PDASoft

Lucky Number Slevin
Publikováno: Sobota, 14.04. 2007 - 00:00:00
Téma: Filmové ukázky


Dnešní film je trochu o dostizích, trochu o gangsterech, trochu o zabijácích a trochu o pořádné dávce smůly. Každý si tam najde něco. Další věc o níž je film je "Kansas City Shuffle". O co se jedná? To je to, když se všichni dívají doprava a vy jdete doleva. Není to nic o čem by lidé slyšeli. Vyžaduje to spoustu plánování a dotkne se to spousty lidí. Lidí spojených maličkostmi. Alespoň tak to prezentuje muž v pozadí příběhu jehož hraje Bruce Willis.Teď zpět k příběhu. Vše začalo kdysi dávno jedněmi zfixlovanými dostihy. Do města přijeli noví gangsteři a nadopovali koně aby vyhrál dostihy. Informace ale unikla ven. Protože to se gangsterům nedělá, zabili koně a každého kdo informaci použil včetně přidružených rodin. Prostě se noví mafiáni potřebovali blýsknout a povedlo se jim to.

Nyní trochu o té smůle. Hlavním hrdinou celého filmu je Slevin (Josh Hartnett). Vypráví jaká smůla ho dnes potkala. Vyhodili ho z práce, z bytu, zjistil, že ho holka podvádí a cestou za kámošem, kterého už dlouho neviděl, byl přepaden a přišel o peněženku se všemi doklady. Navíc jeho kámoš není doma. Trocha štěstí ho přeci jen potká. Nachází byt otevřený a seznamuje se s hezkou sousedkou. Aby toho nebylo moc dobrého najednou, přicházejí dva černoši hledající Nicka Fishera (ten dlouho neviděný kamarád). Jelikož nikdo jiný v bytě není a Slevin nemá doklady, je odveden k Bossovi (Morgan Freeman). Tam zjišťuje, že mu dluží spoustu peněz. On tedy ne, ale jeho přítel Nick. Ten ovšem není k zastižení. Koho má ale Boss po ruce? Kdo tu nemá doklady? Takže pokud nechce skončit v mrazáku s dírou v hlavě, musí svůj dluh splatit. Boss není zas až tak úplně zlý. Dovolí Slevinovi si dluh odpracovat. Stačí když zabije syna jeho konkurenta - Rabína (Ben Kingsley).

Nick nebyl co se sázek týče žádný troškař. Když se Slevin vrátí od Bosse, vezmou ho dva židé k Rabínovi kterému musí také splatit nějaký ten dluh. Zde už nemá možnost si ho odpracovat. No a aby lidí mlátících našeho hrdinu nebylo málo, je tu ještě policie, která se zajímá o nového člověka, který se v jeden den objeví jak u Bosse, tak u Rabína.

Takže tu máme jednoho nebožáka který zničeho nič spadne do kupy malérů a musí se jimi nějak prokousat. Vše ale bere s obdivuhodným klidem a s jistou dávkou humoru kdy si dovolí i opravovat některé výroky gangsterů. Co to bylo nazačátku s tím "Kansas City Shuffle"? Když se všichni dívají doprava jdete doleva? A taky že jo. Zatímco sledujeme útrapy nebohého Slevina, odehrává se zde ještě jeden příběh na pozadí se spoustou plánování. Něco co se dotkne spousty lidí. Lidí spojených maličkostmi. Až do konce má film spád a teprve postupně se odkrývají různé aspekty děje. Tak extrémní závěrečné rozuzlení jako v Casablance se nekoná, ale i tak vás v závěru čeká jedno překvapení za druhým.


Režie:Paul McGuigan
Scénář:Jason Smilovic
Formát:DivX AVI
Rozlišení:320x182
Hodnocení:
Ke stažení:Slevin.avi (3,7 MB)


Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2630