PDASoft

Pocket DivX Encoder
Publikováno: Čtvrtek, 29.04. 2004 - 00:00:00
Téma: Články napříč platformami


S nástupem programu na přehrávání nativních video souboru DivX v PDA nastala potřeba konvertování filmů do, pokud možno, co nejmenší velikosti, která se vejde na paměťovou kartu a přitom bude mít koukatelnou podobu. K tomu slouží přídavné programy do stolních PC zvané Encodery.


Pocket DivX Encoder je program, kterým si můžete upravit video do formátu, který bude možné přehrát v MMPlayeru na platformě Palm. Variace přehrávače DivX video souborů pro Pocket PC platformu se jmenuje PocketMVP. Sám Pocket DivX Encoder používám pro Palm Tungsten T3 a mohu říci, že jediný problém jsem zatím zaznamenal při tvorbě videa s nastavením pro Tungsten T3 v landscape módu. Používám raději převádění na velikost obrazu 320x240. Když zvolím T3 landscape (480x320), MMPlayer nedokáže přehrát video pro velký datový tok a nepomůže ani navýšení paměti v MMPlayeru.

Mezi velké výhody programu patří jeho česká lokalizace a cena. Jedná se totiž o freeware a program je tedy k dispozici zcela zdarma. Autor na tomto programu neustále pracuje a slíbil i možnosti podrobnějšího nastavení jednotlivých kodeků audia i videa. Již teď v nové verzi implementoval možnost upravit počet snímků za vteřinu a velikost obrazu.

Výsledné video má přijatelnou velikost. 50 minutový díl seriálu StarTrek Voyager se mi při kvalitě obrazu 8 a kvalitě zvuku 3 vešel na 86 MB. Samozřejmě, pokud oželím kvalitu obrazu i zvuku, dostanu se na hodnoty kolem 70 MB. Navíc velikost výsledného souboru můžete vidět ještě před komprimací. Doba enkodovaní výše zmíněného seriálu je přibližně 8 minut, což je více než příjemné. Dá se tedy říci že za 15 minut mám jeden díl seriálu na kartě a připraven pro přehrávání.

Domovská stránka programu, kde můžete autorovi přispět a také kde můžete stáhnout aktuální verzi programu je na divx.ppccool.com.


 Kategorie  Multimedia
 Výrobce  Olivier Gallot
 Licence  Freeware
 Cena  Zdarma
 Download  DivX.ppccool.com
 Velikost  6,23M
 Hodnocení * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=132