PDASoft

Dva lidé, dva iPhony
Publikováno: Čtvrtek, 28.08. 2008 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


iPhone už dokázal vyvolat mnoho a mnoho různých debat a kdekoli o něm padne zmínka, objevují se různé názory od těch, kteří tvrdí, že se jedná o skvělý telefon až po názory typu, že se jedná jen o marketingově propagovanou hračku, která je úplne na nic. Jednou jsme takto diskutovali s mým kolegou a nadalo nám, abychom naše názory nesepsali a nezveřejnili, protože je opravdu podivuhodné, jak moc se mohou lišit názory dvou lidí na tu samou věc.Telefonování

Shaun: Kvalita zvuku při hovoru mi přijde průměrná, ale hlasitý reproduktor je šílený. Během hovoru si nepřipadám, jako bych držel telefon, ale spíše nějaké starší PDA, což je dost nepřirozené. iPhone jako telefon jsem si tedy příliš neoblíbil.

Neil: Já si naopak na telefonování s iPhone příliš nestěžuji. Přijde mi vyhovující a nestěžuji si ani na kvalitu zvuku. Spousta lidí v mém okolí používá na telefonování Blackberry, které je rozměrově srovnatelné, iPhone se navíc může pochlubit menší tloušťkou. Souhlasím s horším hlasitým odposlechem, ale protože jsem zvyklý většinu času používat headset, tento problém mě celkem netrápí.

Zábava

Shaun: Zde se chyby hledají těžko - kvalita hudby je skvělá, přehrávání videa stejně tak. Také výdrž baterie je při přehrávání videa výtečná.

Neil: Musím souhlasit - jedná se o skvělé multimediální zařízení. Nativní podpora MMS by byla dobrým doplňkem pro využití fotoaparátu, ale naštěstí není velký problém ji doplnit. Také tvorba rychlých playlistů by mohla být jednodušší, ve srovnáním s mým starším iPODem není tak rychlá, což je škoda. Protože ostatní média než přehrávání hudby používám zcela výjimečně, nemám zde žádné větší stížnosti.

Zadávání textu

Shaun: Ať dělám, co dělám, na zadávání znaků prostřednictvím virtuální klávesnice si stále nemohu zvyknout. Je pomalé a nepřesné a celkově je to pro mě největší nevýhoda celého iPhone. Menu i pohyb v nabídkách mi vyhovují, ale zadávání znaků je zkrátka beznadějné!

Neil: Já jsem přesným opakem. Psaní na iPhone jsem si zamiloval. Slova mi na displeji naskakují s takovou rychlostí, jako bych psal na hardwarové klávesnici. Mám hodně vysoký počet znaků za minutu. Trvalo mi asi týden než jsem si zvykl, ale od té doby je pro mě psaní zpráv a e-mailů opravdu hračkou. Musím ale přiznat, že mě to celkem překvapilo, obzvláště, když chybí jakákoli zpětná odezva. Pro zbytek činností, které se již na iPhone příliš pohodlně provozovat nedají, navíc využívám eee.

Displej a baterie

Shaun: Obojí je skvělé. Používám první generaci iPhone, proto jsem se nesetkal se žádnými potížemi s baterií (které se prý objevují u verze 3G). Skvělé také je, že se Applu podařilo vyrobit dotykový displej, který perfektně funguje i na slunečním světle - to příliš mnoho jiných společností stále nedokáže. Neil: Souhlasím - žádný problém. I po těžkém pracovním dni se mi málokdy podaří dostat pod 50% kapacity baterie i při použití Wi-Fi a telefonování. Takže si nemůžu stěžovat.

Synchronizace:

Shaun: Beznadějná. Mnoho konfliktních a duplikovaných položek. Nikdy jsem neměl tolik potíží se žádným jiným synchronizačním programem (ActiveSync, HotSync, Mail for Exchange ani Nokia PC Suite).

Neil: Skutečná noční můra když jsem potřeboval synchronizovat mezi dvěmi PC. iPhone měl držet vše aktuální, ale tak tomu ani zdaleka nebylo. Takže jsem často tápal, která data, pokud vůbec nějaká, byla přesná. To je hlavní problém iPhone a moje asi největší výtka.

Rychlost:

Shaun: Rychlost operačního systému je dobrá, značně mě ale při jakékoli časově náročnější činnosti zdržuje zadávání dat.

Neil: Jsem opravdu spokojený, tedy až na to, že jsem zjistil, že firmware 2.0.1 je trochu méně spolehlivý než první verze. Sice jen občas, ale je to škoda.

Konkurence:

Shaun: iPhone není přesně tím pravým telefonem pro mě - ale svou pracovní SIM v něm snesu. Osobně potřebuju hardwarovou klávesnici a funkčnější e-manilový klient a třeba taková Nokia E71 iPhone, ve většině pro mě důležitých oblastí, předčí.

Neil: Já naopak v nejbližší době nebudu mít ke změně telefonu důvod. Maximálně vyměním původní iPhone za verzi 3G. Jako telefon se základními PIM funkcemi a huební přehrávač totiž slouží skvěle. A pokud potřebuji něco víc, použiji svůj eee.


Zdroj: Shaun pro PDA 24/7Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3584