PDASoft

DigiVue 1.2 - Něco malého na fotky
Publikováno: Úterý, 03.04. 2007 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Windows Mobile


Zapomeňte na prohlížení fotek ve fotoaparátu či mobilním telefonu. Komfortní aplikace DigiVue vám ve vašem Pocket PC zařízení jistě sedne mnohem lépe.Sami dobře víte, že když nafotíte pár stovek obrázků na digitál a není po ruce počítač, tak si s prohlížením fotek užijete své. Zejména pokud máte (stejně jako já) levný automat s odezvou chromé želvy a vskutku symbolickým displayem. Nicméně určitě máte stále po ruce své PDA a pokud si rozumí s paměťovými kartami fotoaparátu, tak stačí pár vteřin na přehození karty a spuštění DIGIVUE a problém je pryč. Program je totiž zcela evidentně zamýšlen právě k tomuto účelu. Pokud občas prohlížíte nějaký ten obrázek, tak vám asi aplikace moc sedět nebude, ale pro správu velkého množství fotek je to program naprosto ideální.

Po spuštění aplikace na vás vyskočí obrazovka Welcome (samozřejmě volitelně), ve které máte pár základních voleb pro tvorbu a prohlížení fotoalb a procházení paměti. Ať už tedy máte vytvořené album, nebo chcete jen přistoupit do složky na paměťové kartě (v tomto případě musím zmínit dost ošklivou prodlevu při otevírání a zavírání adresářového stromu), snadno se dostanete k samotnému prohlížení. Pak na vás vyskočí první fotografie a vskutku příjemný interface. Ve spodní části obrazovky vidíte klasické hlavní menu (které mimochodem obsahuje slušnou nabídku editačních funkcí), tlačítka pro navigaci, zoom a otáčení a prvek nejužitečnější – tzv. filmový pás. V horní části je pak volitelně název souboru a rozlišení obrázku.

Co se filmového pásu týče, tak to je proužek obsahující náhledy nejbližších obrázků, který úžasným způsobem zpříjemňuje navigaci. Jednak vidíte několik okolních obrázků a jednak se na ně můžete jedním klepnutím přenést. Zde musím kromě přehlednosti pochválit zejména velice rychlou odezvu a snadné ovládání prstem, kterého se dozajista často dopouští snad každý majitel ochranné folie. Z editačních funkcí jmenujme nastavení jasu, kontrastu, vyvážení barevných složek, otočení, převrácení, změnu velikosti, ořez a pár zajímavých filtrů. Upravený obrázek pak můžete uložit, zařadit do alba, nebo třeba někomu poslat přes IrDA či e-mailem. Odeslání po BT jsem neobjevil.

Závěr

Kdybych to měl shrnout, tak DIGIVUE je skutečně ideální nástroj pro pohotovostní prohlížení, editaci a třídění velkého množství fotografií, a to díky rychlosti a přehlednosti prostředí. Pro občasné prohlížení jednotlivých obrázků se příliš nehodí a to jak díky pomalému načítání adresářového stromu, tak díky GUI, které je pro prohlížení velkých galerií komfortní, ale pokud chcete někomu jen ukázat obrázek, tak leda tak překáží. Pokud se tedy váš fotoaparát a PDA shodnou na paměťové kartě, tak hurá do toho.


Kategorie Multimedia
Výrobce Avantgarde Digital
Licence Komerční
Verze 1.2
Nároky Pocket PC 2002/03
Cena 7,95 U$
Download DIGIVUE12EN_Trial.exe - 303 kB
Hodnocení * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2608