DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
28. září 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Prislusenstvi pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 77 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Pro všechny: Nokia N900 - 3. část
29.10.2009 
Články napříč platformami

Dnes pro vás máme dokončení recenze nadupané Nokie N900 se závěrečným vyhodnocením a postřehy, které se jistě budou hodit všem zájemcům, kteří po tomto komunikátoru pošilhávají.Fotografování

Na kvalitu pořízených fotografií i videa jsme se zaměřeny v části o hardwaru, nyní se pojďme tedy podívat na aplikaci, která má obsluhu těchto funkcí na starosti. Ke spuštění je možné použít zástupce v nabídce nebo jednoduché odsunutí krytu čočky na zadní straně. V obou případech trvá spuštění zhruba dvě vteřiny.

Téměř celý displej je využit jako hledáček doplněný o několik ikon a dalších prvků (režim kamery nebo fotoaparátu, vstup do menu, nastavení blesku a ikona pro spuštění prohlížeče obrázků nebo přehrávače videa). Při fotografování si můžete vybírat z režimů automatika, makro, akce a vybrat, panorama a portrét. V nastavení je možné ovlivnit vyvážení bílé, expozici, citlivost ISO a rozlišení snímků. Nastavení videa je omezeno pouze na vyvážení bílé a expozici. Blesk je možné nechat na automatice, na trvalo jej vypnout nebo zapnout nebo aktivovat redukci červených očí. Z dalších nastavení je možné zmínit místo ukládání snímků, nastavení údaju pro EXIF informace či zapnutí geotaggingu (přiřazení aktuální GPS pozice). Druhý fotoaparát s rozlišením 640 x 480 bodů se nachází na čelní straně přístroje.

Další aplikace:

Ve zkratce se pojďme nepodívat na zbývající programy, které pro nás výrobce připravil.

Hodiny umožňují nastavit několik budíků a získat přehled o aktuálních časech v mnoha světových městech.

Kalkulačka obsahuje základní a vědecký mód.

Poznámky umožňují používat dva režimy: první pro prostý text, druhý umožňuje i formátování (zarovnání, nastavení libovolného řezu písma, barev) a umožňují vytvářet seznamy. V obou režimech je dostupná funkce zpět a vpřed.

PDF je velmi rychlý a dokáže pracovat i s velkými a složitými PDF soubory včetně různých druhů fontů a obrázků. Je škoda, že nepodporuje na rozdíl od ostatních aplikací kinetické skrolování. Druhou nevýhodou je, že nedokáže pracovat v režimu zobrazení na výšku, protože mnoho různých materiálů je pohodlněji čitelný právě v tomto zobrazení. Dále se v nabídce nachází ještě možnost zvětšení a zmenšení a nakonec vyhledávání. Prohlížeč PDF souborů je tak rychlý a mí kvalitně vykreslit téměř cokoli, na druhou stranu funkcemi ale příliš neoplývá.

Správce souborů je určen pro práci se soubory uloženými v paměti přístroje či na paměťové kartě. Podporovány jsou nejběžnější činnosti typu přesunu a přejmenování souborů či jejich mazání i práce se složkami. Přes tohoto základního správce souborů se ovšem nedostanete do všech částí paměti přístroje, které ovšem zvládají jiní správci, které si můžete doinstalovat.

RSS čtečka obsahuje množství přednastavených kanálů, díky kterým zůstanete vždy a všude zásobeni aktuálními informacemi. Program podporuje automatickou aktualizaci v rozmezí od 15 minut do 8 hodin. Aktualizace může probíhat přes Wi-Fi i jakkoli jinak.

V nabídce nechybí ani jednoduchý nástroj pro práci s grafickými náčrtky. Nabízí několik základních editačních nástrojů jako je kreslení rukou, vložení geometrických útvaru, výběr barev, guma nebo funkce zpět. Obrázky jsou ukládány ve formátu PNG.

Backup je nástroj, který zvládne vytvořit zálohu vnitřní paměti a uložit ji na paměťovou kartu. Záloha může obsahovat následující data: kontakty, výpisy hovorů, uložené zprávy a rozhovory, záložky internetového prohlížeče, veškerá systémová nastavení (včetně nastavení k různým internetovým úctum) a aplikace. Zálohou aplikací (bohužel) není myšlena kompletní záloha nainstalovaných programů, ale pouze informacích o nich. Toto řešení má své výhody i nevýhody, mezi která patří aktuálnost znovu instalovaného softwaru, na druhou stranu může dojít k poškození repozitáře, což může mít za následek horší dohledání potřebných aplikací. Podle mého by se v nabídce programu měla nacházet také nabídka pro kompletní zálohování nainstalovaných aplikací. Záloha může být kódovaná a zabezpečená heslem.

