PDASoft

Splash Photo 4.1 - fotografie vždy po ruce
Publikováno: Pondělí, 26.04. 2004 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Palm


SplashPhoto promění váš diář s PalmOS v mobilní digitální fotoalbum. Snadná práce s vašimi oblíbenými fotografiemi ve spojení s příslušným desktop softwarem pak uloží do vašeho Palmu vybrané obrázky. SplashPhoto


Klikni pro detail Jaký je SplashPhoto 4.1 v porovnání s jinými programy, které slibují digitální fotoalbum v kapse, potažmo ve vašem PDA ? Oč lepší nebo horší je např. oproti programu Acid Image 2.9, nebo Resco Photo Viewer 1.60?

Osobně vidím jako jednu z jeho největších výhod především rychlost zobrazování fotografií na obrazovce vašeho PDA (např. v porovnání s mnohem dražším programem Acid Image 2.9, vcelku srovnatelný je i s levnějším programem Resco Photo Viewer 1.60, se kterým má společný rys a to je využití Desktop aplikace pro zpracování fotografií na stolním PC. Přesto podle mého uživatelského pohledu je rychlejší při zobrazování fotografií. To může být dáno především tím, že fotografie jsou ve vašem PDA (na paměťovou kartu) ukládaly v maximálním možném rozlišení, které umožňuje. Filosofie je taková, že není třeba míti na kartě fotografii v rozlišení 1024x768 bodů a plně postačí rozlišení 320x480 např. pro váš Palm Tungsten T3, čímž se šetří jednak místo a v neposlední době to snižuje čas potřebný pro načtení a zobrazení fotografie. Program podporuje všechna nyní dostupná rozlišení: 160x160 (Low-Res), 320x320 (Hi-Res), 320x480 (Hi-Res+), 320x450 (Garmin), 480x320 (Landscape).

Klikni pro detail Stejně jako Resco Photo Viewer 1.60 nabízí neomezený počet kategorií, do kterým můžete své fotografie či obrázky zatřídit, bohužel není možné vytvářet vnořenější stromovou strukturu těchto kategorií, tak jako je tomu právě u Resco Photo Vieweru.

SplashPhoto 4.1 umožňuje posílání fotografií do jiných mobilních zařízení přes IR (infračervený port), nebo BT (BlueTooth), případně pomocí MMS.

Velmi dobře propracovaná je i podpora posílání a příjmu obrázků ve formátu JPG jako přílohy emailu např. v programech jako jsou SnapperMail, Versamail a další email klienti pro elektronickou poštu.

Prohlížení obrázků je možné provádět skrze jmenný seznam fotografií (List), detailní náhled (Detail), kdy je zobrazován náhled obrázku a jeho název a další doplňující informace, nebo náhled s popiskami (Thumbnail), nebo jen prostý náhled bez popisek (Gallery Views.

Poznámka pro uživatele Tungsten T3: Pro správné zobrazování obrázků s využitím celé plochy vašeho skvělého a velkého displeje je třeba instalovat T3 DIA Compatibility podporu.

 Kategorie  Grafické programy
 Výrobce  SplashData, Inc.
 Licence  30-denní zkušební verze
 Verze  4.1
 Nároky  Palm OS 4.0
Windows 98, ME, NT4, 2000 nebo XP
Mac OS X v10.2 nebo novější
 Cena USA  29.95 U$
 Download pro Windows  SplashPhoto-4.1Installer.exe
 Velikost  3,01M
 Hodnocení * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=121