PDASoft

ZumoDrive pro webOS - nejenom hudba v oblacích
Publikováno: Pondělí, 05.04. 2010 - 00:00:00
Téma: Software pro WebOs


ZumoDrive je program, který umožní uživatelům webOS přístrojů v reálném čase přistupovat k on-line úložišti a rozšířit tak 8 či 16 GB paměti, které mají standartě k dispozici. Na rozdíl od podobně fungující služby Grooveshark, která s tímto konceptem přišla jako první, však umožňuje ukládání jakýchkoli dat.Základní služby včetně programy pro počítač i mobilní telefon s úložným prostorem o kapacitě 1 GB jsou zdarma (a další 1 GB je možné získat po absolvování jednoduchého tréninkového úvodu). Další prostor je již zpoplatněn za cenu od 2,99 USD za 10 GB až po 79,99 USD za půl terabytu prostoru.

Aby jste mohli služby používat, musíte si nejdříve stáhnout klienta pro počítač (dostupná je verze pro Windows, Mac OS X i Linux) a klienta pro mobilní telefon (kromě verze pro webOS je již dostupná i varianta pro iPhone a Android). Důležité je také vytvořené uživatelského úctu. Následným krokem je vybrání složek, které budou napojeny na on-line úložiště, které jsou pak automaticky nainstalovány pro přístup přes mobilní aplikaci.

Pěknou funkcí je také synchronizace, kdy se změny provedené na počítači automaticky promítnou i v souborech, ke kterým můžete přistoupit z telefonu. Zde je ale nutné počítat s určitou prodlevou aktualizace závislou na celkovém počtu složek a souborů, jejich velikosti a rychlosti vašeho připojení. V nastavení je možné určit chování programu právě v závislosti na vašem připojení a aktuálních potřebách.

Kromě práce s daty, ke kterým přistupujete vy sami, je podporováno i sdílení vybraných složek a souborů s ostatními uživateli. Ti jsou dokonce upozorněni e-mailem o vaší akci. Jejich přístup je možné omezit pouze na čtení nebo jim přidělit možnost i soubory editovat a nahrávat nové,

Přestože můžete sdílet jakýkoli typ souborů, webOS je stále limitováno tím, že otevřít dokáže pouze hudbu, obrázky, dokumenty, PDF soubory a několik dalších formátů, pro které máte nainstalován příslušný prohlížeč. Neuspěl jsem ani při pokusu o instalaci programu. Přímo z internetu je možné streamovat hudbu a videa, kvalita přehrávání bude ale hodně závislá na internetovém připojení vašeho telefonu. ZumoDrive nabízí i několik nadstandardních funkcí včetně podpory iTunes, seznamů skladeb či kontrolu práv jednotlivých souborů, přestože všechny nemusejí být na webOS přístrojích kompletně funkční (například DRM ochrana nebo editace dokumentů). Alespoň v současné době není možné na ZumoDrive nahrávat data z mobilního telefonu, odsud je k nim možné pouze přistupovat, není tak možné například rychle uvolnit paměť v přístroji překopírováním vašich fotografií nebo hudební sbírky.

Pokud jste fanoušky on-line úložišť a uvítali by jste možnost rozšíření datového prostoru na svém webOS přístroji s tím, že je možné data i sdílet s ostatními a často se nacházíte mimo počítač, může pro vás být ZumoDrive užitečným rozšířením schopností vašeho telefonu.

Výhody:

  • Až 2 GB úložný prostor zdarma
  • Synchronizace mezi serverem a desktopem
  • Zdarma poskytovaný software
  • Streamování hudby přes 3G
  • Sdílení souborů s dalšími uživateli

Nevýhody:

  • Omezená podpora prohlížení souborů na webOS telefonech
  • Data nelze nahrávat z telefonu
  • Prvotní nahrávání na server může být pomalejší
  • Drahý přídavný úložný prostor

Více informací najdete zde: ZumoDrive


Zdroj: Jonathan I Ezor pro Pré Central.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4617