X Terminal bude něčím, co si nevyžaduje přílišné vysvětlování, protože jej jistě zná každý jen trochu pokročilejší uživatel Linuxových / Unixových systémů. Pokud by však někdo nevěděl, jedná se o příkazovou řádku. Na N900 poskytuje přístup k celému souborovému systému, ne jen k několika málo částem, které jsou přístupné přes správce souborů. Pokročilí uživatelé jistě ocení také možnost aktivace root přístupu.

V nabídce se nacházejí dokonce i čtyři hry, se kterými jsme se mohli setkat již u modelu N800. Konkrétně se jedná o Blocks, Marbles, Mahjong a šachy. Pro začátek se nejedná o špatnou volbu, mnoho dalších her si ale můžete stáhnout.

V základu se v nabídce nenachází žádný program pro práci s kancelářskými soubory (alespoň tedy v testovaném kousku). Z internetu je ovšem možné stáhnout balík Documents-To-Go Suite od společnosti DataViz Základní verze poskytovaná zdarma umožňuje pouze prohlížení, za verzi s možností editace dokumentů a vytváření nových je již nutné zaplatit. Tento balík se skládá ze tří programů (Word To Go, Sheet To Go a Slideshow To Go. Během testování jsem se nesetkal s žádnými potížemi se zobrazením Office dokumentů.

Správce aplikací

Poslední (a relativně důležitou) záležitostí je správce aplikací. Na rozdíl od Symbianu S60, kde slouží hlavně k odstranění doinstalovaných programů, je zde jeho funkcionalita znatelně širší.

Přestože N900 podporuje i instalaci softwaru ze souboru, brzy zjistíte, že přístup přes Správce aplikací je lepší a pohodlnější. A to nejenom kvůli instalaci samotné, ale také díky automatickému informování o dostupnosti nových verzí programů, ale také pro přístup k různých pluginů a doplňkových souborů.

Správce aplikací pracuje s repozitáři, což jsou velké internetové katalogy s dostupným softwarem, který je odsud možné nainstalovat. Tyto katalogy si můžete libovolně přidávat podle potřeby. Aplikace jsou v nich většinou děleny do kategorií, které zvyšují přehlednost a usnadňují výběr toho, co potřebujete. Samotná instalace konkrétního programu je pak již jen otázkou několika málo kliknutí na displej.

To ale není vše, již výše jsem naznačil, že Manažer aplikací dává pozor na nové verze a ihned o jejich vydání informuje. Výborné je, že o aktualizacích informuje systémová lišta prostřednictvím ikonky v horní části obrazovky, není kvůli nim nutné správce ani spouštět. Na ikonu pak již stačí jen klepnout, počkat na zobrazení informací a aktualizaci nainstalovat.

Výhodou tohoto systému je také snadné obnovení aplikace v případě, že dojde k jejímu poškození nebo jinému důvodu, proč nefunguje korektně.

Stejným způsobem budou probíhat i aktualizace operačního systému přímo od Nokie.

Závěr

Nokii N900 jsem se pokoušel popsat dosti podrobně, aby jste si mohli udělat obrázek o novém systému a porovnat jej s ostatními existujícími platformami. V testu jsem nepoužíval zcela finální kousek, takže některé věci by se ještě mohly změnit. I tak ale N900 skutečně zapůsobila. Jedná se o velmi výkonný, neskutečně stabilní a výborně vybavený přístroj s bohatými možnostmi komunikace, povedeným internetovým prohlížečem, zcela bezproblémově zakomponovaným VoIP či kvalitním fotoaparátem. Opravdu si nevzpomínám, kdy si mě nějaký nový přístroj získal takovýmto způsobem. Pokud si nějaký mobilní přístroj zaslouží označení mobilní počítač, pak se jedná v prvé řadě právě o Nokii N900.

Výhody:

 • Výkon
 • Displej
 • Stabilita
 • Skvělá integrace telefonních funkcí, rychlých mobilních dat i VoIP (Skype)
 • Propracované uživatelské prostředí
 • Bohatá výbava aplikacemi
 • GPS přijímač
 • Fotoaparát
 • Hardwarová klávesnice
 • Povedený internetový prohlížeč s podporou Flashe

Nevýhody:

 • Chybí rozpoznávání ručně psaného písma
 • Chybějící D-PAD
 • Nepříliš odolný displej
 • Krytka fotoaparátu škrábe do zadní části přístroje
 • Pro výměnu paměťové karty je nutné oddělat zadní kryt
 • Hodilo by se hardwarové tlačítko pro návrat na domovskou obrazovku
 • Chybějící ekvalizér a hlasové ovládání
 • Chybí podpora Javy
 • Omezené vyzváněcí profily
 • Chybějící MMS


Zdroj: Michal Jerz pro My-Symbian.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Články napříč platformami
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Články napříč platformami:
ComicGURU - ideální prohlížeč komiksů


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.46 sekund

RSS - články RSS - fórum