PDASoft

Poslední skotský král
Publikováno: Sobota, 28.04. 2007 - 00:00:00
Téma: Filmové ukázky


Mladý člověk který právě dokončil vysokou školu. Stal se z něj doktor. Čeká ho ošetřování bohatých lidí doma ve Skotsku. Už ale nemůže dál. Cítí se jako ve vězení. Potřebuje změnu. Potřebuje volnost. Potřebuje někam daleko. Los padá na Ugandu a náš doktůrek odjíždí sám do Afriky. Jak si myslíte, že se mu tam bude dařit?Přijíždí v docela neklidné době. Zemí putuje armáda a probíhá zde revoluce. Náš novopečený doktor Nicholas (James McAvoy) začíná pracovat v chudé africké nemocničce. Poznává místní prostředí. Poznává i generála Amina (Forest Whitaker). Lidé Ugandy ho mají rádi a jsou rádi, že budou mít nového vládce. Slibuje že vše změní k lepšímu a všichni se budou mít dobře. Prostě klasické předvolební sliby. Mladého doktora ale velmi osloví a považuje Amina za velkého hrdinu. Při návratu z jeho proslovu je Nicholas povolán k velkému generálovi aby mu poskytl okamžitou lékařskou pomoc. Je vystaven relativně stresové situaci, ale zvládá jí. Dokonce v přítomnosti ochranky sebere novopečenému vládci celé země jeho vlastní zbraň a zastřelí s ní umírající a sténající krávu u cesty. Na generála to udělá dojem. Kariéra mladého doktůrka strmě stoupá. Stává se tím, před čím ze Skotska utekl. Rodinným lékařem. Jen se stará o hlavu státu.

Co víc, Amin mu naslouchá. Nicholas se stává jeho oblíbencem. Vydává vládní prohlášení, jedná z ministry... Jako každý diktátor i Amin má nepřátele. Ale Nicholas mu bezmezně věří. Dokud se nezačne všechno kazit. Co pak může dělat mladý doktor, když je sám v cizí zemi a je pravou rukou tyrana? Jednoduché to nebude...

Film vtáhne do děje. Z Amina jde strach, Nicholas je naivní... A poměry v zemi se stále zhoršují. Místy to vypadá dost nepěkně. Ale i to je smyslem tohoto filmu.


Režie:Kevin Macdonald
Scénář:Jeremy Brock, Peter Morgan
Formát:DivX AVI
Rozlišení:320x136
Hodnocení:
Ke stažení:LastKing.avi (4,2 MB)Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2658