DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
19. dubna 2024  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 283 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPH



Sluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPH



R4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 Kč



Nabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 Kč



Sluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPH



Vyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPH



TTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPH



ScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 Kč



Matná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 Kč



Navštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Nahradni dily pro Apple, HTC, Nokia, Samsung

Recenze hardware: Recenze dvoujádrového Samsungu Galaxy S II  druhá část
18.05.2011 
Recenze hardware

V první části článku jsme si podrobněji popsali nejen vzhled telefonu, ale také nový displej, pohovořili jsme o skvělém výkonu i vylepšené výdrži baterie a dostali jsme se např. i k dobrému fotoaparátu. Dnes na řadu přichází softwarová stránka přístroje v čele s uživatelským rozhraním TouchWiz a řadou dalších zajímavých vlastností. Na závěr se bude samozřejmě konat i vyhlášení celkového verdiktu nad tímto dozajista špičkovým telefonem.



Software

Celková odezva přístroje je příkladná. Galaxy S II je možné považovat za novou výkonnostní laťku, protože v rychlosti přecházení mezi domovskými obrazovkami, nabídkami i při práci s aplikacemi poráží veškerou možnou konkurenci. Žádný jiný telefon s Androidem není při používání tak rychlý a plynulý. Jediným okamžikem, při kterém telefon nepatrně zaváhal, byla aktivace zobrazení grafického přehledu všech domovských obrazovek plných nejrůznějších widgetů s automatickou aktualizací informací. Výkon je opravdu úžasný a nemůžeme se dočkat, až Samsung použijte čip Exynos i u tabletů.

O výkonu toho hodně prozradí také nejrůznější testovací programy. Nemusíte se bát, neochudíme vás o ně. Pamatujte nicméně na to, že grafické testy běží v nativním rozlišení přístroje, takže je nelze plně srovnávat s testy telefonů, které disponují displeji s nižším rozlišením.

Quadrant: 3000 - 3400
Linpack: 47 MFLOPS
Nenamark a Neocore: 59,8 fps

Tyto testy však nejsou schopny výkon nového dvoujádrového čipu Exynos a grafického jádra Mali-400 řádně prověřit. Quadrant testu však lze pravděpodobně věřit a použít jej alespoň pro porovnání rozdílů mezi Galaxy S II a ostatních přístrojů. Celkově není pochyb o tom, že S II je nejvýkonnějším smartphonem, který jsme až doposud měli možnost testovat.

Internetový prohlížeč

Prohlížeč byl skvělý v rychlosti, drobné problémy jsme ale zaznamenali s vykreslováním stránek. Docela běžně jsme se totiž setkávali s rozmazáním stránek při pohledu s větším oddálením. Rozložení prvků na stránce bylo v pořádku a věrně kopírovalo její strukturu při zobrazení na počítači, celkově však stránky při tomto zobrazení nevypadaly nijak lákavě. Na funkčnost to však samozřejmě nemělo vliv, protože jinak si telefon vedl působivě. Vše bylo krásně plynulé, reakce byly okamžité, převracení stránek z vertikální na horizontální také uživatele nenechávalo čekat, vše ostatní bylo tak, jak bychom si představovali.

Na našem testovacím přístroji se nám zpočátku nepodařilo rozchodit zobrazování flashové obsahu. A to ani po provedení aktualizace na Flash 10.2, kterou nám telefon nabídl. Později se nám ale díky drobné nápovědě od našich čtenářů podařilo odhalit chybu na naší straně, protože Flash je nejprve nutné aktivovat v nastavení (skrze nabídku pro práci s pluginy). Naše zkušenosti s chováním flashe ve stránkách byly dobré. Napříč různými stránkami bylo vše rychlé a plynulé a to včetně videí. I zde je vidět, jak moc Galaxy S II těží ze svého výkonu.

TouchWiz 4.0

Samotný Android by měl být již většině čtenářů dobře znám. Nebudeme se proto zabývat ani tak operačním systémem jako takovým (v současné době se jedná o Android 2.3.3), ale spíše přídavky, které si pro nás připravil Samsung. A začít samozřejmě nemůže ničím jiným než TouchWiz 4.0 – tedy inovovaným rozšiřujícím uživatelským prostředím s řadou zajímavých funkcí a vlastností.

