PDASoft

Acid Image 2.9
Publikováno: Čtvrtek, 18.03. 2004 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Palm


AcidImage Mini Program pro prohlížení fotografií na PDA, podporuje BMP, GIF a JPG u souborů na kartě. Díky tomu, že AcidImage pracuje s původním grafickým souborem zvládá i plynulý zoom obrázku.



AcidImage AcidImage verze 2.9 od Red Mercury LLC je považován za jeden z nejzdařilejších programů na prohlížení obrazových souborů na palmech. Sama firma jej presentuje jako nejsnažší cestu k JPEG, BMP a GIF souborům na PDA. Program sám je distribuován v plné verzi zcela volně se zkušební lhůtou 15 dní. Po jejím uplynutí je třeba zadat zakoupený odemykací klíč.

Popis programu:

AcidImage předně umožňuje nativní podporu fotografií ve formátu JPEG a to s maximálním využitím možností PDA a jeho rozlišení, tj. HiRes 320x320 a HiRes+ 320x480 bodů. Fotografie můžete mít uložené kdekoliv na paměťové kartě a to ve všech třech zmiňovaných grafických formátech (JPG, GIF nebo BMP; verze Pro navíc podporuje ještě formát TIFF) a v jakékoliv velikosti. U tohoto programu nejste omezeni rozlišovací schopností displaye vašeho PDA. Obrázek může mít rozlišení třeba 1024x768 bodů a přesto jej budete moci na svém PDA zobrazit. AcidImage totiž umožňuje plynulý zoom (zvětšování, popř. zmenšování obrázku). Fotografie můžete na paměťovou kartu uložit buď pomocí čtečky, programu CardExport a nebo pomocí Palm Install Tool z Palm Desktopu (obrázky jsou pak standardně ukládány do složky "/DCIM".

AcidImageMaskedPrivateds

Program umožňuje náhled na fotografie uložené na paměťové kartě jako na jmenný seznam (List), popřípadě formou náhledů (Thumb) po 1, 4 nebo 20 fotografiích. Další možností co s uvedenými fotografiemi, je možnost vytvoření sekvence zobrazování fotografií (Slideshow), kde pak můžete zadat dobu zobrazení jedné fotografie (Delay). Pokud zaškrtnete i volbu Loop, pak se sekvence bude zobrazovat stále dokola. Volba Random Order umožní vybírat zobrazované fotografie zcela náhodně.

AcidImageCornerToolsds

V režimu zobrazení samotné fotografie máte možnost využití tzv. Corner Tools, což je možné přeložit jako Růžkové nástroje. Po aktivaci této volby máte v každém rohu fotografie (šikovné místo, kde vlastně nijak výrazně nepřekáží) k dispozici ikonky pro aktivaci/deaktivaci Corner Tools (levý horní roh), ukončení zobrazení fotografie (pravý horní roh), zoom - změnu velikosti zobrazení fotografie (levý dolní roh) a rotaci obrázku o 90° - tato volba je zajímavá především pro majitele PDA s nestejnorodým rozlišením.

Zajímavou vlastností je možnost nastavení vlastnosti Private u některých fotografií. Zejména pokud se o PDA dělíte s dětmi nebo manželkou, je vhodné některé pánské fotografie dát pod zámek. Další zajímavou vlastností je podpora IR (infraport) a BT (Bluetooth) pro příjem fotografií, např. z mobilních telefonů s vestavěným digitálním fotoaparátem, nebo digitálního fotoaparátu s IR přenosem.

Výhody a nevýhody:

+ nativní podpora grafických formátů JPG, GIF a BMP (popř. TIFF)
+ snadné ovládání
+ podpora klasického rozlišení 160x160, tak i HiRes 320x320, 320x480
+ pracuje na černobílých i barevných palmech
+ podpora Infrared/Bluetooth/exchange manageru
+ rychlý zoom fotografie
+ umožňuje rotaci fotografií
+ náhledy fotografií pro rychlejší a snažší přehlednost

- neumožňuje prohlížení fotografií bez paměťové karty
- pomalé načtení fotografie (cca 0,5s)






Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=31