PDASoft

Noc v muzeu - Historie ožívá
Publikováno: Sobota, 03.02. 2007 - 00:00:00
Téma: Filmové ukázky


Připadaly vám někdy exponáty v muzeu až příliš realistické? Vycpaná zvířata jen se pohnout, sochy jen a jen promluvit... Občas v muzeum narazíme i na stará funkční zařízení, modely bitev, či něco co se doopravdy hýbe. Všechny tyto exponáty mají jen krůček k tomu, aby vás přesvědčili o tom, že jsou opravdu naživu. A co kdyby najednou doopravdy obživly? I o tom bude tento film.Larrymu (Ben Stiller) se nic nedaří. Je rozvedený, v podnikání již několikrát zkrachoval a nemá práci. Vypadá to, že se bude muset opět přestěhovat. Mrzí ho to hlavně kvůli jeho synovi Nickovi (Jake Cherry). Při společně tráveném čase Larry zjišťuje, že jeho syn začíná uvažovat, že jako dospělý bude dělat finančního bůhvíco jako přítel Larryho bývalé ženy. Nesní o dráze slavného hokejisty, nechce být kosmonautem, uvažuje, že jako stabilní zaměstnání si zvolí finančníka aby měl zálohu, kdyby mu jeho sny nevyšli. Tak nemá smýšlet malé dítě. Jak tomu zabránit? Zůstat mu nablízku a pokusit se vydržet v nějakém zaměstnání dostatečně dlouho.

Larry se jde tedy zeptat, zda by pro něj neměli nějakou práci v místě jeho současného bydliště. Vzhledem k jeho kvalifikaci a minulosti se toho moc očekávat nedá. Nakonec se přeci jen něco objeví. Jedná se o práci nočního hlídače v muzeu. Stávající hlídači jsou sice svérázní dědulové, ale práce je práce. Na první hlídku dostane seznam pokynů. Na co? Vždyť co by se v noci mohlo v muzeu stát? No stane se. Exponáty se začnou probouzet k životu... Koho to tu všechno máme? Kostru Tyranosaura Rexe, spoustu pidipostaviček z římských legií či divokého západu, pralidi nebo třeba Huna Atilu. V jedné místnosti je expozice z dob občanské války a v jiné zase zvířata z džungle. Hunové chtějí každého trhat na kousky, lvi z džungle mají hlad a zákeřná opice dělá tolik naschválů kolik jen může. Kostlivec Rex zase velmi rád aportuje svoje vlastní žebro. A povinností nočního hlídače je nenechat se sežrat, vyznat se v celé té směsici tvorů a ještě dávat pozor na lupiče... Není toho zrovna málo.

Na film se určitě dá koukat. Člověk se i pobaví. Podle mého se jedná o klasický přírůstek do kategorie filmů na které může jít klidně celá rodina. Dětem se bude líbit a ani dospělý doprovod se nudit nebude.


Režie:Shawn Levy
Scénář:Ben Garant, Thomas Lennon
Formát:DivX AVI
Rozlišení:320x136
Hodnocení:
Ke stažení:Muzeum.avi (4,3 MB)Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2502