PDASoft

Re's Launcher and Unlocker - iPhone ve Windows Mobile
Publikováno: Neděle, 15.04. 2007 - 03:00:00
Téma: Recenze software pro Windows Mobile


Launcher pro Windows Mobile inspirovaný iPhonem se objevil už před časem, ale na nátlak Applu musel být odstraněn. Nyní přichází podobná aplikace, díky níž můžete své PPC rychle a zdarma proměnit v iPhone. Tedy alespoň na oko.Jediným účelem tohoto freewarového launcheru je navodit atmosféru uživatelského prostředí iPhonu. Nic víc od něj nečekejte. Iluze je to opravdu povedená, ale praktické použití naráží na několik nedostatků. Aplikace totiž nepodporuje ovládání pomocí navigačních tlačítek a správně funguje pouze v portrait 240x320. V Landscape 240x320 ani na čtvercovém displeji 240x240 se kvůli spodní řadě ikon nezobrazí korektně. VGA jsem neměl možnost vyzkoušet, ale předpokládám, že tam bude situace podobná jako u QVGA.

Zatímco datum zobrazuje správně, místo aktuálního času ukazuje launcher jen nulu. Problémy má i s indikátorem síly signálu a ukazatelem stavu baterie. Možná to na jiných přístrojích funguje správně, ale na testovacím HTC Wizardu udávané hodnoty skutečnosti rozhodně neodpovídaly.

Výše uvedené nedostatky však launcher hravě překonává tím, že je zdarma a vypadá opravdu dobře. Kromě samotné obrazovky s ikonami nabízí i efektní spořič obrazovky s rybičkou, který se spouští klepnutím na ukazatel času. Spořič zároveň zařízení zamkne – zablokuje obrazovku a hardwarové klávesy kromě vypínače. Funkci jednotlivých ikon lze snadno změnit zadáním cesty k požadovanému souboru v config.ini. Měnit lze i samotné ikony, které má program uložen ve formátu BMP.

Ohledně ikon nesmím zapomenout na jednu zajímavou věc. Autor totiž pamatoval na to, že Apple napodobeniny iPhonu nekompromisně pronásleduje, a tak použil místo původních ikon své vlastní. Výsledný dojem je sice stejný a většina lidí si rozdílu nejspíš ani nevšimne, nicméně Apple nemůže tvrdit, že mu někdo krade jeho duševní vlastnictví. Koho zajímají podrobnosti kolem autorských práv spojených s grafickým rozhraním iPhonu, doporučuji článek Tomasze Rychlickiho. Má sice aprílové datum, ale tím se nenechte odradit.

Na konec ještě dodám, že aplikace funguje i z karty a nevyžaduje žádnou instalaci. Na výběr máte verzi s inovovanými ikonami i s původními ikonami od Applu. Re's Launcher and Unlocker by měl fungovat na všech strojích s WM 5, přičemž na WM 2003 nezobrazí operátora a sílu GSM signálu.

Download:
res_ppc-apple.icons.zip (1.4 MB)
res_ppc-custom.icons.zip (1.4 MB)

Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2632