DomůVáš účetFórumeObchodTémataKontaktiPod/iPhoneOpravy iPhonů
30. listopadu 2022  
 
Nabídka
· Domů
· Archív článků
· Countdown
· Developing Group
· Fórum
· Freeware
· Obchod
· Odkazy
· PDASoft klub
· Seznam uživatelů
· Sidebar
· Témata
· Uživatelé PDA
· Váš účet
· Verze pro PDA

Reklama

Značkové příslušenství za neznačkové ceny!


Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kdo je online
V tuto chvíli je 242 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde

eObchod Info

eBook čtečka eB-700

Zařízení eBook 700 je čtečka elektronických knih s plnou podporou českého jazyka a desítky nejpoužívanějších formátů elektronických knih, hudby a videa za nejnižší cenu na trhu! K dostání je v černé a bílé barvě.

Cena: 1994 Kč vč. DPHSluchátka pro Samsung Galaxy S II

Nová sluchátka pro váš skvělý moderní smartphone Samsung Galaxy i9100. Super cena!

Cena: 99 Kč vč. DPHR4i SDHC White Dual Core pro DS/3DS

Rozšiřující karta pro herní konzole Nintendo DS / DS Lite / 3DS apod., která vám umožní přehrávat počítačové hry stažené z internetu.

Cena: 348 KčNabíjecí Touchstone sada pro Palm Pré

Třídílná Touchstone sada pro smartphone HP / Palm Pré / Pixy obsahující touchstone nabíječku, síťový adaptér s redukcí pro české zásuvky a microUSB kabel pro propojení.

Cena: 782 KčSluchátka Sony Ericsson HPM-70

Handsfree sluchátka pro mobilní telefony Sony Ericsson za super cenu!

Cena: 114 Kč vč. DPHVyhřívané USB rukavice

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro chladné období? Vyhřívané USB rukavice jistě potěší a jedno zda to bude na začátku zimy, nebo na jejím konci! STOP prokřelým prstům!

Cena: 363 Kč vč. DPHTTX Audio FM vysílač do auta

Poslouchejte hudbu ze svého PDA, smartphonu nebo MP3 přehrávače v rádiu!

- 7 kanálů
- Dosah přenosu: 5m
- Výhodná nízká cena!

Cena: 240 Kč vč. DPHScreenWard Protector pro iPhone 3G

Ochranná fólie ScreenWard společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA nebo smartphonu dopřát.

Cena: 101 Kč


Ochranná fólie PrivacyWard pro Pocket PC 2.8"

Speciální bezpečnostní a ochranná fólie. Chraňte displej svého PDA a zároveň chraňte jeho obsah. Super cena!

Cena: 58 Kč

Pro všechna Windows Mobile PDA s 2,8" displejem.


Nabíječka do auta pro Treo 750/650

Malá, lehká, skladná, levná a tedy vždy po ruce.

Cena: 153 KčMatná ScreenWard fólie pro Treo 680

Ochranná fólie ScreenWard od společnosti ADPO patří mezi jedny z nejlepších fólií pro PDA, které můžete svému PDA dopřát. Nyní za bezkonkuenční cenu!

Cena: 58 KčNavštivte
LevnaKoupe.cz - e-shop s výpočetní technikou - počítače,Notebooky, PDA příslušenství (Palm, Pocket PC, iPhone), Software, Hry (STEAM KEYS

CE4YOU

POCKET4YOU

Palmknihy - knihy do vaší dlaně

Queer Research

ADPO


Google Analytics

ADPO ScreenWard folie

Recenze Palm: Pennovate Notes 3.0 - Vytvořte si z Palmu tablet
03.11.2008 
Recenze software pro Palm

Několik let zpátky byl stylus nedílnou součástí každého uživatele Palmů. Velmi důležité bylo také zadávání znaků prostřednictvím systému Graffiti. Dnešní Trea a Centra s klávesnicemi pod displejem a dobře vyladěným ovládáním pomocí jedné ruky stylus téměř vyhubilo.Ale ne úplně. Ačkoli Graffiti dnes již snad nikdo nepoužívá, stále se najdou aplikace, kde je využití stylusu nanejvýš příhodné. A není to jen hraní her nebo pohodlnější práce s kalendářem.

