PDASoft

HTC Legend - Android dotažený k dokonalosti, 3. část
Publikováno: Středa, 14.04. 2010 - 00:00:00
Téma: Hardware Android


HTC Legend je nástupce stále velmi oblíbeného modelu HTC Hero. Hero byl prvním modelem, kterému se podařilo masově proniknout mezi běžné uživatele a ukázat tak, že platforma Google Android má rozhodně co nabídnout. Jak si povede novinka s inovovaným operačním systémem Android 2.1 doplněným o rozhraní Sense a řadu dalších hardwarových i softwarových prvků?První dojmy z používání HTC Legend byly velmi dobrý a ty druhé ještě lepší. Dnes se podíváme na operační systém a zejména na to, jak si vede v běžném každodenním životě. Dopředu se ovšem musím omluvit za fotografie, protože se mi ani po mnoho hodinách snahy nepodařilo nijak vytvořit screenshoty přímo z přístroje.

Rád bych rozebral systém i jednotlivé aplikace do nejmenších detailů, ale to by vám moc neřeklo o jeho celkové použitelnosti. Začnu tím, že všechno je skutečně rychlé, a když říkám všechno, myslím skutečně všechno. Jen málo telefonů se v tomto Legendu vyrovná. Skutečně si zde nedokáži představit 1 GHz procesor, protože zkrátka již není co zrychlovat.

Významnou změnou je také podstatné vylepšení aplikace Android Market, který se tak stává konkurencí pro Apple App Store a nikoli pouze chudým příbuzným. Pěknou inovací jsou také animované tapety, díky kterým si přístroj více přizpůsobíte svému vkusu. Potěšitelné jsou i další menší změny, které výrazně přispívají k použitelnosti systému a jednoduchosti ovládání. Legend zkrátka již působí mnohem komplexnějším a dokončenějším dojmem než jakýkoli dříve testovaný přístroj s Google Android včetně Motoroly Milestone. Pokud budou aktualizace systému pokračovat stávajícím tempem, již brzy se Android zcela oprostí od nálepky “nový operační systém.”

Drobné změny jako možnost nechat si jednoduchým gestem zobrazit seznam hlavních panelů jsou důležitější, než by se mohlo na první pohled zdát. Jedná se sice o detail, ale velmi užitečný. Abych byl upřímný, ovládání je pro prsty přizpůsobené tak dobře, že optický joystick je téměř zbytečný. Tlačítka pod displejem se nepoužívají špatne, přesto mohou někomu vadit. Systém s takto odladěným ovládáním by neměl vyžadovat čtyři speciální tlačítka, což vidím v současné době jako chybu - nejlepší by bylo se bez nich zcela obejít.

Opravdu jsem nečekal, že si Legenda tak oblíbím, ale po čtyřech dnech používání na telefonu jen stěží dokáži najít nějaké chyby. Až na horší čitelnost displeje toho telefonu skutečně není možné příliš vytknout. Překvapila mě velmi dobrá výdrž baterie a nakonec i velmi dobře provedený fotoaparát, který je konečně použitelný pro každodenní chvilky.

Legend je zkrátka velmi povedený telefon, který splní veškeré vaše požadavky bez sebemenšího zaváhání. Pokud patříte mezi náročné uživatele, možná váš více zaujme model Desire, ale Legend také nezaváhá. Legend rozhodně není jen pěkným telefonem - on je totiž navíc i skutečně velmi dobře vybavený a bez potíží obstojí nárokům každodenního používání. Nezbývá mi tedy nic jiného, než jej jednoznačně doporučit!


Zdroj: Shaun McGill pro PDA 24/7Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4632