PDASoft

Česká klávesnice pro Windows Mobile zařízení
Publikováno: Úterý, 24.04. 2007 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Windows Mobile


Pokud si koupíte, za výhodnou cenu, nějaké Windows Mobile v zahraničí, nebo z druhé ruky, často řešíte problém s lokalizací přístroje. Pro některé modely není lokalizace OS dostupná vůbec, pro jiné zase nepatří k nejlevnějšímu softwarovému vybavení a výhodná koupě se pak doslova ztrácí. Teď je tu však horká novinka, dostupná pro každého.Společnost Mobilnaut s.r.o., která se mj. zabývá vývojem lokalizací pro Windows Mobile zařízení představila tzv. malou lokalizaci pro Pocket PC s telefonem s Windows Mobile 5.0 a 6.0.

Malá lokalizace

Co obnáší taková malá lokalizace? Jedná se především podporu psaní a zobrazování českých znaků s diakritikou. Mnohým uživatelům takováto podpora plně postačuje. Navíc tato česká podpora není vázána na konkrétní Windows Mobile zařízení a tak jí mohou využít i uživatelé, pro jejich PDA není lokalizace k dispozici.

V praxi

Osobně jsem testoval tuto lokalizaci na smartphonu Treo 750 a byl jsem velice mile překvapen naprosto bezproblémovou instalací a chodem. Pro získání registračního kódu je potřeba zaslat IMEI vašeho přístroje, ten snadno zjistíte pomocí vytočení kódu *#06#. Na jeho základě získáte kód pro demčení aplikace. Jak vidíte, registrace je nepřenosná a pevně vázaná na váš hardware. Příjemně potěší, že česká podpora se projeví i například při čtení eBooků. Postačilo si nainstalovat MobiPocket Reader a ze serveru PalmKnihy si stáhnout svůj oblíbený knižní žánr v unicode kódování pro tuto čtečku a voilá, vaše oblíbená četba je zde a všechny háčky a čárky jsou tam, kde mají být.

Další funkce

Ovšem to není vše, co tato aplikace svým uživatelům umožňuje. Je tu několik dalších zajímavých funkcí, které jistě potěší, posuďte sami:

  • Skiny - nelíbí se vám standardní vzhled? Změňte si jej!

  • Kalkulačka - použít můžete klasickou, nebo můžete si nastavit i jakoukoli externí aplikaci pro vaše výpočty

  • Velké množství znaků

  • Možnost dalších jazykových verzí (momentálně je k dispozici CZ/SK QWERTZ a QWERTY )

  • Opakování stisku kláves s možností nastavení si vlastního časového úseku

  • Gesta na klávesnici

  • Snímání obrazovky - díky této funci si může uživatel snadno zaznamenat aktuální obrazovku svého PDA, postačí nastavit složku na ukládání zaznamenaných a prodlevu před sejmutím obrazovky

  • Softreset - možnost softresetu z klávesnice (ctrl+alt+del)

Takže pokud hledáte jak naučit váš smartphone s Windows Mobile 5.0 česky, pak tuto aplikaci mohu jen doporučit, zvláště, když je k dispozici za velmi výhodnou cenu.


Kategorie Systém
Výrobce Mobilnaut s.r.o.
Licence Komerční
Verze 2.0
Nároky Windows Mobile 5.0
Cena 399 Kč vč. DPH
Download Mobilnaut_Keyboard_ 2.0.zip - 715 kB
Hodnocení * * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2651