PDASoft

Resco Photo Viewer 1.70 - fotoalbum do kapsy
Publikováno: Úterý, 20.04. 2004 - 00:00:00
Téma: Recenze software pro Palm


Resco Photo Viewer Chcete proměnit svého Palma v digitální fotoalbum? Pak zkuste program Resco Photo Viewer 1.70. Mimo možnosti prohlížet obrázky ve formátu Jpeg, gif, bmp, tvorbu alb, animací, slide show atd. nabízí navíc s podporu nejnovějších HiRes modelů jako např. Sony Clie (vč. UX50), Treo 600, Zodiac, Tungsten/T3, Garmin iQue 3600 apod.


 
Klikni pro detail Programů na prohlížení obrázků, nebo fotografií není málo, např. Acid Image 2.9. Co může Resco Photo Viewer 1.70 nabídnout jiného, nebo lepšího ?

Resco Photo Viewer 1.70 není jen samotný prohlížeč obrázků, jak by se mohlo z názvu zdát. Jedná se o komplexní program pro správu a prohlížení fotografií. S možností vytváření fotoalb, presentací, který dokáže pracovat s nejrůznějšími formáty obrázků a fotografií v Palmu i na paměťové kartě a který dokáže fotografie nejen přijmout, ale i poslat přes IR nebo BT.

Podpora digitálního fotoaparátu

Program umožňuje prohlížení přímo z paměťové karty, at již z Secure Digital, Multi Media Card nebo Memory Sticku. takže pokud máte digitální fotoaparát, stačí kartu z něj vyjmout a zasunout do vašeho PDA a hned prohlížet.

Uživatelé s modely, které mají vestavěný digitální fotoaparát získají daleko větší podporu pro práci s fotografiemi, protože vestavěná obsluha nafocených dat vytvářela poněkud nestandardní formát dat přímo v RAM paměti. nyní můžete obrázky z pracovní RAM paměti snadno konvertovat do JPG formátu a uložit na paměťovou kartu, kde budou k použití pro další jiné aplikace (např. v mailu).

Kategorie

Program nabízí snadné zatřiďování fotografií do nejrůznějších kategorií, což jen zvyšuje přehlednost. Kategorie pro zatřiďování fotografií mají stromovou strukturu a tím je zajištěna přehlednost a rychlá dostupnost. Počet takovýchto kategorií není nijak omezen.

Fotoalbum

Součástí instalačního balíku je i program pro stolní počítače PC s Microsoft Windows s názvem Resco Album Generator, který umožňuje vytváření fotoalb (.rab), které je možné využít např. do Microsoft PowerPoint presentací.
Album Generator pracuje na způsobu wizard pomocníka a vytváření fotoalb je tedy velmi snadné a intuitivní. Navíc je tato fotoalba vyměňovat s uživateli na Pocket PC platformě.

Průzkumník

Resco Photo Viewer podporuje několik různých typů paměťových karet a to i včetně virtuálních (tzv. RAM disky) a několik obrazových formátů v RAM paměti PDA. Vše je presentováno tak, jako je tomu v průzkumníkovi v Microsoft Windows, takže pro velkou část uživatelů to bude staré známé prostředí, kterému se nebudou muset učit.
Ale nejedná se pouze o prosté prohlížení obrázků. Obrázky je totiž možné přesouvat (z paměti na kartu a nebo naopak, mazat a pod.). V menu je možné definovat jak veliké mají být náhledy na obrázky (thumbnail), kolik se má zobrazovat sloupců s fotografiemi atd.

Výměna obrázků

Program běžně používá možnost přenosu obrázků pomocí infračerveného přenosu, nebo pomocí BlueTooth. JPG obrázky mohou být přijaty i bez paměťové karty.

Další vlastnosti

  • editace obrázků - zvětšování, otáčení, úprava jasu a kontrastu atd.
  • komentáře k obrázkům - pomocí textových poznámek
  • možnost soukromých, nebo zakódovaných obrázků
  • Slide Show presentace
  • konverze z RAM do JPG souboru

Takže pokud to s fotografiemi myslíte pořádně a chcete se občas s nějakými na návštěvách pochlubit a nosit je neustále po kapsách, pak je Resco Photo Viewer pro vás jasná volba.

 

 Kategorie  grafické programy
 Výrobce  Resco, Ltd.
 Licence  14-denní zkušební verze
 Verze  1.70.0
 Nároky  Palm m5xx, PalmOS 4
 Cena USA  19.95 U$
 Download  PalmViewer.exe
 Velikost  1427k
 Hodnocení * * * * *Tento článek si můžete přečíst na webu PDASoft
http://www.pdasoft.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=101