DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
20. ledna 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 125 návštěvník(ů) a 1 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Recenze pro webOS: Amazon Kindle (Beta) pro HP TouchPad  populární čtečka pro webOS
04.08.2011 
Software pro WebOs

Čtečku Amazon Kindle zná v nějaké podobě pravděpodobně každý, kdo zabrousí na server s tematikou elektroniky či počítačů. Po celé řadě platforem dorazila čtečka (prozatím její betaverze) i na webOS tablet HP TouchPad. Jak dopadla, se můžete dozvědět na následujících řádcích.Jak Amazon slíbil, tak také udělal a spolu s uvedením TouchPadu na trh poskytl uživatelům betaverzi populární čtečky elektronických knih. Ta by se kromě mnoha dalších zajímavých vlastností nového tabletu mohla stát dalším z důvodů, proč si toto zařízení s 9,7palcovým displejem a operačním systémem webOS pořídit.

Program jsme vyzkoušeli při řadě různých příležitostí na několika odlišných knížkách, abyste měli dokonalý přehled o současném stavu čtečky. Jak název článku napovídá, aplikace ještě není kompletně dokončená, a ačkoli je již nyní vše velmi dobré, stále můžeme doufat v další vylepšení. Článek jsme doplnili také velkým množstvím obrázků. Amazon Kindle (Beta) pro HP TouchPad si navíc můžete také již sami vyzkoušet.

Pro začátek si musíme říci několik věcí. Ačkoli aplikace samotná je již plně funkční, v některých případech může její zprovoznění představovat problém. V současné době víme o dvou problémech, které se týkají uživatelů, kteří provedou aktualizaci programu prostřednictvím softwarového manažeru a rovnou se pustí do synchronizace svých knížek. První nastává v případě, že v přístroji máte ukázkovou část knihy a zároveň si ze své knihovny do tabletu sesynchronizujete i její plnou verzi. Tento problém se projeví tak, že pokud v tabletu smažete vzorek, smaže se zároveň i plná verze knihy. O druhém problému referují uživatelé, kteří říkají, že při první synchronizaci se všechny knížky kolekci zkopírovali hned dvakrát nebo třikrát. Oba tyto problémy lze naštěstí vyřešit odinstalováním čtečky z tabletu, její novou instalací a novou synchronizací.

Pokud ale vše funguje, jedná se o skvělý program. Běh programu je plynulý a jeho ovládání je natolik jednoduché a intuitivní, že své oblíbené knihy by si měl být schopen přečíst opravdu každý. Při prvním spuštění programu máte možnost přihlásit se ke svému stávajícímu existujícímu účtu na Amazonu (nebo si můžete založit zcela nový účet). Po přihlášení k účtu se již zařízení chová jako běžný Kindle se všemi možnostmi včetně synchronizace knih mezi různými přístroji, označováním vybraných pasáží textů, ukládáním poznámek apod. Tuto synchronizaci mezi zařízeními je ale možné vypnout a na každém z přístrojů ponechat pouze to, co je potřeba.

Práce s knihovnou

Přidávání nových knih je stejně jednoduché jako zaregistrování přístroje při prvním spuštění. Nejjednodušším řešením je nechat do přístroje sesynchronizovat knížky, které již máte provázány se svým účtem. To je otázkou několika málo kliknutí. Pokud žádné knížky nemáte, můžete je prostřednictvím internetového prohlížeče podobně snadno pořídit prostřednictvím internetového obchodu Amazon. Ty je možné samozřejmě do přístroje stáhnout a číst off-line. Zatím mohu vytknout jen dvě drobnosti – tlačítko pro provedení synchronizace by mohlo být dostupné ihned (ne až v menu) a okno pro nákup knih by se mohlo otevřít rovnou uvnitř programu, nikoli jako další aplikace. Ale jedná se skutečně pouze o drobnosti, vše funguje přesně tak, jak má.

Jak můžete vidět z obrázků, na kolekci svých knih se můžete podívat prostřednictvím několika náhledů s řadou užitečných funkcí. Základem jsou dva pohledy, z nichž první zobrazí ke knize i doprovodné informace a druhý zobrazí pouze velkou obálku knihy. Knihy je možné filtrovat podle kolekcí, které je možné vytvořit kliknutím na tlačítko se symbolem + v levém horním rohu. Knihy lze mezi kolekcemi pohodlně přetahovat prstem, bohužel však pouze jednotlivě – hromadně to zatím nejde. Pokud hledáte konkrétní knižní titul, máte dvě možnosti. Buď kliknete na ikonku s lupou v pravém horním rohu, nebo knihy roztřídíte prostřednictvím volby v nabídce. Prostřednictvím nabídky, která se zobrazí po delším přidržení prstu na vybrané knize, je možné titul také vymazat nebo archivovat.

