PDASoft

Windows Mobile Device Center
Publikováno: Sobota, 07.04. 2007 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Windows Mobile


S Windows Vista přichází i nástroj Windows Mobile Device Center, který nahrazuje letitý ActiceSync v komunikaci mezi PC a Windows Mobile. Pokud se chystáte upgradovat na Vistu, možná vám následující článek přijde vhod.Už na první pohled je jasné, že se WMDC ubírá stejným směrem jako Vista – oproti svému předchůdci nabízí líbivé grafické rozhraní a uživateli se snaží pokud možno padnout do oka. Příjemným překvapením potom je, že na rozdíl od Visty samotné na uživatele nechrlí jednu sprostou hášku za druhou a při používání neklade žádné zbytečné překážky v podobě hloupých dotazů. Nad očekávání snadné bylo zprvoznění synchronizace přes BT. Stačilo sprárovat, ve WM u příslušného PC zaškrtnout položku ActiveSync a od té doby všechno chodí přímo ukázkově. Žádné extra nastavování nebylo třeba ani ke zprovoznění sdílení internetového připojení z PC do PDA. Jedninou novou funkcí, která v ActiveSyncu nebyla, je snadná synchronizace obrázků a multimediálních souborů – pro práci s fotkami z telefonního foťáčku šikovné, jinak celkem k ničemu.

Negativně na WMDC hodnotím akorát stále chybějící možnost spojení přes WiFi a nutnost používat MS Outlook k synchronizaci PIM aplikací. Většina lidí s tím asi žádný problém mít nebude, ale například já Outlook používám výhradně kvůli synchronizaci PIM aplikací a vůbec by mi nevadilo, kdybych se obešel bez něj. Na druhou stranu je třeba přiznat, že co do funkčnosti nelze spolupráci WM, WMDC a Outlooku nic vytknout – všechno funguje tak nějak samo od sebe. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak WMDC představuje pravý opak toho, jak synchronizaci s Vistou (ne)zvládá Palm OS.

Na závěr musím konstatovat, že WMDC je oproti ActiveSyncu rozhodně krokem vpřed a pokud jde o synchronizaci s WM, tak se upgradu na Vistu rozhodně bát nemusíte (tedy pokud WMDC podporuje OS vašeho PDA). Nejen, že oproti ActiceSyncu lépe vypadá a k uspokojivému chodu nepotřebuje prakticky žádné nastavování, ale podle mých zkušeností je i stabilnější a spolehlivější. Během dvou týdnů používání jsem při synchronizaci mezi PC a WM nenarazil na jedinou kompliakci. Na konec ještě dodám, že WMDC používám s Treem 750 a HTC Wizardem, obojí s WM 5. WMDC 6 pro 32 i 64bitové Windows Vista je ke stažení na stránkách MS a k dispozici je i čeština.

Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2616