PDASoft

Želvy ninja - Hrdinové z kanálů
Publikováno: Sobota, 21.04. 2007 - 00:00:00
Téma: Filmové ukázky


Pokud čtete filmové ukázky pravidelně, tak už jistě víte, že mezi mé oblíbené filmy patří animované pohádky. Dovedete si tedy jistě představit že mě zpráva o novém filmu o želvách ninja zaujala. Obzvláště když jsem zjistil že jsou animované. Vzpomínal jsem na kreslený seriál který jsem sledoval jako dítě a těšil jsem se, až si najdu trochu času na film a budu ho vám moci přiblížit.Takže pokud to někdo náhodou neví, začnu tím čím jsou vlastně výše zmiňované želvy zajímavé. Kdysi to byli obyčejné želvičky které si malý klučina nesl domů ze zverimexu. Nešťastnou náhodou ovšem skončili místo akvárka v kanále. Ale to nebylo zdaleka vše co nebohé domácí mazlíčky potkalo. Jak se tak čvachtali v kanále vylil na ně někdo pořádné svinstvo typu radioaktivní odpad. Centrum New Yorku, co byste čekali. Z želviček se staly mutanti, vyrostly a získaly jakousi humanoidní formu, inteligenci a schopnost mluvit. Pod vedením Třísky (podobně zmutovaná krysa) se z nich stali ninjové. Tento duchovní vůdce jim dal také jména po renesančních umělcích. Želvičky se jmenovali Donatelo, Leonardo, Michelangelo a Rafael (rozpoznat se dají podle barvy šátku na hlavě a podle oblíbených zbraní). Společnými silami potom porazili hlavního padoucha Trhače (člověk) a jeho přisluhovače. To je ve zkratce historie.

Nyní k současnosti. Po porážce trhače Tříska poslal Leonarda do Jižní Ameriky, aby tam rozjímal a učil se aby mohl lépe vést své bratry. Ti se zatím doma bez něj baví každý podle svého. Donatelo jakožto technicky nejzdatnější dělá vzdáleně IT Support a Michelangelo chodí na dětské narozeninové oslavy v molitanovém obleku za želvu. Rafael z tohoto života není nadšen. Tak si m na vlastní pěst hraje na superhrdinu. V brnění, aby nebyl poznat, chytá zločince a pomáhá policii udržet New York bezpečnější.

Teď ale už k hlavní zápletce. Jelikož Trhač je mrtev, potřebujeme jiného silného hlavního padoucha. Co třeba 3000 let starý nesmrtelný generál? Kdysi chtěl ovládnout svět, jak už to tak padouši dělávají. Aby získal obrovskou moc, otevřel tajemný portál. On získal nesmrtelnost, ale jeho podřízení generálové byli zakleti do kamene. Zároveň z portálu uniklo několik příšer. Poté co uplynulo 3000 let, objevuje se možnost portál znovu otevřít a zvrátit kletbu. Kamenní generálové ožívají a spolu s příšerami z jiného světa přicházejí do New Yorku, kde má být portál znovu otevřen. Zde už ale bydlí naše želvičky, nacpávají se pizzou a příšery ve svém městě nemají rády.

U filmu jsem se výborně bavil. Pokoukání super, děj mě zaujal. Vzpomínal jsem na dětství. Začal jsem dokonce přemýšlet, kde jen se povalují komiksy co jsem měl jako malý. Takže i vám doporučuji nenechat si tento film ujít. Obzvláště pokud máte malé děti.


Režie:Kevin Munroe
Scénář:Kevin Munroe
Formát:DivX AVI
Rozlišení:320x136
Hodnocení:
Ke stažení:TMNT.avi (3,1 MB)Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2644