PDASoft

3x s nástroji na plastickou operaci obličeje Palmu - Díl 4.
Publikováno: Středa, 18.04. 2007 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Palm


Dnes na vás čeká dokončení rozsáhlé recenze programu mySkin, který vám umožní vyladit vzhled vašeho Palm OS miláška přesně podle vašich přání. A jak se na závěr mini-seriálu sluší a patří, představíme vám kromě celkového shrnutí i několik dalších drobných utilit, které se mohou hodit.Jestliže v Preferences umožníte výše zmíněnou Home ikonu v statusbaru, můžete využít další příkaz z menu Options – Favorites. Při delším podržení hardwarového tlačítka s domečkem se standardně objevuje seznam několika naposledy použitých programů. Vy si zde ale můžete navolit vlastní favorites. Nebudou se aktivovat hardwarovým tlačítkem, ale zmíněnou Home ikonou. Seznam použitých aplikací je zde od konce (myslím, že je to praktické – dole je ta poslední lépe po ruce) a přidány jsou vámi zvolené. Jsou tučně a jsou v seznamu stále. Podle frekvence používání se položky posouvají. Myslím, že tím se dá obejít použití různých specializovaných prográmků. Jak docílit aktivaci vámi nastavených Favorites hardwarovým tlačítkem? Použijte hned následující volbu Hard key macros... Stiskněte hardwarové tlačítko 1 a zaškrtněte hold. Do makra vepište . Napříště se vždy při delším podržení tlačítka H1 objeví vámi navolené Favorites. Nevím, jestli to není jen můj subjektivní dojem, ale zdá se mi, že se tento popup seznam objevuje rychleji než ten původní – systémový. Pomocí Hard key macros... si také můžete přemapovat po normálním stisknutí spuštění vybraného programu. Třeba oblíbeného launcheru. Například systém mého TX to normálně nedovoluje a ušetříte opět jednu specializovanou aplikaci. Funkcí, které mohou tlačítka vykonávat pomocí maker je v nabídce víc než dost. Doporučuji alespoň prohlídku všech možností. Bohužel se popsané týká jen hardwarových tlačítek 1- 4. Pěticestné tlačítko tedy musíte zanechat tak jak je.

Makra pracovala během testování bezproblémově. Nedocházelo k žádným konfliktům ani neočekávaným vytočeníschopným resetům. Považuji to rozhodně za klad a i když to není hlavní funkce tohoto skinovacího programu, myslím, že je opravdu povedená. Pokud se stane, že dojde přeci jen k nějaké kolizi, použijte v okně Keyboard macros tlačítko Options vpravo dole. Můžete zde ze seznamu vybrat, pro které aplikace makra deaktivujete.

V mySkiních Options ještě můžete použít 8- nebo 16-ibitovou hloubku zobrazení a nastavit ji jako systémovou. Ta 8-bitová mi ale nějak nešla zprovoznit. Lze tady také zkalibrovat digitizer. Oproti vestavěné funkci kalibrace, mySkin kalibruje po celém displeji. Tedy ne jen 320x320.

Dále si můžete přečíst specifický Help vybraného skinu, pokud ho obsahuje, nebo se pokochat výčtem novinek v dané verzi mySkinu. Nesmí samozřejmě chybět About.

Závěr

Po celou dobu testování nedocházelo k žádným konfliktům. Ani použití maker nevadilo. Prováděl jsem mySkinu různé naschvály a opravdu jsem mu dal co proto, ale choval se opravdu stabilně. Na rozdíl od předchozích dvou aplikací sice hlásí u mySkinu Resco Locker běh na pozadí, ale nevšiml jsem si pomalejších reakcí systému nebo jiných projevů většího zatížení. Jedná se o dost komplexní aplikaci, která vám umožní si se skinováním DIA plošky a statusbaru opravdu vyhrát a přizpůsobit si je k obrazu svému. Pokud to myslíte s tuningem vzhledu svého Palmíka vážně, tak doporučuji alespoň vyzkoušet.

Kategorie Utility
Výrobce Alex Pruss Software
Licence Komerční
Verze 2.43
Nároky Palm OS 5.0
Cena 9,95 U$
Download mySkinShareware243.zip - 1,5 MB
Hodnocení * * * * *


Ještě bych se rád zmínil o některých dalších aplikacích, které můžete použít ke zkrášlení DIA plošky vašeho digitálního miláška. Jsou méně nadupané a komplexní, ale svou práci jistě odvedou dobře.

myKbd - specifické šestihranné klávesy softwarového keyboardu.

Easy skin - skinofání graffiti plošky

Icon fix - aplikace pro Full-color icon mode a kolorování DIA.

Clean DIA - změna vzhledu statusbaru - vyžaduje MySkin

Úplný závěrečný závěr

Kdo chce skinovat Palm OS, cestu si vždy najde. Snad vám tento miniseriál pomohl alespoň se základní orientací na tomto poli. Při zkoušení programů tohoto druhu rozhodně doporučuji ZÁLOHOVAT a chovat se obezřetně. To, co u jednoho pracuje bez problémů, nemusí pracovat stejně u druhého. Nebudeme si nic namlouvat jsou to prostě další aplikace v RAM našich milášků, zabírají místo a systémové prostředky. Nejsou to programy ani zdaleka nezbytné, ale jejich použití může být oku lahodící a někdy i praktické.Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2639