PDASoft

Jaká vylepšení by platformě webOS prospěla nejvíce?
Publikováno: Čtvrtek, 15.04. 2010 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Otázka dnešního článku u kulatého stolu zní: “Jaká vylepšení by platformě webOS prospěla nejvíce? Jaká vylepšení je potřeba udělat, aby byl systém ještě použitelnější? Jak přilákat nové uživatele?” Nad tím se zkusilo zamyslet několik čtenářů a vy si nyní můžete přečíst jejich návrhy a nápady.Derek:

Určitě je to správa paměti: vím, že řešením pro pamětí velmi limitované Pre je nákup modelu Pre Plus, ale to není až tak jednoduché. S chybovou hláškou o nedostatku paměti se zkrátka setkávám příliš často a stává se to i při práci s jednou aplikací nebo při pokusu o otevření aplikace druhé. Používání nástrojů jako je JSTop by nemělo být podmínkou k tomu, abychom měli funkční zařízení.

Dieter:

E-mail. Palm odvedl v případě e-manilového klienta dost práce (inbox, podpora push mailu u většiny důležitých poskytovatelů atd.), ale je čas trochu pokročit. Určitě bych uvítal lepší podporu Gmailu - hlavně štítku a archivace, ale byl bych šťastný i za další funkce. Hodila by se možnost označit více zpráv zároveň pro jejich snadnější mazání nebo přesouvání. Automatická synchronizace složek by také nebyla marná - chodí mi mnoho mailů a většina z nich je ihned automaticky roztříděna do složek a nedostanou se tak do inboxu- jenže o nových zprávách v těchto složkách se nedozvím, pokud je ručně nezkontroluji. Automatické vyhledávání by navíc mělo umět prohledávat všechny složky. A nakonec dodám ještě jednu připomínku - rychlost a ještě jednou rychlost.

Jason:

Google Maps: nevím, jestli je to chybou Palmu nebo Googlu, ale Google Maps standardně nahrané v telefonu potřebují opravit, protože webOS verze na konkurenci hodně ztrácí. Chybí podpora funkce Latitude, chybí street view i další pokročilé funkce, které jsou na iPhone a Android neskutečně praktické. Patche jasně ukazují, že integrace Latitude není problém, tak proč to komplikovat běžným uživatelům? Program navíc není možné používat v režimu s displejem na šířku. Všechny tyto funkce bych rád viděl i v aplikaci pro webOS. Ypmobile s mapami Microsoft Bing je funkční alternativou - o to více je škoda toho, že Google u webOS není schopen nabídnout funkce, které jsou již na jiných platformách standardem.

Jonathan:

Bluetooth: nejen profil umožňující připojení bezdrátové klávesnice zde měl být již před několika měsíci a rozhodně by se mělo jednat o prioritu v doplňovaných funkcích. Mnoha uživatelům by Pre v kombinaci s klávesnicí mohl nahradit i notebook, takto ale mají smůlu. Navíc existuje i řada dalších užitečných Bluetooth zařízení a to, že je s Pre není možné využívat, je zbytečnou ztrátou oproti konkurenci. Jedná se například o přenos souborů, streamování videa či tisk - to vše jsou dnes již standardní a navíc softwarově řešitelné záležitosti. Myslím, že rozšířením nabídky Bluetooth profilů by se webOS stal mnohem využitelnějším systémem pro větší skupinu uživatelů.

Keith:

Email: Chybějící oboustranná synchronizace s Google Gmail a možnost štítkování a hromadného označování zpráv mi velmi chybí, protože takto musím dělat údržbu schránky na počítači, místo toho, abych to mohla udělat pohodlně na cestách jako v případě BlackBerry nebo Androidu.


Tak co myslíte, je to všechno? Nebo také v diskusi přispějete svými názory?


Zdroj: Derek Kessler pro PréCentral.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4633