Stylus ale nemusí sloužit jen jako “ukazovátko.” Může se proměnit také v pero a díky příslušnému softwaru můžete svůj Palm proměnit v takové miniaturní TabletPC.

Tablet PC? Není to trochu silné řečení? Dobře, asi ano- Treo nikdy nebude schopné pokročileji rozeznávat váš rukopis nebo automaticky zpracovávat psané poznámky, ale s aplikací Pennovate Notes budete moci některé z funkcí tabletů využívat.

Začínáme

Instalace je jednoduchá, stačí stáhnout příslušný *.zip soubor, ve kterém je dodáván instalační *.prc soubor a ten nahrát do Palmu. Nové soubory jsou ukládány jako jednobitové, černobílé bitmapy na paměťovou kartu. Díky tomu, že se jedná o klasické bitmapy, není potřeba žádný speciální program pro jejich prohlížení. Soubory je možné kromě paměťové karty ukládat také do paměti přístroje a také je odesílat prostřednictvím e-mailu nebo Bluetooth.

V manažeru poznámek najdete také funkci Alarmů. Ta umožní vybrat určitou část poznámky a k té přiřadit příslušný budík. Vybraná část poznámky se pak při spuštění budíky automaticky zobrazí. Uživatelé BugMe! určitě poznávají.

Po kliknutí na tlačítko New bude vytvořena prázdná poznámka, která má po otevření na počítači rozměry 850 x 1100 pixelů. Pokud ale vyberete vytvoření nové položky přes menu, dostanete na výběr z několika možných rozměrů (vlastní nastavení nebo čtyři hodnoty z rozpětí 540 x 720 až 1080 x 1440. Není tak problém ani jednoduché vytvoření horizontálního/ vertikálního zobrazení přehozením hodnot rozlišení.

Píšeme

Po vytvoření prázdné stránky bude logicky následovat zápis konkrétního textu či jiných prvků. V režimu zápisu poznámek je displej rozdělen do dvou oken. Vrchní panel slouží jako náhled na to, jak vypadá vaše poznámka v celkovém souhrnu. Zkrátka náhled. V dolní části pak zadáváte samotné znaky, symboly apod. Standardně jsou tyto panely orientovány horizontálně, není ale problém je přepnout na vertikální zobrazení či je úplně vypnout (hodí se např. při kreslení).

V náhledu můžete vidět zeleně ohraničení obdélník. Ten slouží pro posouvání oblasti, kterou zobrazuje spodní okno. Pokud při psaní dojdete až k okraji displeje (což se stává často), můžete okno buď posunout manuálně nebo aktivovat výbornou funkci „Intelliscroll.“

Pokud tuto funkci aktivujete (položkou v menu nazvanou „Intelliscroll On,“ objeví se u pravého okraje okna pro vkládání tenká čára. Pokud během psaní tuto linii překročíte, okno se automaticky posune a vy můžete nerušeně psát dál. Kliknutím na šipku v pravém dolním rohu displeje pak začnete psát na novém řádku.

Vkládání objektů

Kliknutím na ikonku tužky v nástrojové liště vyvoláte několik funkcí. Můžete vložit plnou či prázdnou elipsu/ kruh, plný či prázdný čtverec nebo obdélník nebo rovnou čáru. Problém by s tím neměl mít nikdo, kdo vyzkoušel jakoukoli aplikací pro malování na Palmu.

Šablony

Programu nechybí ani práce se šablonami. Z nové, právě vytvořené poznámky, lze šablonu vytvořit pomocí funkce nazvané “Templatize.” Dojde přesně k uložení textu či obrázku, tak jak je, a po jeho dalším otevření ho můžete libovolně upravovat.