Pro začátek nebudeme chodit daleko – do popisu se pustíme hned od obrazovky pro odemčení přístroje. Obrazovka pro přístup k telefonu toho sice nenabídne tolik, jako v případě konkurenčního rozhraní HTC Sense 3.0, přesto nabízí zajímavé možnosti. Nové příchozí zprávy i zmeškané hovory zde mají své zástupce, které je možné tahem využít k tomu, aby jste se rovnou dostali k potřebnému detailu dané položky. Je to snadné, rychlé a šetří to čas. Ocenili jsme také možnosti, která nám telefon dává při příchozím hovoru – hovor je možné nejen přijmout a odmítnout, ale také odmítnout s automatickým odesláním textové zprávy, kdy máte ihned k dispozici několik nejčastěji používaných variant s různými omluvami, proč jste nemohli hovor přijmout. Užitečnou drobností zpříjemňující práci je podpora gest v telefonním seznamu – když po konkrétním kontaktu přejedete prstem zprava do leva, začnete psát novou zprávu, když přejedete opačným směrem, telefon ihned začne vytáčet hovor. Každý kontakt má navíc k dispozici podrobné informace o vzájemné komunikaci. Již Galaxy S uměl některé z těchto věcí, celkově se ale uživatelské prostředí opět posunulo směrem k lepšímu.

Delší přidržení hlavního tlačítka zobrazí přehled šesti posledních spuštěných aplikací s možností přechodu do správce úloh. Správce úloh dovede zobrazit spuštěné úlohy včetně paměti a výkonu procesoru, který aktuálně spotřebovávají. Nechybí ani možnost vypnout vybrané nebo rovnou všechny spuštěné programy. Ono to sice není vzhled k výkonnému procesoru a 1 GB operační paměti nezbytné, ale může se to hodit. Přehled o spuštěných programech může poskytnout také widget na úvodní obrazovce. Občas je zajímavé průběžně sledovat počet spuštěných programů – je totiž dobře vidět, že telefon některé programy podle potřeby sám ukončuje. Vše je zvládnuté naprosto skvěle, protože to nikdy nevedlo ke ztrátě jakýchkoli dat ani případné potřebě restartu aplikace.

Samsung také výrazně rozšířil možnosti pohybového senzoru. První z funkcí je známá i z jiných telefonů – pokud telefon otočíte displejem dolů, automaticky dojde k utlumení všech zvuků, ať již jde o vyzvánění při příchozím hovoru nebo třeba hudební přehrávač. Na rozdíl od telefonů HTC, kde funkce občas trochu protestovala, je fungování na Galaxy S II bezchybné. Tuto funkci jsme si rychle oblíbili, protože většinou poslouží mnohem rychleji, než kdyby bylo nutné ručně vše vypínat v nabídkách telefonu.

Další funkce využívající pohybového čidla již tak obvyklé nejsou. První z nich využívá pohybů telefonu ke změně velikosti zobrazení v internetovém prohlížeči či ve fotografiích, kdy telefon jednoduše stačí naklánět k sobě či od sebe a zároveň přidržet na displeji současně dva prsty. Jejich položení na displej slouží telefonu jako signál, aby čekal na příslušné naklánění. Stejně jako klasické zoomování roztahováním (či stahováním) prstů funguje i tento způsob velmi dobře.

Poslední trik související s využíváním polohového čidla je využitelný při přizpůsobování domovských obrazovek a umožňuje velmi jednoduché přetahování widgetů, zástupců či složek mezi jednotlivými obrazovkami. Stačí aktivovat režim úprav, přidržet si vybraný objekt a pak již jen posunovat telefonem do stran. Takto lze velmi snadno a rychle přesunovat jakékoli prvky mezi jednotlivými displeji a musíme říci, že je to mnohem příjemnější, než dříve.

