PDASoft

T-Lex - PDA budoucnosti...
Publikováno: Neděle, 29.04. 2007 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Pokud se pohybujete v nějakém hi-tech oboru, znáte to jistě sami. Člověku to zkrátka nedá a musí si aspoň občas pustit mozek na špacír a přemýšlet nad tím, jaké by to bylo, kdyby... kyby třeba existovalo nějaké skvělé PDA, které by mělo všechny ty skvělé vlastnosti jako jiná od různých výrobců. Jak by se změnilo postavení PDAček na trhu, jakým způsobem by se prodávalo apod. Pojďte se proto s námi zanořit do jedné takové fantasie.Místo: Lex Headquarters Londýn, Velká Británie
Leden 2008


„Dámy a pánové, tady je dnešní specifikace T-Lexu.“ Slovo dnešní pronesl s mírně sarkastickým tónem a stiskl tlačítko na dálkovém ovládání. Specifikace se objevila na obrazovce projektoru za ním.

Procesor: Hytier 1.2 GHz s úspornými technologiemi
Interní paměť: 10.5 GB
Displej: 4294967296, možnost sledování ze 180ti stupňů
Rozšíření: UVI slot
Komunikace: Celosvětový satelitní standard
Baterie: 13600 mAh
OS: Hybrid (Palm OS / Pocket PC / Epoc / Lex)
Uživatelské rozhraní: přes systém nebo Lex Hytier uživatelské centrum
Rozhraní: Bluetooth, WIFI, USB4, Serial (s adaptérem), infraport, Lex wireless
Multimédia: digitální multimediální centrum – podpora všech dnešních formátů
TV tuner s možností záznamu satelitního vysílání
Sítě: 3G pro video telefonování a možnost stálého připojení

Jsme hotovi přibližně z 98 procent a směřujeme k březnovému uvedení na trh. Zbývající dva problémy jsou životnost baterie a příprava Evropy pro WAPI. Maximální životnost baterie je 9,7 hodiny v klidu, ale pouze 2,6 hodiny při použití DMC. Čeká na odezvu.

„Jak se máme dívat na bezpečnostní stránku?“ Věřím, že nebudeme mít problém. Martin Lex seděl v čele stolu, zatímco potichu mluvil, věnoval pozornost exkluzivním hostům shromážděným v zasedací místnosti.

Vypadá to dobře. Není debat, že svět je úplně vedle z nového zařízení, které udeřilo na trh, ale hlavním bonusem je to, že nikdo nemá žádné bližší specifikace.

Martin Lex vstal, upravil si vestu a přešel k oknům na levé straně místnosti. Z okna sledoval pracovníky procházející níže na ulici a jeho hosté sledovali jeho záda a nervózně se rozhlíželi po místnosti. Lex byl muž, který na sobě nedával znát emoce, které by dokázali prozradit jeho lidské vlastnosti – poslední dva roky sledoval jeden jediný cíl a byl dva měsíce jeho realizace. Od prvního dne, kdy zakoupil svoje první PDA podvědomě toužil po tom vytvořit svůj vlastní, perfektní přístroj a konečně měl schopnosti a zázemí udělat ten poslední, rozhodující krok v technologickém vývoji.

Věděl že za ním sedí skupina vývojářů a průmyslníků, kteří nikdy nenechají přijít další den aniž by nezkusili dostat svoje hlavy alespoň o pár palců blíž jeho zádům. Jediní lidé, kteří měli jeho zdravý respektoval, byla rodina jeho vývojářů, kteří mu den za dnem dávali ostří ve stále rostoucím trhu přenosných zařízení. Neměl porozumění pro politiku, byl dobrým řečníkem a byl posedlý cílem stvořit produkt, který by mohl zabránit světu v otáčení se, i když jen na moment.

Bez jediného pohledu kolem sebe zamířil ráznými kroky ke dveřím a pronesl jen: „Velmi dobře.“ A sekundu později byl pryč.

Hosté si hlasitě oddechly, když za sebou zaklaply dveře. Jenny, marketingová ředitelka, byla první, kdo promluvil.

„Nějaké domněnky, kolik peněz bychom mohli na téhle věci vydělat?“

„Pokud bude úspěšná, byli bychom zajištěni na celý život.“ Několik lidí se usmálo a nervózně šoupalo rukama po stole.

Bill, s projektorem zářícím za svými zády, prohlásil: „Není to jen o penězích.“ Můžeme vytvořit zařízení, které změní způsoby lidské práce, komunikace a celého života.

„Bille, tví technici se ještě mají hodně co učit.“ Pronesl jeden z obchodních zástupců a samolibně se podíval okolo stolu, hledaje souhlas.

Martin odložil svoji náhlavní soupravu, když dorazil k místnosti označené "TL development". Z rozhovoru, který poslouchal uvnitř, si nic moc nedělal, protože věřil, že osoby uvnitř jdou v tom co dělají dobré a stejně zde nebudou nijak dlouho.

Bezpečnostní pracovník ho zastavil, když dorazil.

„Dobré ráno, pane Lex.“

„Dobré Johne, jak se máte?“

„Mám se dobře, a vy pane?“

„Mohu vás požádat, abyste sem přiložil ruku?“ Martin Lex požadoval kontrolu každého vstupujícího do místnosti, a o tom, jak důkladně, se John naposledy přesvědčil, když mu Martin půl hodiny nadával po té, co se dopustil chyby.

Poznal však také druhou stranu osobnosti Martina Lexe po té, co rychle převezl jeho ženu do nemocnice se slepým střevem. Vzal ji do soukromé nemocnice, kde dostala veškerou péči a John dostal dva týdny volno jako poděkování. Dnes však Lex zbytečně nemluvil.

Položil ruku na skener a ten ji za méně než vteřinu ověřil. Poté vyťukal osmimístný kód a vstoupil do místnosti.

Jeho příchod do místnosti nezpůsobil žádnou změnu chování lidí uvnitř. Vliv na to mělo nejen to, že ho byli zvyklí vídat každý den, ale také to, že za sebou neměl žádnou moc v podobě silné společnosti a proto ho brali jen jako kolegu.


... pokračování příště


Zdroj: Shaun pro PDA 24/7Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2660