PDASoft

Změny u Palm Inc.: Nová zařízení a obchodní strategie
Publikováno: Čtvrtek, 12.04. 2007 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


Společnost Palm inc. se konečně rozhodla rozvířit stojaté vody své činnosti, resp. své nečinnosti a objasnila své plány a strategii v blízké budoucnosti a mimo jiné přislíbila několik zajímavých novinek už v tomto roce!Společnost Palm, Inc. před pár dny na Internetu vydala nové prohlášení svých analytiků a investorů. Společnost objasnila:

  • Směr budoucího vývoje
  • Využívání značky
  • Mezinárodní růst
  • Výzkum a vývoj
  • Produkci a finanční vývoj

Prezentace poskytla detailní pohled na společnost z několika možných hledisek. Nejvýznamnější z novinek je oznámení vývoje nového zařízení s Palm OS Garnet a také zařízení s novým operačním systémem na bázi Linuxu. Z dalších bodů prohlášení také vyplývá, že se společnost stále více zaměřuje na zahraniční trhy a také na ženský trh ve Spojených státech.

Ve snaze o nezávislost na jednotlivých platformách Palm dále počítá i s dalším využíváním operačního systému Windows Mobile. Microsoft však vidí nejen jako partnera, ale také jako soupeře, jehož vlastní operační systém je licencován na velké množství zařízení.

Palm také uvede na trh nová zařízení se systémem pod jeho vlastní kontrolou. Budou postavena na inovovaném operačním systému Palm OS Garnet, který má Palm nyní licencován. Palm letos také vyšle na trh nové zařízení s Linuxem.

PalmSource ACCESS Co. vyvíjí linuxový operační systém několik posledních let, a možná bude implementován v některých dalších zařízeních společnosti. Šéf společnosti Palm Ed Colligan však nyní oznámil, že společnost vyvíjí svůj vlastní linuxový operační systém, který nebude poskytovat nikomu jinému. Zajímalo by nás, zda-li jde o rozšíření jádra Garnet od Společnosti Access a Palm se považuje za vlastníka jeho vylepšení, zda-li má Palm výlučnou licenci od Access na jeho nový systém nebo zda Palm vyvíjí svůj nový systém od základů a na vlastní pěst.

Z přibližně rok starých zpráv víme, že PalmSource nebyl schopen dodržet smluvní termíny, kdy svůj systém dodá. PalmSource byl poté nicméně pohlcen mnohem větší společností Access, která mohla finanční i kapacitní zdroje pro vývoj poskytnout a mohlo dojít k urychlení dokončení vývoje. Palm má silné vlastní softwarové zázemí, o čemž svědčí nejen to, že zaměstnává více softwarových než hardwarových inženýrů.

Mluvilo se také o změně obchodní strategie. Společnost si uvědomuje, že současné jádro jeho zákazníků tvoří mužská populace ve Spojených státech, takže nová taktika společnosti bude záviset ve větším zaměření na zahraniční trhy a také na ženy v Americe.


Zdroj: MyTreo.netTento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2626