PDASoft

Click - Život na dálkové ovládání
Publikováno: Sobota, 07.10. 2006 - 00:00:00
Téma: Filmové ukázky


Taky vám občas dělá problémy najít to správné dálkové ovládání? Když chcete zapnout televizi, je po ruce jen ovládání na video a podobně? Mé problémy v tomto směru vyřešilo PDA s patřičným softwarem. Ale co mohou dělat ti chudáci nemající PDA? Pro ně existují takzvaná univerzální dálková ovládáni zvládající v patřičně omezené míře to, co již zmiňovaný software. Co se ale stane, když dáte člověku do ruky dálkové ovládání schopné ovládat celý svět? Možnost zpomalit tok času, zastavit ho, nebo přeskočit celou kapitolu? O změně jazyka nemluvě. Přesně tohle se stalo hrdinovy výše jmenovaného filmu.Michael Newman (Adam Sandler) je obyčejný člověk. Má hezkou a chápající ženu (Kate Beckinsale), dvě děti a spoustu práce. Jeho kariéra se vyvíjí slibně. Šéf (David Hasselhoff) mu slibuje, že z něj udělá partnera ve firmě a pod touto záminkou ho nutí tvrdě pracovat. Tak tvrdě, že našemu hlavnímu hrdinovi nezbývá moc času ani na vlastní rodinu. Navíc má již zmiňovaný problém s dálkovými ovládáními. Má jich doma několik a nikdy netrefí to správné. Jednoho dne ho to už naštve a vydává se do obchodu pro univerzální dálkové ovládání. Skončí v oddělení "Za", poté co projde nenápadně vypadající dveře v hypermarketu. Vypadá to tu jako něco mezi skladištěm a laboratoří šíleného vědce. Zde nalézá muže jménem Morty. A jaké štěstí, on má zbrusu nový univerzální dálkový ovladač dělaný pro úplné lamy. Co víc, věnuje ho zdarma. Jediný háček je, že už ho nelze vrátit. Kdo by ale vracel něco, co je zdarma? Michael je nadšen. Konečně si dokáže sám zapnout televizi. Postupně zjišťuje, že ovladač toho umí víc. Přeskočit hádku, čekání v dopravní zácpě a podobné každodenní nepříjemnosti. Kdo z nás by po něčem takovém netoužil? Vše je krásné a najednou tak jednoduché.

První problém se objeví když šéf opět odloží povýšení. O pár měsíců. Proč tedy nepřeskočit těch pár měsíců, aby tu už bylo povýšení a náš hrdina se nemusel víc dřít a mohl mít konečně víc času na rodinu? Máme tu povýšení, ale co se nestalo. Místo pár měsíců to trvalo celý rok. Co teď? Končíme s přetáčením, už žádné přeskakování. Jedná se ale o inteligentní ovládání. Už se stihlo naučit které části života přeskakovat. A nemá hardreset. Ani vrátit ho nelze. Samo přetáčí čas v rychlém sledu stoupající kariéry. Děti i manželka stárnou, rodina se mu rozpadá, skoky do budoucnosti zrychlují. Život pádí mílovými kroky kupředu a není jak ho stavit. Najde Michael způsob, jak zachránit alespoň pár let, které by mohl prožít podle sebe? Nebo je odsouzen zažít ze života jen oslavy jeho postupného povyšování? Nechte se překvapit...

Film se snaží naznačit, že život je krátký a běží kolem nás strašně rychle. Že pokud si nedáte pozor, může se stát, že jeho podstatnou část promarníte honbou za penězi. Klade důraz na správné uspořádání žebříčku priorit. I přes toto důležité sdělení není film sám o sobě nijak hluboký a celkovým ražením bych ho řadil spíše k bězným komediím. Prostě film, na který je ochoten koukat snad kdokoliv, ale málokdo na něj koukne víc než jednou.


Režie:Frank Coraci
Scénář:Steve Koren, Mark O'Keefe
Formát:DivX AVI
Rozlišení:320x174
Hodnocení:
Ke stažení:Click.avi (3,4 MB)Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2278