DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
20. ledna 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 109 návštěvník(ů) a 1 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

iPhone: 16, 32 nebo 64 GB? Jaká kapacita je pro iPhone 4S ta nejlepší?
21.10.2011 
Apple iPhone

Uvažujete o pořízení nového iPhonu a nejste si jistí, jak velkou paměťovou kapacitu zvolit? Následující článek by vám mohl rozhodování usnadnit.Bylo by fajn, kdyby stačilo přijít do nejbližšího Apple Store, zde si najít ukázkový iPhone 4S a jednoduše se dotázat jeho Siri, jakou kapacitu paměti by na základě vašich požadavků doporučil. Tak jednoduché to bohužel není, proto budeme muset několik aspektů zvážit sami.

Cena za GB prostoru:

16 GB (199 USD): 12,44 USD / GB
32 GB (299 USD): 9,34 USD / GB
64 GB (399 USD): 6,23 USD/ GB

Na první pohled je jasné, že za dvojnásobnou cenu je možné získat čtyřnásobný paměťový prostor. To se sice může zdát jako zajímavá nabídka, pojďme se na to však podívat podrobněji. Základní verze telefonu s 16 GB paměti stojí 199 USD. Pokud chcete dalších 16 GB paměti, musíte si připlatit celých 100 USD, což není při porovnání s běžnými paměťovými kartami této kapacity zrovna nejvýhodnější. 200 USD za 48 GB prostoru navíc již vypadá zajímavěji, obzvláště kvůli tomu, že Apple musí využívat paměti s vyšší hustotou zápisu, které jsou dražší. I tak je to ale docela významný příplatek (ale každý musí nějak vydělávat, že?).

Pokud se tedy rozhodujete podle ceny, zřejmě dobře víte, kolik do svého telefonu hodláte investovat a na základě této částky se rozhodnete, který model pro vás bude správnou volbou. Určitě se ale vyplatí zvážit i další aspekty.

iCloud

iCloud každému poskytne neomezený prostor pro obsah zakoupený skrze iTunes – tedy pro knihy, hudbu, televizní seriály a filmy a aplikace, každý má navíc k dispozici také 5 GB prostoru pro zálohování, uživatelská data apod. Další paměťový prostor nad rámec výše zmiňovaného si může každý dokoupit za předem dané roční poplatky:

10 GB za 20 USD ročně
20 GB za 40 USD ročně
50 GB za 100 USD ročně

To může lákat k úvaze zakoupit základní model s 16 GB paměti a k tomu přičíst 5 GB zdarma dostupného úložiště s tím, že další prostor je možné případně dokoupit.

Není to špatná idea, je však dobré pamatovat na to, že on-line úložiště nemusí být vždy tak dobře dostupné a hlavně rychlé, jako je tomu v případě vnitřní paměti. Např. film si totiž nespustíte rovnou z iCloud, protože se nejdřív musí stáhnout do paměti telefonu (kde pro to musí být prostor). Pokud se na filmy díváte často, znamenalo by to nutnost film vždy stáhnout, shlédnout, smazat a pak začít stahovat další.

iCloud navíc není zdaleka tak otevřený, jako např. Dropbox, takže Apple navíc do určité míry diktuje, co zde můžete mít uloženo (což je nevýhoda zejména v případě, že vaše filmy či hudba nepocházejí z iTunes). Zdarma dostupných 5 GB navíc zaplníte velmi rychle.

iCloud je tedy cestou, jak rozšířit paměťové možnosti vašeho přístroje, vždy je ale nutné mít stále vyhrazený prostor pro data, která budete chtít z „cloudu“ právě použít.

Osmimegapixelové fotografie a 1080p video

iPhone 4S je schopný pořizovat fotografie v rozlišení až osm megapixelů a videa v rozlišení 1920 x 1080 bodů, což už mohou být (zejména v případě videa) dost velké soubory.

Video pořízené na iPhonu 4S je paměťově zhruba 2,5x náročnější, než video pořizované iPhonem 4. Z toho vyplývá, že 60 minut videa si z paměti ukousne více než 10 GB prostoru (u předchůdce to bylo méně než 5 GB). Takto se může paměť rychle zaplnit.

Dost místa si vyžádá i ukládání fotografií, takže pokud patříte mezi vášnivé fotografy, určitě pamatujte i na to. Časem jsem na svém iPhone 4 zaplnil celou paměť a rozhodovat se, co smazat, když zrovna navíc nemáte přístup k počítači, rozhodně není jednoduché.

Další obsah

Samozřejmě ale existuje i další obsah, kterým je možné paměť zaplnit.

Dost prostoru mohou zabírat např. hry. A díky rychlejšímu procesoru a výkonnější grafice nového iPhonu 4S je dost pravděpodobné, že jejich velikost dále poroste. Jen pro příklad – Infinity Blade má již nyní 600 MB. Jak velká bude jeho další verze, kde budou moci autoři použít např. detailnější textury apod.?

