PDASoft

Recenze stereofonních sluchátek V-Moda Vibe
Publikováno: Pondělí, 05.04. 2010 - 00:00:00
Téma: Recenze hardware


Sluchátka do uší V-Moda Vibe kombinují excelentní kvalitu s bohatým dodávaným příslušenstvím. Dokáží vás sluchátka, u kterých nehraje první řadu zvuk, přesvědčit o investování docela vysoké částky?Obsah balení

Na příslušenství se rozhodně nešetřilo. V balení naleznete kvalitní kožené pouzdro, silikonové násady do uší v různých velikostech a plastový výlisek, na který je možné namotat kabel.

Vzhled

V-Moda Vibe jsou na pohled úžasnými sluchátky, ze kterých již na pohled vyzařuje kvalita. Ta je vidět již neobvyklého napojení kabelu na 3,5 mm jack konektor, jež by mělo eliminovat všechny často se vyskytující problémy s touto partií. Dobrým dojmem působí i černý vroubkovaný kabel, který by měl být odolný proti zamotání. Výborná jsou také samotné sluchátka vyrobená z jednoho kusu kovu, která jsou navíc dostupná v řadě barevných variací.

Kabel je dlouhý přibližně 1,5 metru, což by mělo být ve většině situací zcela dostatečné. Telefon jsem nosil v kapse i baťohu a vždy zbývala dostatečná délka, aby bylo nošení sluchátek pohodlné. Tato sluchátka jsou prezentována zejména jako módní záležitost a svědčí o tom i dodávané silikonové špunty do uší, které jsou v balení k dispozici hned ve dvou barevných provedeních. Díky třem velikostem by měly navíc bez problémů padnout skutečně každému.

Zvuk

Nebudu zbytečně chodit kolem horké kaše a rovnou vám řeknu, že zvuk je hrozný. Šílené je vyvážení tónů - vysoké tóny trhají uši, střední tóny (vokály, kytary, klávesy) znějí jakoby vzdáleně a silné basy je dokáží silně potlačit. Nefunguje ani kompenzace hlasitosti. Celkový zvuk není příjemný a atraktivní alternativou může být klidně i sada základních sluchátek od Palmu.

Porovnání zvuku s mými současnými sluchátky Denon AH-C551K nacházejícími se ve stejné cenové hladině působí jako den a noc. Model od Denonu se může pochlubit výborným vyvážením zvuku, dobře prokreslenými středními tóny a hlubokými, ale přesnými hlasy - tomu se dnes testovaná sluchátka nedokázala ani přiblížit.

Ještě jednou jsem se sluchátka pokusil srovnat i se standardními peckami od Palmu, a musím uznat, že vyváženost zvuku (obzvláště ve středních tónech), je skutečně na straně Palmu.

Závěr

Skvěle konstrukčně zpracovaná sluchátka s ubohým zvukem, co více k tomu dodat? Doporučit je zkrátka nemohu, což je velká škoda. Sluchátka však prostě kromě pěkného vzhledu nic jiného nenabídnou. Za podobnou cenu si jistě lépe vyberete mezi modely od Denonu, Sony, Shure či Etymonic Research.

Specifikace:

 • Kompatibilita: přehrávače iPod, Zune, MP3, DVD, počítače a CD přehrávače
 • Dodávané příslušenství: kožené pouzdro, šest párů silikonových nástavců do uší ve třech velikostech, VIP karta
 • Měnič: V-MASQUE s dynamickou technologií, 9 mm neodymový magnet
 • Frekvenční odezva: 12 Hz – 22 kHz
 • Délka kabelu: 80 cm + 32,5 cm
 • Průměr kabelu: 2, 2 mm
 • Konektor: 24karátové zlato, 3,5 mm jack
 • Hmotnost: 12 g
 • Impedance: 16 ohms
 • Citlivost: 92 dB (at 1kHz 1mW)
 • Výkon: 2 mW


Zdroj: Robert Werlinger pro PréCentral.comTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4618