PDASoft

Swing Girls - Japonské školačky hrají jazz
Publikováno: Sobota, 29.03. 2008 - 00:00:00
Téma: Filmové ukázky


Muset se učit i o prázdninách je pěkná otrava. Koho by to bavilo, sedět ve třídě, poslouchat jak učitel vykládá něco o nějaký matice zatímco venku je krásně, sluníčko svítí a svět si užívá léta. Asi nikoho. A nezáleží na tom, zda musíte sedět ve škole v Čechách nebo v Japonsku. Dnešní film vypráví, jak se s tím vypořádaly jedny japonské školačky.Vše začíná tím, že si školní kapela zapomene obědy. Dívky to vše vidí z okna. Ale když kapela bude o hladu, nebude moci hrát, nebude moci povzbuzovat školní tým a škola dozajista prohraje basebalový zápas. Není tedy zbytí a učitel jim musí dovolit jídlo odvézt. Ale cestování není vůbec snadné a tak obědy nedorazí úplně v pořádku. Sem tam se něco vysype, sem tam něco upadne... Závěr je, že celá kapela trpí otravou z jídla a nemůže nějakou dobu hrát. Celá? Ne, na jednoho "chudáka" oběd nezbyl. Co teď? Škola přeci potřebuje kapelu. Jinak by nemohla vyhrávat zápasy. Takže milé dívčiny stojí před těžkou volbou: buď se vrátí k hodinám matematiky, nebo se pokusí napravit to, co nadrobily. Ano, tušíte správně, krásnou vědu nemá nikdo rád, dívky se budou radši učit zvládat hudební nástroje.

Ani to však není lehké. Navíc na složení původní kapely jich je málo. Ale na jazz jich je dost. Rozhodnutí padlo, bude z nich jazzová kapela. Teď už jen naučit se hrát... V tom překvapivě začne pomáhat i učitel matematiky, jež je velkým jazzovým fanouškem.

Čáru přes rozpočet jim ovšem udělá původní kapela. Ta se uzdraví dříve, než dívky stihnou i jen jedno jediné vystoupení. Co teď? Zpátky do třídy. Ale hudba už je zaujala a nemohou odolat. V trénincích pokračují i nadále. Jak myslíte, že to dopadne s jejich veřejným vystupováním?

Příjemný veselý film plný optimismu. Hezky se na to kouká, člověk se pobaví a dozajista zvedne náladu.


Režie:Shinobu Yaguchi
Scénář:Shinobu Yaguchi, Junko Yaguchi
Formát:XviD AVI
Rozlišení:320x180
Hodnocení:
Ke stažení:SwingGirls.avi (1 MB)Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3302