DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
30. listopadu 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Baterie pro PDA


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 247 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

Placena inzerce - Servis jinak

Recenze Palm: Initiate Pro - Zajímavý launcher pro Palm OS
01.12.2008 
Recenze software pro Palm

Zdá se, že pro mnoho uživatelů, kteří používají telefony Treo s operačním systémem, je využití jiného než standardního launcheru něčím “zakleté.” Co je ale špatného na tom, že po stisknutí tlačítka s domečkem se můžete mezi nainstalovanými programy pohybovat přesně tak, jak si přejete? A to není vše. Launchery nabízejí mnohem víc, například možnost spouštět programy z paměťové karty apod.Většina uživatelů podceňuje množství aplikací a souborů, které během času na svém telefonu nahromadí. Uživatele chytrých telefonů lze v podstatě rozdělit na tři skupiny. Do první skupiny spadají ti, kteří takovýto přístroje používají skutečně pouze jako lepší telefon, nikdy neinstalují aplikací, nenahrávají sem dokumenty nebo multimediální soubory. Druhá skupina je pravým opakem - jsou to technicky založení uživatelé, kteří ze svého telefonu chtějí vyždímat maximum, chtějí z něho udělat takový malý počítač. A do třetí skupiny patří zbytek - tedy něco mezi dvěma předchozími skupinami uživatelů.

Přestože se uživatelé ze třetí skupiny nikdy sami nepovažovaly za náročné uživatele, často si také nedokáží uvědomit, že ovládání Trea se s může s použitím kvalitního launcheru podstatně zjednodušit. Pokud máte ale nainstalováno více programů, nebo dokonce pracujete s dokumenty či multimédii, rozhodně se vyplatí vyzkoušet alespoň jeden nebo dva launchery.

Nastavení a vzhled

Initiate nabízí dva způsoby spouštění aplikací. První způsob znáte z ostatních launcherů - pomocí navigačního tlačítka se přesouváte mezi programy v poté potvrzením spustíte ten vybraný. Druhý způsob už není tak známý a funguje zcela jinak. Jednoduše začnete na klávesnici psát název programu a v momentě, kdy je jisté, že se jedná o program, který chcete spustit, dojde k jeho automatické aktivaci. Tímto způsobem se vám většinou podaří danou aplikaci spustit rychleji, protože často stačí napsat pouze jedno písmeno, výjimečně pak dvě a více.

Program můžete zakoupit ve dvou verzích - konkrétně Initiate a Initiate Pro. Základní verze nabízí funkčnost, kterou od klasického launcheru můžete očekávat: třídění programů do kategorií (záložek), jednoduché přetahování programů mezi kategoriemi, skinování prostředí, vlastní pozadí a schopnost spouštět programy jak z paměti, tak i z karty. Verze Pro navíc nabídne možnost přímého spouštění dokumentů a multimédií, podporuje rozšiřující pluginy, umožní hlasové vytáčení i spouštění aplikací, můžete ji využít pro vytáčení čísel a psaní e-mailů nebo zpráv. V dnešním článku se podíváme právě na Initiate Pro.

Initiate automaticky startuje na přehledu aplikací, které je poměrně podobné standardnímu launcheru od Palmu. Podobně vypadají také ikonky, které se ale chovají jinak - jako jeden blok, který vás přenese na obrazovku se základními informacemi. Zde získáte informace o paměti RAM, paměťové kartě, cache paměti, dynamické a paměti a stavu baterie. O něco níže je napsáno, v jakém pohledu se právě nacházíte.

Pod indikačními ikonami najdete záložky (kategorie), do kterých jsou programy rozděleny. Osobně jsem toto dělení nikdy nepovažoval za nějak užitečné (navíc vidíte zároveň pouze čtyři kategorie), alespoň je ale usnadněno přesouvání programů mezi kategoriemi možností jejich přímého přetažení tam, kam chcete program umístit.

Pojďme se podívat na tlačítka na spodní liště. První vás přenese do pohledu Aplikace, pokud se nacházíte někde jinde. Druhé tlačítko aktivuje režim „Power user.“ V tomto režimu je zobrazeno vše, co může být spuštěno - všechny kontakty, všechny MP3 skladby, poznámky, aplikace apod. Následující tlačítka přepíná mezi jednotlivými pohledy. Pod ikonku s hvězdou, tedy mezi oblíbené položky, si můžete sami přidat aplikace, které nejčastěji používáte.

Tlačítko s raketkou aktivuje funkci automatického spuštění. Už o ní byla krátce řeč výše - umožní spouštět programy nebo soubory po zadání počátečních písmenek jejich názvů. Pokud budete tímto způsobem spouštět programy, určitě pocítíte podstatné zrychlení a zjednodušení tohoto úkonu. Jinak je tomu však například v případě MP3 souborů, které často začínají jménem autora a zde již tento způsob není ideální. Příklad: Softtick audio gateway je možné v mém přístroji spustit na pouhé stisknutí tlačítek „au.“

Další tlačítko spustí pro aktualizaci obsahu paměti i SD karty. Přes následující tlačítko můžete kopírovat nebo přesouvat soubory mezi kartou a paměti nebo spustit standardního správce souborů, kterého si můžete nastavit - klidně tedy např. FileZ nebo Resco Explorer. A zbývají nám dvě poslední ikonky - první slouží pro odesílání souborů přes infraport, druhá pro jejich mazání.

