DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
30. listopadu 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 299 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Recenze Palm: TealOS  aneb webOS i na starších Palmech
23.03.2009 
Recenze software pro Palm

TealOS je velmi zajímavý launcher pro práci s aplikacemi, která dodá vašemu Palmu zajímavou možnost „multitaskingu.“ Zároveň se také jedná o elegantní způsob, jak si pohodlně a hlavně již nyní, vyzkoušet některé možnosti a funkce připravovaného operačního systému webOS.TealOS emuluje základní uživatelské rozhraní a některé jeho funkce nového webOS použitého na Palmu Pré: jednotlivé aplikace dokáže zobrazit jako karty, ty je možné tahem prstu deaktivovat, prostředí programu působí velmi moderně a stylově a nechybí ani „vlna“ pro rychlé spouštění aplikací. Mnoho vlastností webOS ale samozřejmě chybí: nesetkáte se se skutečným multitaskingem, synergií či univerzálním vyhledáváním.

Úvodní obrazovka

Domovská obrazovka je od té klasické, se kterou se můžeme na dnešních palmech setkat, dost odlišná. Místo aplikace telefon (která je stále výchozí po ukončení hovoru) vidíme pohled na tři karty (aplikace) – jedna jako výchozí, kterou vidíme celou, ze zbývajících dvou vidíme jen část. Tyto karty reprezentuje jednotlivé spuštěné aplikace (může jich být více než tři) a pohybovat se mezi nimi lze tahy prstů (či stylusu) do stran nebo pomocí D-PADu.

Stisknutím směru dolů na D-PADu či stažením kartičky dolů pomocí dotykového displeje aktivujete režim, ve kterém můžete změnit pořadí karet. Do normálního režimu se TealOS uvede akcí přesně opačnou. V běžném režimu se stiskem prostředního tlačítka D-PADu nebo kliknutím na displej aplikace spustí a otevře přes celou obrazovku. Vytažením kartičky směrem vzhůru „vyhodíte“ kartu pryč, nicméně nedojde k uzavření aplikace (přesně tak, jak to bude i u webOS). Práce s kartičkami není tak rychlá, jak můžeme vidět na videích z webOS, nicméně zde program nejspíše naráží na limity operačního systému i hardwaru přístrojů.

Každá z kartiček je náhledem na aplikaci, která byla spuštěna. Protože jsou některé aplikace otevírány automaticky, není potřeba mít jejich zástupce mezi kartami. Příkladem může být PalmRevolt, který mám nastaven tak, aby měnil vzhled prostředí aplikací automaticky po spuštění. Dále s ním nijak nepracuji, proto nepotřebuji, aby jeho karta zabírala místo mezi ostatními. Takže ho buď můžu ručně vyřadit vytažením vzhůru nebo zařadit do nabídky „Card Exceptions“ v menu a poté se již nebude jeho karta zobrazovat.

Pod náhledy karet se nachází lišta rychlého spuštění. Ikona úplně vpravo je vyhrazena pro přechod do launcheru aplikací, funkce dalších čtyř ikon je možné změnit. To je obzvláště užitečné pro případ, že by se některá ze zde zobrazených aplikací překrývala s nastavením hardwarových tlačítek.

Launcher aplikací

Launcher aplikacíLauncher aplikací je velmi podobný tomu standardnímu v Palm OS, ovšem je oděný do modernějšího kabátku. Je trochu škoda, že i zde se zobrazuje lišta pro rychlé spuštění a trochu zbytečně zabírá prostor celého řádku. Pohybem nahoru a dolů se posunujeme v seznamu aplikací, pohyby do stran se přepínáme mezi jednotlivými kategoriemi, do kterých lze programy rozdělit.

Pro spuštění konkrétní aplikace pomocí D-PAD je nutné stisknout středové tlačítko, což automaticky zvýrazní aplikaci vlevo nahoře. Poté si můžete vybrat tu, kterou chcete spustit a opět potvrdíte stiskem D-PADu. Rychleji lze celou akci zvládnout přes displej.

Wave launcher

Poslední funkcí TealOS je Wave Launcher, který vám umožní z jakékoli aplikace rychlý skok do jedné z pěti přednastavených oblíbených aplikací bez nutnosti návratu na úvodní obrazovku. Aktivace je jednoduchá – stylusem či prstem táhnete od spodní hrany displeje směrem vzhůru.

Stejně jako v liště rychlého spuštění si můžete i zde aplikace přizpůsobit přes menu. Použití wave launcheru si vyžádá chvíli zkoušení, než se vám ho podaří bezchybně ovládat.

Posledním způsobem, jak prostřednictvím TealOS rychle aktivovat nějaké aplikace je tažení z levého horního rohu do pravého a naopak. Takto se lze přepínat mezi aplikacemi, jejichž karty jsou otevřeny nalevo, resp. napravo od té, kterou právě používáte. Toto gesto je asi nejnáročnější na správné provedení. Efektivita tohoto i dalších gest vychází z fyzických omezení použitých displejů dnešních Palmů, takže zejména používání prstů pro gesta si většinou vyžaduje určitou dobu cvičení.

Závěr

Osobně jsem příliš zvyklý na používání hardwarových tlačítek, abych nastavil TealOS jako defaultní launcher a nakonec jsem o registraci aplikace ani neuvažoval, ale rozhodně jsem byl z jejích možností ohromen. Když už nic jiného, získáte možnost vyzkoušet si ovládání a chování webOS, na což bychom si museli jinak ještě nějakou dobu počkat. Z mých zkušeností se ale obávám, že chybějící D-PAD bude docela zásadním nedostatkem Palmu Pré, protože ovládání TealOS právě prostřednictvím hardwarových tlačítek bylo pohodlnější než používání dotykového displeje.


Kategorie Launcher
Výrobce TealPoint
Licence Komerční
Verze 1.20b
Nároky Palm OS 5.0
Cena 14,95 U$
Download tealos.zip - 1,8 MB
Hodnocení * * * * *


Zdroj: Andre Kibbe pro TreoCentral.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze software pro Palm
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Recenze software pro Palm:
iPhony 0.2  iPhone v Palmu snadno a rychle


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: TealOS  aneb webOS i na starších Palmech (Hodnocení: 1)
Od: emptybody (emptybody@seznam.cz) - Pondělí, 23.03. 2009 - 21:22:57
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
jeste indikator GPRS pripojeni, nazev operatora, nahrazeni upozornovani na zpravy, budiky,atd misto palmovskeho na neco ve stylu webOS a budu za tech $15 spokojenej :D
Re: TealOS  aneb webOS i na starších Palmech (Hodnocení: 1)
Od: vrty (vrty@seznam.cz) - Úterý, 24.03. 2009 - 14:46:30
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://chalooopka.unas.cz/palm
 
No mě přijde, že je to už v poslední verzi hodně nestabilní. 2x za sebou vysunu vlnu a spustím z ní aplikaci a pal se 100% resetuje.. :( asi se zase vratím k petit launch..
Re: TealOS  aneb webOS i na starších Palmech (Hodnocení: 1)
Od: emptybody (emptybody@seznam.cz) - Úterý, 24.03. 2009 - 19:33:19
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
u me nebyl jedinej reset u zadne bety :D ale ten indikator gprs pripojeni a operatora mi zacina celkem vadit :-/

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.41 sekund

RSS - články RSS - fórum