Pokud na iPhone sledujete filmy, jistě víte, že film v nízkém rozlišení si z paměti uzme zhruba 1 – 3 GB, pokud preferujete filmy ve vyšší kvalitě, pak je nutné počítat s 3 – 5 GB paměťového prostoru na jeden film.

Totéž platí i o televizních seriálech. Pokud je rádi sledujete, určitě si do paměti nahrajete hned několik dílů. Půlhodinový seriál v nízkém rozlišení mívá kolem 400 MB, v HD rozlišení je to pak kolem 1 GB na epizodu.

Pamatovat je dobré také na hudbu. Jednotlivé soubory jsou sice malé, pokud však máte rozsáhlou hudební knihovnu, může si ukousnout také notný kus paměti telefonu.

Komu by mělo stačit 16 GB

Pokud nepoužíváte mnoho aplikací, nepotřebujete mít v paměti filmy a seriály, nemáte velkou hudební knihovnu a nefotíte nebo nenatáčíte na každém rohu, mohla by vám stačit základní kapacita 16 GB.

Základní paměť by vám mohla stačit také v případě, že vlastníte iPAD, na kterém provozujete např. hry, sledování multimédií a další paměťově náročnější činnosti a iPhone slouží pouze jako komunikační prostředek.

Komu by mělo stačit 32 GB

Pokud vám iPhone slouží jako hlavní zařízení, na kterém budete i hrát nebo sledovat multimédia, případně pokud máte rozsáhlejší hudební sbírku, kterou chcete mít při sobě nebo pokud rádi fotíte a natáčíte, určitě zvažte pořízení alespoň 32 GB verze.

Střední paměťová varianta již nabízí dostatek prostoru pro pohodlné používání přístroje, aniž byste se museli nějak častěji zabývat správou paměti a aplikací.

Pokud iPhone používáte častěji, ale nepotřebujete mít neustále při sobě velkou kolekci multimédií nebo aplikací, měla by vám střední paměťová kapacita postačovat.

A kdo by měl raději koupit 64 GB

Pokud patříte mezi náročné uživatele, kteří toho chtějí mít ve svém telefonu co nejvíce po co nejdelší dobu, používáte spoustu aplikací a her, sledujete na telefonu filmy a seriály, máte rádi výběr z celé své rozsáhlé hudební knihovny a často fotíte a natáčíte, určitě sáhněte po 64 GB variantě.

Někteří uživatelé svůj iPhone opravdu téměř nepustí z ruky a používají jej k řadě nejrůznějších činností. Ti by nejspíše ale ocenili spíše 128 nebo 256 GB, a možná by jim ani to nestačilo.

Pokud patříte do skupiny uživatelů, která 64 GB paměti využijete, nejspíše to o sobě dobře víte. V tom případě neváhejte a za paměť si připlaťte.

Co když se při výběru netrefíte?

U některých prodejců je možné telefon v určité lhůtě vrátit. Proto je dobré si zakoupený telefon co nejdříve „osedlat“ do běžného každodenního provozu, a pokud se ukáže, že vám zvolená kapacita paměti nevyhovuje, telefon vrátit. To se týká obzvláště případů, kdy je paměti málo. Pokud by se paměť ukázala jako zbytečně velká, zřejmě to tak velký problém nebude (takových uživatelů navíc bude skutečné minimum :-) ).

Druhou variantou je výše zmiňovaná možnost dokoupení úložného prostoru na iCloud se všemi výhodami i nevýhodami.

(Poznámka: řešením může být také pořízení externího bezdrátového disku Kingston Wi-Drive.)


Zdroj: Georgia pro TiPb.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Apple iPhone
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Apple iPhone:
ADPO ScreenWard Anti Shock fólie pro Apple iPhone 5


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: 16, 32 nebo 64 GB? Jaká kapacita je pro iPhone 4S ta nejlepší? (Hodnocení: 1)
Od: Unicorn (chcikecat@seznam.cz) - Středa, 26.10. 2011 - 09:46:35
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Proč 64GB? Protože mi v současném telefonu 8GB zabírají mapy od SmartMaps (Android) a 2GB Jára Cimrman a na iPodu (63GB) mám hudbu v bezztrátové kvalitě, které tam rozhodně není žádná kvanta, ale spolu s některými hrami se jedná o macky. Prostě velká kapacita nemusí být jen kvůli hromadě šrotu, ale taky třeba kvůli kvalitě;-)
Re: 16, 32 nebo 64 GB? Jaká kapacita je pro iPhone 4S ta nejlepší? (Hodnocení: 1)
Od: Mirek29 (mirek29@pdasoft.cz) - Pátek, 28.10. 2011 - 14:32:52
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.mp3hifi.cz
 
No, já osobně jsem na iP4 (16GB) přecházel z iP 3G (8GB) a mám tam 1GB navigaci Dynavix a pak asi 6GB v MP3 a řekněme 1 GB v aplikacích a vystačím si. Nemusím mít celou svoji discografii vždy u sebe, mě těch 30-40 alb zatím stačí a až se některá alba omrzí, nahradím je jinými, zkrátka nebojím se některá smazat :-)

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.40 sekund

RSS - články RSS - fórum