DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
20. listopadu 2018  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 207 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Články o Pocket PC: 3x krátký první pohled na vlajkovou loď HTC Touch HD2
30.11.2009 
Hardware Windows Mobile

Na recenzi HTC HD2 čeká nejeden fanoušek či potenciální zákazník, takže jsme neváhali a co nejdříve připravili alespoň článek shrnující první zkušenosti s tímto přístrojem hned tří různých uživatelů. Již nyní si tedy můžete udělat první obrázky o tom, jak si dlouho očekávaná novinka vede.Shaun:

Rozměry:

HTC Touch HD2 je samozřejmě velkým telefonem, HTC se ale podařilo telefon vytvořit takovým způsobem, že působí mnohem menším dojmem. Dosaženo je tomu zejména díky velmi nízké tloušťce pouhých 11 mm a zaoblenými hranami dobře padnoucími do ruky. Obával jsem se, bude s tímto přístrojem vypadat při telefonování, nakonec je ale vše v pořádku. Žijeme v době, kdy se do módy opět dostávají spíše větší přístroje, takže HD2 s jeho rozměry můžeme akceptovat jako použitelný telefon.

Podle mého názoru jsou rozměry HD2 pozitivní vlastností s přínosem v možnosti osazení velkého displeje.

Displej:

Displej je jedním slovem úžasný. A nemyslím tím jen rozměry, ale také dobrou čitelnost za všech světelných podmínek. Kapacitní dotyková technologie a rozhraní Sense UI jsou zárukou kvalitního a dobře ovladatelné prostředí. Citlivost ovládání na dotyky je již téměř srovnatelná s iPhonem, rozdíl je skutečně minimální, i když je nutné si chvíli zvykat.

Displej je ale bohužel magnetem na otisky prstů. Bylo by tedy dobré, kdyby výrobce přikládal rovnou k přístroji i ochrannou fólii, což se ale bohužel neděje a nezbývá tedy než doufat, že se jí brzy dočkáme od některého z jiných výrobců. Toto je tedy zdaleka největší problém, který jsem z mého pohledu u tohoto přístroje prozatím odhalil, naštěstí má však velmi jednoduché řešení.

Baterie

Hodnocení baterie je takto brzy velmi obtížnou záležitostí, nepochybuji ale o tom, že by neměl být problém překonat jeden pracovní den bez nutnosti připojení přístroje na nabíječku. Tuto informaci vám ale potvrdím až po několikadenním používání přístroje.

Výkon

Fantastický! Vše je velmi rychlé a zatím jsem nezaznamenal žádné místo, kde by docházelo ke zpomalení. Výkonný procesor a množství dostupné operační paměti je zárukou toho, že se přístroj zdaleka nezalekne každodenního náročného provozu i při spuštění několika programů současně. Vyzkoušel jsem 12 programů v jednu chvíli a vše běhalo jako po drátkách.

Fotoaparát

Fotoaparát je pro mě překvapením. Dokonce i při horším světle produkuje pěkné fotografie. Moje znalosti v této oblasti jsou slabé, ale fotografie i videa mi přišly jako zdaleka nejlepší, jaké jsem kdy u HTC přístroje viděl. Na fotoaparát se samozřejmě podíváme detailně později.

Zadávání dat

Další oblast, kde jsem si musel chvíli zvykat. Jistě jste již v některém z dřívějších článků četli o mé nepříliš velké oblibě v zadávání dat skrze dotykový displej a ani tentokrát jsem se jí zcela nevyhnul. Musím ale přiznat, že zadávání dat je přesnější než u většiny jiných přístrojů, ale musím se ještě lépe naučit pracovat se slovníkem pro korekci pravopisu. Ale začátek to není špatný.

Po jednom dni...

Reakce lidí, které znám byly k HD2 nezvykle pozitivní. Nejvíce lidí bylo samozřejmě potěšeno displejem, záviděl mi ho i nejeden majitel iPhonu. Co se fotografií a videa týče má telefon před iPhone slušný náskok. Přehrávání hudby je srovnatelné, potěší také možnost multitaskingu a kvalitní dostupný software.

HD2 by mohl vyvolat novou vlnu zájmu o aplikace pro Windows Mobile, díky čemuž by se lidé lépe dozvěděli, co je vůbec k dispozici. Existuje totiž velké množství dobře využitelný aplikací, které ještě získají na významu díky velkému displeji. Můj první den s přístrojem se nesl v pozitivním duchu a největším problém se v mém případě staly otisky prstů ulpívající na displeji.

Gavin

HD2 jsem obdržel včera odpoledne díky společnosti Clove Technology, které musím poděkovat za jejich přátelské služby.

Balení má identickou velikost jako v případě HTC Hero a překvapením bylo, že přístroj po vybalení k krabičky působil velmi dobrým dojmem. Nechal jsem ho chvíli nabíjet a pak jsem již nevydržel a zapnul jej. Displej je skutečně parádní.

