PDASoft

HTC EVO 4G - Android na absolutním vrcholu
Publikováno: Čtvrtek, 01.04. 2010 - 00:00:00
Téma: Hardware Android


Společnost HTC na trh uvádí svůj nejnovější model HTC EVO 4G vybavený bezdrátovou technologií WiMAX, obrovským dotykovým displejem s úhlopříčkou 4,3 palce, 8 megapixelovým digitálním fotoaparátem či HDMI výstupem. O tom, že se jedná o jeden z nejvybavenějších chytrých telefonů dneška snad nemůže být pochyb. Pro některé může být překvapením, že používá operační systém Google Android. Telefon bude exkluzivně nabízen v síti amerického operátora Sprint.Společnost HTC ve spolupráci s operátorem Sprint uvádí na trh první přístroj s podporou technologií 3G/4G založený na operačním systému Android. Díky rychlým datovým přenosům EVO 4G si budou moci uživatelé dopřát ničím neomezený komfort on-line stahování hudby, fotografií, souborů nebo sledování videa a to vše v pohodlí velikého displeje s úhlopříčkou 4,3 palce. Sprint je v současné době jediným poskytovatelem EVO 3G připojení, u kterého slibuje až 10x vyšší rychlosti než u jiných v současnosti využívaných mobilních datových přenosů.

“Sprint pokračuje ve své 4G revoluce představením telefonu HTC EVO 4G, který přináší našim zákazníkům další možnost, jak využívat této moderní technologie,” říká Dan Hesse, CEO společnosti Sprint. “HTC EVO 4G je skvěle vybavený přístroj, který díky podpoře rychlých dat posouvá možnost stahování a on-line práce s multimédii na zcela novou úroveň.”

Mezi charakteristiky nového telefonu patří například výkonný procesor Qualcomm Snapdragon s frekvencí 1 GHz, který je zárukou toho, že uživatelé skutečně nebudou muset na nic čekat. Nekompromisní výbavu nabízí také v oblasti fotografování a nahrávání videa - čelní kameru s rozlišením 1,3 megapixelu vhodnou zejména pro videohovory totiž doplňuje druhý fotoaparát s rozlišením celých 8 megapixelů a automatickým ostřením schopný natáčet v HD rozlišení.

Velkou výhodou je možnost telefon proměnit v mobilní hot-spot, přes který je pak možné připojit k internetu až dalších osm přístrojů, takže není problém na cestách připojit např. notebook, kameru, multimediální přehrávače, herní konzole nebo jakékoli další zařízení s podporou Wi-Fi.

Pořízená videa či fotografie je samozřejmě možné díky rychlým datům ihned odesílat na internetové služby jako je Facebook nebo YouTube, díky aplikaci Qik je možné dokonce sdílet svá multimédia v reálném čase. A pokud si uživatel dokoupí HDMI kabel, bude moci videa rovněž velmi pohodlně promítnout také na televizoru či projektoru.


Zdroj: Shaun McGill pro PDA 24/7Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4614