Problémy

Pokud se vám zdá, že rozhraní programu není úplně intuitivní, je to tím, že skutečně není. Myslím, že se bohužel stane pro mnoho lidí nutností nahlédnutí do manuálu. A zde je další problém - manuál pokrývá dva programy. Poznámky a kalendář a poměrně často je dost matoucí, která část se zabývá kterou aplikací. Proto jsem raději zkusil program ovládnout bez použití návodu.

Některé užitečné funkce, které podstatně zvyšují využitelnost aplikace, se mi tedy dařilo objevovat až postupně.

Pokud se ale zvyknete program používat, stane se zapisování poznámek silně návykovým. Program jsem se snažil využívat co nejvíce, i když psaní pomocí klávesnice je ve většině případů o trošku rychlejší. Po čase vám dokonce přijde i prostředí programu mnohem intuitivnější, i když ne jednodušší, než ze začátku.

Malá rada pro uživatele Centra: Pokud chcete poznámky využívat seriózně, nahraďte standardní stylus nějakým kvalitnější. Často se mi s ním totiž stávalo, že psaní bylo nepřesné a musel jsem se vracet a znaky opravovat. Když jsem ale vyzkoušel jiný stylus, problémy zmizely.

Když už byla řeč o gumování, musím zmínit, že programu by se skutečně hodilo speciální tlačítko pro gumování. V liště totiž najdete tlačítko pro vybrání pera a vedle něho tlačítko pro přepínání mezi bílou a černou barvou. Ke tlačítku gumy se dostanete až dvojitým kliknutím na bílou barvu, po kterém pak dojde k nahrazení ikony pera ikonou gumy. Nepříliš intuitivní postup.

Mnohem logičtější by bylo, kdyby zde bylo jen jedno tlačítko pro výběr barvy, které by nabízelo možnost přepnutí na jinou barvu (bílou barvu asi příliš často používat nebudete) a zvláštní tlačítko pro spuštění gumy. Naštěstí nechybí funkce O krok zpět, díky které většinou gumu potřebovat nebudete.

Závěr

Přestože poměrně rozsáhlá část článku “Problémy” by mohla vyvolávat negativní dojmy, skutečnost je taková, že se jedná o praktický program, který jsem si skutečně oblíbil. Schopnost vytváření poznámek mnohonásobně větších, než je limit displeje přístroje, je výborná. A poté, co si zvyknete na rozhraní programu, zjistíte, že používání je rychlé a snadné.

A i když program pravděpodobně nenahraní klasický papírový zápisník, v mnoha případech může být možnost zápisů poznámek nebo náčrtů do Palmu skutečně užitečná.

Plusy:

  • Možnost vytvářet poznámky, které odpovídají skutečným rozměrům papíru
  • Možnost pokračovat ve psaní, kterou nelimitují malé rozměry displeje
  • Použití standardního BMP formátu
  • Možnost poznámkám nastavit připomenutí

Mínusy:

  • Náročnější se naučit obsluhu aplikace
  • Příliš obecný návod
  • Pro vyvolání gumy by bylo vhodnější zvláštní tlačítko


Kategorie PIM
Výrobce Pennovate
Licence Komerční
Verze 3.0
Nároky Palm OS 5.0
Cena 19,99 U$
Download Pennovate_Notes.zip - 821 kB
Hodnocení * * * * *


Zdroj: Andre Kibbe pro TreoCentral.com

Frantisek_Doupal
PDASOFT TEAM


 
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Související odkazy
· Více o tématu Recenze software pro Palm
· Další články od autora Frantisek_Doupal


Nejčtenější článek na téma Recenze software pro Palm:
iPhony 0.2  iPhone v Palmu snadno a rychle


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článekVšechny obchodní známky a názvy patří jejich příslušným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Vše ostatní vlastní © 2004 Sale&Consulting Company s.r.o.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.40 sekund

RSS - články RSS - fórum