Nastavení. HTC se snaží úvodní nastavení udělat co nejjednodušší včetně úvodního přihlášení k Facebooku, Twitteru, YouTube, e-mailu i dalším službám. Můj gmail ovšem pracovat odmítal. Zprovoznit se mi jej podařilo pouze přes activesync. Vypadá to ale, že problém byl v nějakém nastavení a dnes my již úcet normálně fungoval. Activesync používám k synchronizaci google kalendáře a kontaktů a Microsoft My Phone pro synchronizaci fotografií, textových zpráv, úkolu, oblíbených položek apod. Do přístroje jsem si také zkopírovat nějaká multimedia. Muziku lze pohodlně synchronizovat přes Windows Media Player. Nicméně rychlejší je to při připojení HD2 jako další diskové jednotky.

HD2 obdržíte s velkým množstvím kvalitního softwaru navíc, doinstalovat jsem musel vlastně pouze Resco File Explorer a Ereader. Čtení e-knih je podle mého názoru lepší než s jakoukoli čtečkou e-knih. Dokonce se mi podařilo přenést mou licenci k programu Copilot 8 z Hero na HD2. Provedl jsem to tak, že jsem nejprve deaktivovat mou licenci na Hero a pak ji znovu aktivovat na HD2. HTC má v nabídce také speciální držák do automobilu a přímo v HD2 je také speciální obrazovka Navipanel, která se aktivuje po pokud do něho přístroj vložíte.

K HD2 dostane pouze jedinou dobře známou hru Teeter, ve správci souborů jsem ale odhalil i přítomnost Solitairu a Bubble Breakeru. Úspešne jsem vyzkoušel následující herní tituly: Astraware Sudoku, Astraware Casino, Astraware Solitaire, Astraware Boardgames, Bejeweled 2, Asphalt 4, Bookworm, Brain Challenge 3, Resco Bubbles, Prince of Persia, Jewel Quest II a Text Twist.

Zkoušel jsem přehrávat také několik videa a všechna vypadala výborně. Prochází sbírkou fotografií je také výborný zážitek. Potěšen jsem byl také z přehrávání hudby nebo prohlížení internetových stránek v režimu naležato. Ten displej prostě dělá ze všech činností něco úžasného. A pak je tu ta rychlost. Je rychlý, je svěží a pomalu jsem nemohl uvěřit kolik jsem mohl spustit programů bez jakéhokoli zpomalení.

Díky HTC Sense dává přístroji zcela jinou využitelnost. Téměř vše uděláte ihned z úvodní obrazovky, s čímž jsem byl spokojen.

Je zde ale i negativum. Mnoho starších programů vyžaduje k resignaci informace o majiteli, které se zadávali v nastavení. V tomto případě ale dialog pro jejich zadání chybí. Nicméně existuje způsob, jak jej dostat i sem drobnou úpravou v registrech (na XDA Developers existuje také program, který veškerou činnost udělá za vás).

Přístroj má miliony pozitivních vlastností. Ano, skutečně mnoho. Takže sbohem, mé milé Hero.

Jah

První dojmy po půldenním používání:

Špatné stránky přístroje:

 • zažil jsem několik situací, kdy HD2 neodpovídalo - firmware pravděpodobně potřebuje doladit
 • “na pozadí ukrytá” Windows Mobile 6.5 stále nejsou dokonale přizpůsobena pro ovládání pomocí prstů, přestože HTC odvedlo pořádný kus práce
 • ovládání mimo prostředí Sense stále není tak snadné, jak by mělo a mohlo být
 • gesta použitelná v prostředí Sense jinde nefungují, což může být matoucí
 • vypadá to, že Windows Mobile App Store nenabízí trial verze aplikací
 • prostředí Sense UI nenabízí příliš možností přizpůsobení, není možné např. změnit rozměry ikon, zkratky apod.
 • Dodávané pouzdro je zbytečné, protože je příliš malé

Dobré stránky přístroje:

 • výborný displej bez zbytečných rámečků okolo
 • rychlé reakce po naprostou většinu času, příjemné používání
 • rychlé zaměření GPS
 • internetový prohlížeč Opera s pohodlným rolováním a větší rychlostí než u HTC Touch Pro2
 • na virtuální klávesnici je možné psát dvěma prsty, psaní je tedy velmi rychlé
 • pomáhá vibrační zpětná odezva
 • výdrž (neměl by být problém dosáhnout jednoho dne náročného používání)

Zatím jsem neobjevil žádné bugy nebo jiné chyby. Netestoval jsem YouTube, ale očekávám kvalitní video. Displeji by jistě prospěla ochranná fólie.


Zdroj: Shaun McGill pro PDA 24/7

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Hardware Windows Mobile
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Hardware Windows Mobile:
Značkové příslušenství pro HTC přístroje


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.44 sekund

RSS - články RSS - fórum