Konečně se ale dostáváme k tomu hlavnímu – tedy ke čtení. Příliš nezáleží na tom, jestli si knížku zobrazíte ve vodorovném nebo svislém zobrazení, vždy se jedná o velmi pohodlnou a příjemnou záležitost (my jsme si kvůli proporcím displeje ale oblíbili spíše čtení na výšku). Pokud si oblíbíte jeden z režimů, doporučujeme vám deaktivovat automatické otáčení displeje, které je přeci jen docela citlivé a např. při čtení v leže v posteli může docházet ke změně orientace zobrazení i v případech, kdy si to nepřejete. Posun stránek je rovněž velmi jednoduchý – stačí kliknout na levou nebo pravou stranu displeje a to je vše. Další možností je využití tahů prstů. Podle svého vkusu si také můžete v nabídce vypnout nebo zapnout grafickou animaci doprovázející přechod mezi stránkami (v nabídce hledejte položku „Basic Reading mode“).

Čtení a navigace v textu

Při prvním pohledu na rozečtený text se zdá, že není žádná možnost, jak se vrátit zpět do nabídky. Ono se na první pohled zdá, že ani není možné zavřít otevřenou knihu. Zpočátku jsme docela tápali a jediný způsob, který nám fungoval, bylo program ukončit a kompletně jej spustit znovu. Až časem jsme přišli na to, že stačí prstem klepnout do okolí středu horní části displeje, a zobrazí se několik dalších tlačítek, která jsou běžně zraku skryta. Je dobře, že tyto prvky neruší při čtení, na druhou stranu vypátrat jejich existenci není nic jednoduchého.

Pokud už se vám ale lištu podaří aktivovat, zjistíte, že přináší několik užitečných funkcí (vše si můžete prohlédnout na obrázcích okolo). Od leva se zde nacházejí ikonka pro návrat do knihovny, název aktuálně otevřené knihy, nastavení písma, nastavení jasu displeje a aktivace vyhledávání, v dolní části displeje pak můžeme najít návrat k předchozímu zobrazení, posuvník po stránkách, aktivaci synchronizace (přenese vás na aktuální stránku, pokud jste knihu četli na jiném přístroji) a menu pro pohyb v knize (umožňuje rychlé zobrazení obálky knihy, zobrazení obsahu, přesun na začátek textu, přesun na vámi zadanou specifickou stránku nebo pro konkrétní knihu vytvořené poznámky a zvýrazněné texty).

První věcí, kterou možná uděláte, bude změna fontu a jeho barvy na některý, který vám vyhovuje. Z předchozího odstavce již víte, že se to provádí prostřednictvím ikonky v horní navigační liště („Aa“). Přímo odsud pak lze změnit typ písma, jeho velikost i barvu (včetně barvy pozadí – připraveny jsou celkem tři barevná schémata). Není problém si tak rychle změnit nastavení vhodné pro čtení za různých podmínek – mnoha lidem budou pravděpodobně vyhovovat jiná nastavení ve dne a jiná v noci. Totéž samozřejmě platí i pro nastavení jasu displeje.

Poznámky, zvýrazňování textu, vyhledávání

Pokud si potřebujete k některé z vybraných pasáží přidat poznámku, nebo si určitou část textu označit pro pozdější zpracování, Kindle vám rád pomůže. Na místě, kde si přejete provést potřebnou akci, stačí podržet prst a počkat na zobrazení nabídky, která nabídne obě potřebné možnosti. Pokud zvolíte zvýraznění textu, dostanete možnost pomocí dvou pohyblivých závorek označit potřebný úsek podobně, jako je tomu všude jinde v operačním systému při práci s textem.

Po označení potřebné pasáže stačí na text kliknout s tím, že se označená část podbarví žlutou barvou. Pokud zvolíte druhou možnost – tedy přidání poznámky – dojde k otevření okna, kam můžete vepsat vše potřebné. Na poznámku pak bude v textu upozorňovat malá ikonka. Ke všem poznámkám i zvýrazněným úsekům textu se dostanete také prostřednictvím menu (škoda že v nich nelze vyhledávat). Vyhledávání v textu samotných knih je již ale samozřejmostí.

Závěr

Pozornost, která je směrem ke čtečce Amazon Kindle pro TouchPad upírána, je celkem zasloužená. Líbí se nám např. práce s knihami, naopak bychom ocenili, kdyby se obchod pro jejich nákup neotevíral v nové kartě internetového prohlížeče – lepší řešení by bylo, kdyby se vše spustilo uvnitř aplikace. Užitečné jsou určitě možnosti nastavení během čtení (i když jsou schované), naopak bychom ocenili pokročilejší systém práce s poznámkami včetně možnosti v nich vyhledávat.

Samotnému čtení, které je samozřejmě tím nejdůležitějším, ale nelze nic vytknout. Pokud často čtete, a využíváte Amazon, určitě stojí tato bezplatná aplikace přinejmenším za vyzkoušení.

Díky čtečce Amazon Kindle si můžeme odškrtnout další z klíčových aplikací, na které TouchPad čeká. Amazon Kindle je tak nepopiratelně dalším krokem TouchPadu, potažmo systému webOS, v dohánění konkurence typu iPAD či Galaxy Tab.


Zdroj: Shaun McGill pro Lost in Mobile.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Software pro WebOs
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Software pro WebOs:
Crusade of Destiny - vymazlené RPG ve 3D pro webOS


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.38 sekund

RSS - články RSS - fórum