Hlasové ovládání a vytáčení

Nikdy jsem nebyl zastáncem jakékoli formy hlasového ovládání - neměl jsem rád hlasové vytáčení, ovládání, rozpoznávání hlasu apod. Přišlo mi zbytečné zbytečně mluvit, když stačí stisknout tlačítko..

Initiate Pro je v této oblasti ale překvapivě pokrokové - umožní vám hlasem vytáčet až 15 kontaktů a spouštět neomezené množství souborů a programů.

Podle manuálu by mělo být možné aktivovat hlasové ovládání i vytáčení i bez nutnosti spouštět launcher, mě se toho ale dosáhnout nepodařilo. Proto jsem si namapoval spouštění na boční tlačítko, kde mám normálně nastavený Blazer. Pro ten jsem si tedy vytvořil položku pro vytáčení hlasem.

Počáteční nastavení hlasového ovládání je mírně zdlouhavé, ale výsledek stojí za to. Je doporučeno každý záznam namluvit minimálně dvakrát nebo třikrát. To zajisté dostatečně úspěšné rozpoznávání povelů. To, s jak velkou přesností je nutné příkazy vyslovovat, lze manuálně nastavit.

Skiny a pozadí

Žádný launcher by dnes neměl šanci bez pořádných možností přizpůsobení. Obě dvě verze Initiate podporují nastavení skinů, pozadí i dalších vlastností (přepnutí mezi seznamem nebo ikonami, nastavení počtu ikon na displeji, skrytí textu, průhlednost, zoom). Takto vypadá Initiate v základu:

A takto po úpravách (aktivované dvojité rozlišení, ikony ve čtyřech sloupcích, skryté texty):

Z webu výrobce si můžete stáhnout skiny a najdete zde i návod pro tvorbu vlastních.

Závěr

Launcher přinese do vašeho přístroje sílu a zvyk. Potom, co si na jeho používání zvyknete, budete se těžko vracet zpět ke standardnímu spouštění programů v podobě launcheru od Palmu. Pro některé uživatele bude důvodem k pořízení Initiate Pro hlasové ovládání a vytáčení. Jako bonus získají skiny a rychlé spouštění aplikací. Jiným uživatelům by mohla stačit nižší verze. Rozhodně doporučuji ale vyzkoušet demoverzi a přesvědčit se o přínosech aplikace.

Plusy:

  • Vyhledávání a automatické spouštění
  • Skvělé hlasové ovládání a vytáčení
  • Rozšiřující skiny a Pluginy (pouze verze Pro)
  • Možnost vytáčet hovory a spouště SMS zprávy a e-maily (pouze verze Pro)

Mínusy:

  • Nedokáže spouštět aplikace, pokud nejste v prostředí launcheru
  • Základní zobrazení plýtvá místem
  • Obtížné vyhledávání mezi MP3 soubory


Kategorie Launcher
Výrobce Hobbyist Software
Licence Komerční
Verze 3.63
Nároky Palm OS 4.0
Cena 24,95 U$
Download Initiate_trial.zip - 254 kB
Hodnocení * * * * *


Zdroj: Andre Kibbe pro TreoCentral.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze software pro Palm
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Recenze software pro Palm:
iPhony 0.2  iPhone v Palmu snadno a rychle


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekRe: Initiate Pro - Zajímavý launcher pro Palm OS (Hodnocení: 1)
Od: SpaceExit (spaceexit@volny.cz) - Pondělí, 01.12. 2008 - 13:10:29
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ja jse zkousel par launcheru, ale v okamziku kdy jsem objevil petitlaunch bylo rozhodnuto, na mem treu, jedna z nejgenialnejsich aplikaci, k cemu slozity launcher kdyz muzu vsechny aplikace spoustet klavesovou zkratkou, potom staci i obycejny launcher
Re: Initiate Pro - Zajímavý launcher pro Palm OS (Hodnocení: 1)
Od: Moren (izera@pdasoft.cz) - Pondělí, 01.12. 2008 - 20:33:49
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.pdasoft.cz
 
Pouzival jsem jak tenhle Initiate, tak i jine. Neni rozhodne spatny, ale ZLauncher mam tak nejak nejradeji. Ale s PetitLaunchem ho vicemene taky nepotrebuji. :)

Re: Initiate Pro - Zajímavý launcher pro Palm OS (Hodnocení: 1)
Od: tonda (petrklic@xsmail.com) - Sobota, 06.12. 2008 - 11:40:11
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Jo jo Petitlauncher něco lepšího se může těžko objevit

Všechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.53 sekund

RSS - články RSS - fórum