Softwarová klávesnice Galaxy S II je povedená a umožňuje rychlé a bezproblémové psaní. Samsung si s ní ostatně ani nemusel dělat příliš starostí, z velké části vychází z klasické systémové varianty. Samsung provedl pouze několik drobných úprav, mezi které patří nahrazení tlačítka pro vložení tečky tlačítkem pro aktivaci psaní za pomoci rozpoznávání hlasu. Tečka je tak ale dostupná až na druhé klávesnice, na kterou je nutné se přepínat. Osobně tímto krokem příliš nadšeni nejsme, ale Samsung u Galaxy S II hlasové ovládání hodně vyzdvihuje, takže tentok rok chápeme. Na druhou stranu software pro hlasové ovládání Vlingo Voice Software rozhodně nepatří mezi povedené kousky a spíše než pocit uspokojení, které by měl vyvolávat, způsoboval pocity frustrace. K programu se navíc v celém přístroji rychle dostanete dvojím stiskem hlavního tlačítka. Pokud se vám to ale stane, zjistíte, že aplikace je pomalá, hlasové povely rozeznává nepříliš přesně a celkově by zasloužila výrazné přepracování. Kvalitní software si představujeme určitě jinak.

Nic moc pozitivního nejde říci ani o nabídce Samsung Hub. Uživatel zde může najít hry, hudby, čtečku a sociální sítě, nic kromě čtečky ale není příliš užitečné. Ve hrách nenajdete nic jiného, než tituly dobře známé i z Android Marketu, v případě nákupu hudby také budete stěží hledat důvody, proč nevyužít některé z populárnějších řešení a Social hub se vás bude snažit pravděpodobně nepříliš úspěšně přesvědčit o tom, jak dobré je mít všechny sociální sítě, zprávy i e-maily na jednom místě. Možná to nezní špatně, ale Gmail, GTalk či nativní Twitter klient odvedou lepší práci. Zbytečně zde navíc dochází i ke zdvojování funkcí. Jediné, co jsme používali, byl tedy Reader Hub propojený se softwarem Kobo a jeho službami pro získávání potřebného elektronického obsahu.

Oddíl recenze zabývající se softwarem zakončíme stručným shrnutím ostatní programové výbavy. Aplikace AllShare se postará o jednoduché sdílení multimédií prostřednictvím DLNA, obzvláště pokud používáte počítač s Windows, bude práce s hudbou, videi i fotografiemi opravdovou radostí – vše navíc kompletně bezdrátově. Nepříliš známá je i možnost upravit si první tři ikonky nacházející se ve spodní části všech hlavních displejů (v nabídce hledejte volbu pro editaci rozmístění). O něco víc jsme očekávali od nabídky aplikací, kterou je možné pouze přepnout na zobrazení v podobě seznamu, nic jako abecední řazení nebo řazení podle data zde nehledejte (pořadí aplikací je samozřejmě možné změnit ručně). V celém systému je možné kdykoli pořídit otisk obrazovky – provedete současným stiskem hlavního tlačítka vypínače. To také rozhodně není funkce, která by se nacházela na všech telefonech. Byli bychom za to však rádi. Ocenili jsme také širokou nabídku vyzváněcích tónů, kterými se Samsung odlišuje od ostatní nepříliš nápadité produkce.

Závěr

Zhodnocení telefonu, který nabízí takové množství funkcí a vlastností, nebylo vůbec složité. Samsung Galaxy S II je bezesporu nejlepším Android telefonem současné doby, možná i nejlepší smartphone všech dob vůbec.

Nutné je počítat s tím, že displej s úhlopříčkou 4,3 palce již kvůli svým rozměrům nenadchne každého. Otázkou je, jestli bude telefon také schopný zaujmout dlouhodobé uživatele Apple iOS, kteří jsou zvyklí na jeden jediný provázaný ekosystém.

Zbytek zákazníků to ale bude mít jednoduché – pokud sháníte chytrý telefon s dobrou výbavou, bude Galaxy S II zcela logickou volbou.

Plusy:

  • Špičková rychlost a odezva
  • Výborný Super AMOLED Plus displej
  • Povedený fotoaparát a záznam 1080p videa

Mínusy:

  • Konstrukce by mohla být řešena lépe
  • Displej by snesl vyšší rozlišení
  • Rozmazání internetových stránek při oddálení zobrazení


Zdroj: Vlad Savov pro engadget.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze hardware
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Recenze hardware:
Recenze odolného smartphonu Motorola Defy  druhá část


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek







Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.58 sekund

RSS - články RSS - fórum