávajícím popisem připravovaného iPhonu 4G plánovaného na letní vypuštění na trh.Co je nového

 • Druhý fotoaparát umístěný nad displejem
 • Vylepšený hlavní fotoaparát se znatelně větší optikou než má iPhone 3GS
 • Blesk pro fotoaparát
 • Micro-SIM karta místo běžné SIM karty
 • Vylepšený displej, ve srovnání s iPhonem 3GS má mnohem vyšší rozlišení, podle všeho 960x640
 • Druhý mikrofon na horní straně zařízení vedle jacku na sluchátka, patrně na potlačení okolního hluku
 • Rozdělená tlačítka na ovládání hlasitosti
 • Vypínač, přepínač tichého profilu a tlačítka pro ovládání hlasitosti jsou z kovu

Co se změnilo

 • Zadní kryt je zcela rovný, vyrobený patrně ze skla, keramiky nebo lesklého plastu pro lepší příjem bezdrátového signálu. Poklepání na kryt vydává ve srovnání s předním krytem (potažmo displejem) vyšší a dutější zvuk, což však mlže být způsobeno jen uspořádáním vnitřních komponent.
 • Široký hliníkový rámeček kolem celého obvodu zařízení
 • O něco menší displej než má 3GS, ale zato s vyšším rozlišením
 • Vše je tak nějak hranatější
 • O 3 gramy vyšší hmotnost
 • O 16% větší baterie
 • Vnitřní komponenty jsou menší, aby volnily místo větší baterii

Proč s největší pravděpodobností nejde o podvrh

Když se objeví něco jako předprodukční kus nového iPhonu, je na místě položit si otázku, zda nejde o podvrh. Většinou tomu tak je, nicméně v tomto případě se s největší pravděpodobností jedná o skutečný prototyp od Applu. Bylo totiž krajně neobvyklé, kdyby si někdo dal tu práci a z komponentů od Applu sestrojil zcela nový a plně funkční telefon, který by následně začal šířit do světa. John Gruber z Daring Fireball navíc potvrdil, že se Applu jeden prototyp nového iPhonu ztratil a Apple má zájem ho získat zpět. Onen ztracený prototyp očividně někdo našel a nyní je v dobrých rukou redaktorů Gizmodo.

Ačkoli není možné dostat se přes hlášku vyzívající k připojení k iTunes, obrázek USB kabelu je tak ostrý, že není možné od sebe rozeznat jednotlivé pixely. Zatím není jasné jaké má nový displej rozlišení, ale rozhodně je vyšší než u modelu 3GS.

Podle osoby, která přístroj našla, na něm běžel iPhone OS 4.0 ještě před tím, než jej Apple oficiálně představil. Poté Apple zařízení vzdáleně zablokoval a už nebylo možné obnovit systém do funkčního stavu. Firmware z iPhonu 3GS nelze použít, protože každý model vyžaduje svůj specifický firmware a pro dosud nevydané modely z logiky věci žádný firmware k dispozici není.

Zařízení má rozhraní na Micro-SIM karty, což také ukazuje na jeho autenticitu, protože ještě žádný běžný mobilní telefon tento standard nepodporuje a Apple už Micro-SIM používá v iPadu.

Přístroj přišel zabalen v plastovém pouzdře, které ho mělo maskovat za iPhone 3GS. Nebylo to jen obyčejné pouzdro pro 3GS, protože mělo otvory přizpůsobené novým tlačítkům, oběma fotoaparátům, i blesku. Na pohled však vypadá jako běžné pouzdro pro současný iPhone a svůj skutečný obsah dokáže dokonale maskovat.

Komponenty uvnitř jsou jasně označené logem Applu a je vidět, že jejich uspořádání je dokonale přizpůsobené krytu přístroje. Je evidentní, že se nejedná o vnitřnosti některého ze starších modelů přenesené do jiného krytu. To by nejspíš ani nebylo možné kvůli omezenému místu uvnitř a větší baterii.

Nový design

Už na první pohled se design nového iPhonu hodně liší od předchozích dvou generací. Nabízí se dokonce myšlenka, že by mohlo jít jen o provizorní kryt a finální verze bude vypadat úplně jinak. Zpracování je však v každém případě perfektní a rozhodně vypadá jako dokonalý tovární produkt. Některé desénové prvky charakteristické pro všechny produkty od Applu však chybí, což je přinejmenším podezřelé. Pryč je displej zarovnaný do úrovně stříbrného rámečku, spojené tlačítko pro ovládání hlasitosti je nahrazené dvěma samostatnými, stříbrný rámeček už tolik nesplývá se zbytkem přístroje, a celkově ubylo zaoblených tvarů.

Přesto však použitý design není žádným radikálním odklonem od specifického charakteru nejnovějších produktů od Applu. Celkový dojem je hodně utilitární a docela se podobá novému iMacu a iPadu.

Nejvýraznější změnou je plastový zadní kryt, takže je na místě otázka, proč není celý z hliníku jako u iPadu. Problém je ve zhoršeném příjmu bezdrátového signálu. V případě iPadu to řeší speciální segment v horní části přístroje, který je pouze u verze s 3G a u verze bez podpory mobilních sítí ho nenajdete. U malého iPhonu však na něco takového není dost místa a ani Apple si u mobilního telefonu nedovolí nadřadit estetický dojem příjmu telefonního signálu.

Nový iPod, všechny předchozí modely iPhonu i iPodu Touch měly jediné tlačítko na regulaci hlasitosti, takže dvě oddělená tlačítka by mohla naznačovat, že se jedná jen o provizorní kryt a finální verze iPhonu 4G bude vypadat jinak. V úvahu však připadá i možnost, že Apple chce tímto způsobem vyřešit hardwarové tlačítko pro spoušť fotoaparátu, jak to žádá celá řada uživatelů. Nyní by to bylo konec konců o to příhodnější, že iPhone dostal blesk a lepší objektiv.

Shrnutí

Celý telefon měří 114x59x9.3mm a váží 140 gramů, což je o 3 gramy více než iPhone 3GS. Baterie má 5.25 watthodin při 3.7V, zatímco baterie v 3GS má při stejném napětí 4.51Wh. Protože však nebylo možné přístroj normálně používat, nebylo možné pořádně jeho výdrž otestovat.

Komu nepřirostl k srdci zaoblený zadní kryt současné generace iPhonu, tomu se bude rovný kryt nového modelu líbit. Ve srovnání s 3GS působí nový telefon odolněji a mnohem méně plastově, podobně jako první generace iPhonu. Velký podíl na celkovém dojmu mají solidní kovová tlačítka.

Nová verze iPhonu má proti modelům 3G a 3GS dramaticky upravený vzhled s tenčí konstrukcí, která neplýtvá prostorem tak jako zaoblený předchůdce. Po funkční stránce je hlavní novinkou druhý fotoaparát pro videohovory, vylepšený hlavní fotoaparát s bleskem, větší baterie, druhý mikrofon na potlačení hluku, a vyšší rozlišení displeje. Pokud se iPhone 4G v této podobě začne v létě skutečně prodávat, určitě to nebude zklamání.

Zdroj: Gizmodo

Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4642