PDASoft

picKeyGuard 1.0 - Odemykání s obrázkem
Publikováno: Čtvrtek, 05.04. 2007 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Palm


Už vás nudí ta strohá obrazovka s nápisem "Stiskněte tlačítko uprostřed a odemkněte."? Myslíte si, že by to chtělo nějakou příjemnou změnu? Pak byste si neměli nechat ujít aplikaci picKeyGuard, která vám odemykání vašeho smartphone hezky zpestří a cena za ni je skutečně lidová.Aplikace picKeyGuard je určena pro smartphony Treo s Palm OS, tedy pro modely Treo 600, 650, 700p a 680 a umožňuje nahradit uživatelsky ne právě přívětivou obrazovku, která se vám zobrazí vždy, když chcete pracovat se svým přístrojem, který je ve vyčkávacím režimu, tj. má vyplou obrazovku a klávesy, aby šetřil energií, které není nikdy dost.

A co vlastně tak nového a převratného aplikace picKeyGuard přináší? Pro jednoho málo, pro druhéhe moc, dá se říci. Program picKeyGuard především umožňuje použít vaše fotografie uložené na paměťové kartě v nadefinované složce a v náhodném režimu je nabízet jako pozadí obrazovky pro příjemné zpestření.

Zobrazování těchto fotografií nebo obrázků si můžete nastavit buď jako standardní, nebo 3/4 či přes celou plochu obrazovky. Volnou plochu obrazovky v režimu 3/4 vám vyplní informace o tom, že máte stisknout středové tlačítko, kolikátého dnes právě je a kolik je přesně hodin (což se může hodit). Pro příslušné texty si můžete zvolit barvu, typ písma a celkové umístění uvedeného textu na displeji. Pokud si nastavíte režim "full screen", tj. použití fotografie přes celou plochu obrazovky, budou texty vypsány přes fotografii.

Za zmínku stojí i volba Zoom, která vybere detail ze zobrazované fotografie. Náhodně navolená fotografie se pak nezmenší, aby se celá vešla na displej, ale naopak, náhodně se vybere detail z ní, takže opět další variabilita zobrazování.

Závěr

Za sebe mohu říci, že mne tato aplikace velmi mile překvapila a stále ještě váhám, zda se konečně nevzdat staré dobré aplikace Keyguard Time+, kde výrazně oceňuji především analogové hodiny. Zobrazování svých oblíbených fotografií je přeci jen něco, co má co do sebe a cena za aplikaci je opravdu lidová. Myslím, že tuto aplikace jistě ocení někteří uživatelé, kteří zaplní svoji složku na paměťové kartě fotografiemi z posledního Playboye, nebo naopak jejich partnerky, které si na svoji kartu nahrnou obrázky chlupatých psích, nebo kočičích mazlíčků s růžovou mašlí. Každému, co jeho jest.


Kategorie Utility
Výrobce Toysoft Inc.
Licence Komerční
Verze 1.0
Nároky Palm OS 5.0
Treo 600/650/700p/680
Cena 5,99 U$
Download picKeyGuardDemo.zip - 421 kB
Hodnocení * * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2612