PDASoft

Microsoft Kin - Nové telefony jako nástupce Sidekicku
Publikováno: Úterý, 13.04. 2010 - 01:00:00
Téma: Hardware Windows Mobile


Neoficiální informace z víkendu se potvrdily a Microsoft v pondělí skutečně představil dvojici vlastních telefonů, o nichž se dříve mluvilo jako o projektu Pink. Telefony se nakonec jmenují Kin One a Kin Two.Software obou modelů má základ v novém systému Windows Phone 7, nicméně uživatelské rozhraní je speciálně upravené a na rozdíl od WP7 není možné instalovat žádné další aplikace. Kin One i Kin Two mají kapacitní multidotykový displej a internetový prohlížeč postavený na prohlížeči z přehrávače Zune, nicméně podporu Flashe ani Silverlightu v něm nečekejte.

Kin One má dost netypický poměr výšky a šířky, takže vypadá jako čtverec se zakulacenými rohy. Pod displejem má vysouvací QWERTY klávesnici, díky níž vzhledem trochu připomíná zdeformovaný Palm Pre. V celkem nezajímavé hardwarové výbavě je displej s rozlišením 320x240, 4GB interní paměti, a pětimegapixelový fotoaparát s LED bleskem. Model Kin Two má také vysouvací konstrukci s QWERTY klávesnicí, ale jeho proporce už odpovídají tradiční koncepci vysouvacího smartphonu s displejem na šířku. Od menšího sourozence se liší jen větším displejem s rozlišením 480x320, dvojnásobnou kapacitou interní paměti, a kvalitnějším fotoaparátem s osmi megapixely. Samozřejmostí je u obou modelů obvyklá bezdrátová výbava s podporou sítí třetí generace, WiFi a Bluetooth.

Zajímavé na telefonech Kin je služba neomezeného internetového úložiště dat, kam se automaticky synchronizují všechny fotky a videa pořízená telefonem. Z telefonu má potom uživatel ke všemu přístup prostřednictvím náhledů s možností stáhnout do telefonu kompletní multimediální obsah. Veškerá data jsou pohodlně přístupná i přes internetový prohlížeč se Silverlightem, odkud může uživatel spravovat prakticky vše od kontaktů přes obrázky po sociální sítě.

Uživatelské rozhraní je plné monochromatických prvků s velkým důrazem na text a zvětšených stylizovaných obrázků. Trochu připomíná grafické rozhraní WP7, ale zároveň je horně rozdílné. Specifické pro Kin jsou obrazovky Loop a Spot. Loop je hlavní domácí obrazovka, kde se na jednom místě zobrazují novinky od přátel ze sociálních sítí, a Spot je malá zelená tečka, kam lze přetáhnout jakýkoli obsah (obrázky, videa, mapy, statusy…) za účelem jeho sdílení pro seznam kontaktů. Spot je neustále aktivní ve spodní části obrazovky, aby bylo sdílení čehokoli maximálně usnadněné.

Stejně jako WP7 mají i Kin One a Kin Two přehrávač hudby a videa kompletně převzatý ze Zune HD. Podpora her zde však chybí. Aby Microsoft oslovil i stávající uživatele produktů od Applu, nebude uživatel odkázán výhradně na Zune klienta, ale bude mít k dispozici i software pro Mac, který dokáže zpracovat například hudbu z iTunes bez DRM.

Jako první začne telefony Kin prodávat v květnu americký Verizon a do Evropy se dostanou během podzimu prostřednictvím Vodafonu. Koncové ceny zatím ještě žádná ze zúčastněných stran nezveřejnila.

Zdroj: Engadget

Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4630