PDASoft

Dial By Photo 1.301 - Vytočte si známé podle fotky
Publikováno: Úterý, 03.04. 2007 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Palm


Dial By Photo je aplikace určená uživatelům Trea. Využívá vestavěného foťáčku. Stačí zvolit fotku a už voláte. To samozřejmě není vše a proto se na tento program nyní můžete podívat blíž.Po zapnutí Dial By Photo získáte modrou obrazovku, kde jsou vertikálně pod sebou seřazeny údaje nabídky (v levém horním rohu se zobrazuje den a datum, vpravo čas, stav nabití a dostupnost signálu operátora). V nastavení toto seřazení můžete změnit na hotizontální či velice pěkných „Top 5“, kde se samozřejmě zobrazuje pět kontaktů do elipsy uprostřed displeje.

Ze shora to je “Call log“ – Příchozí, odchozí, zmeškané hovory posledních 20. Posledních 20 hovorů se nachází nalevo displeje, napravo jsou umístěny různé “vychytávky“. Volaným můžete například poslat SMS, e-mail, vytvořit poznámku, úkol či údaj do kalendáře, což mi přijde velice užitečné. Dále “Copy Phone“ – zkopíruje číslo volaného. A položka “From Where“, u které jsem bohužel nezjistila, co představuje, ale odkazuje někam na internet (zřejmě má pomoci identifikovat nezmámého volajícího z nějakého registru).

Pod seznamem volaných čísel je hlavní funkce , podle níž dostala aplikace název. Řádka fotek pro vytáčení čísel. Neděste se ale , že po prvém zapnutí v kontaktech nic nemáte. Nejdříve kontaktům musíte přiřadit obrázky.

Pod kontakty je užitečný ukazatel nejbližší události v kalendáři, abyste na něco důležitého nezapomněli. Dále odkaz na e-mail, když budete psát něco delšího a kontakty. Fungují úplně stejně jako základní Kontakty, ale myslím, že ve vizuálně příjemnějším prostředí. Virtuální klávesnička, i když na smarthphonech Treo stačí zadávat čísla z hardwarové klávesnice.

Pokud máte připojení k internetu, vespod displeje je velice zajímavá funkce “Web“.

Pomocí ní si snadno můžete najít potřebná data – v Googlu, Word Wide Web, Local Busssines and Services, Movis, Wikipedia či Dictionary.

Pravému dolnímu rohu náleží miniaturní položka “More“, kterou se dostanete k nastavení.

Hned nahoře je důležitá funkce “New Photo Entry“, ve které si přiřadíte obrázky ke kontaktům.

Pod ním položka “Settings“, jež je velice obsáhlá a kterou si každý nastaví k vlastní spokojenosti. Ve změně pozadí můžete vložit obrázek na plochu, což mi ale nepřišlo až tak přehledné, obrázek se mi plete do ostatních údajů. Samozřejmě bude záviset na typu obrázku. Proto preferuji jen různé barevné “pokrytí“ jak tomu říkají. Písmo můžete měnit akorát na bílé a černé. Místo fotek můžete kontaktům přiřadit také ikony. Pár už v programu je, ale je možno si stáhnout nové přes internet pomocí “Get a New Icons“. Aplikaci můžete také známému zaslat přes Bluetooth, Infraport, E-mail, či SMS zprávu (což jsem nějak nepochopila, jak je to možné) a zas se vrátit zpět.

Poslední nabídka, zobrazená pomocí hardwarové klávesy menu nabízí také Nastavení, velice obsáhlé Tipy, Registraci, Zakoupení, stažení updatu a nesmí chybět ani “About“.

Závěr

Dial By Photo je na mém přístoji naprosto stabilní a nezpůsobilo mi žádné problémy. Na první pohled se mi zalíbilo grafické zpracování. Ovšem vyskytl se mi problémek, jež je zapříčiněn spíše mou neznalostí. Aplikace se mi zapíná tlačítkem pro telefon. Když se snažím zapnout telefon, dlouhým stiskem tohoto tlačítka akorát pořád přeskakuje aplikace Dial By Photo a Telefon. Jinak je Dial By Photo velice praktický program, ovládání je příjemné a rychlé, volání jednoduché. Obsahuje různé velice zajímavé vychytávky. Chcete-li vyzkoušet něco nového, máte možnost obohatit Vaše Treo o velice zdařilou telefonní aplikaci.


Kategorie Telefon
Výrobce GX5
Licence Komerční
Verze 1.301
Nároky Palm OS 5.0
Treo 650
Cena 11,95 U$
Download dialbyphoto.zip - 670 kB
Hodnocení * * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2609